Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE IK proginfó. A tárgyak...

ELTE IK proginfó. A tárgyak matekos vagy programozós része jelent nagyobb kihívást?

Figyelt kérdés
2016. jan. 21. 23:00
 1/6 anonim ***** válasza:
szinte biztos, hogy a matek
2016. jan. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem a prog. Igaz en nem tanultam semmi progot elotte es sajnos oran se figyeltem elegge szoval... de amugy jah az esetek 90%-ban a matek lesz a gond. De nyugi vizsgak legtobbjere csak magolni kell :'D
2016. jan. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
csak azért kérdezem mert matek szakról esnék oda miután azt kivégeztem, itt is tanultam programozást, csak természetesen nem olyan mélységben adják nekünk (progalap, prognyelvek c++ és java).
2016. jan. 21. 23:23
 4/6 anonim ***** válasza:

A programozás könnyű, túl könnyű. Sokat kell vele otthon/munkahelyen foglalkozni, ha tényleg akarsz is valamit kezdeni magaddal.

Én nem tanultam egyetem előtt programozni, és mindegyik progos tárgyam meglett elsőre, 5-össel.

Viszont az önképzésre kevés időd lesz, mert a matek nehéz. És nem magolni kell, ennyi matekot nem lehet bemagolni. Érteni kell, és ahhoz az kell, hogy az első félévtől folyamatosan komolyan vedd és tanulj, mert a tárgyak egymásra épülnek.

Sok diák vitatja is ennyi matek szükségességét, főleg mivel az elméleten van a hangsúly, gyakorlati alkalmazást szinte semmit nem fogsz látni.


TLDR válasz a kérdésedre:a matekos tárgyak jelentenek nagyobb kihívást.

2016. jan. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen, azt sokfelől hallottam, hogy ott nem fogok megtanulni programozni, csak irányvonalakat adnak, igazán magamtól fogok. az önképzést hogy érted? folyamatosan kérdéseket vetek fel magamban, megoldásokat keresek, kipróbálok amit tudok, utánaolvasok, próbálom megérteni mások megoldásait stb?
2016. jan. 22. 17:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Önképzés alatt 2 dolgot értek:

1. Amit nem tanítanak meg az egyetemen, de munkához kell, azt neked otthon kell megtanulni. Ilyenek pl. a design patternek.

2. Amit te is írtál: gyakorolni kell. Sokat. Az egyetemi beadandók ugyanis vicc kategória, 2-3 óra munkával meg lehet csinálni a nagy részét. Ha már tudsz valamennyire programozni, célszerű valami nagyobb projektet kitalálni, amit mondjuk hónapokig csinálsz. Pl. egy játékot. Ugyanis akármennyire is el akarják veled hitetni, nem fogsz az egyetemen programot tervezni megtanulni. :D Egy nagy projekttel viszont előjönnek az ezzel kapcsolatos problémák, plusz megtanulhatsz valami build rendszert meg verziókövetőt használni, amikre szintén szükség lesz később, de a suliban el van hanyagolva.

Meg még egy csomó minden, de attól is függ, hogy mi érdekel: pénzügy, webappok, mobil stb.

2016. jan. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!