Bölcsészdiplomamával megyek vmire? Érdemes megcsinálni? Anglisztikára gondoltam.
Igen,ha tolmács,fordító vagy nyelvtanár szeretnél lenni.Ezeket mesterképzésen tanulhatod majd,az alapdiploma megszerzése után.
Viszont ha bevállalósabb vagy,akkor inkább valamilyen ritkább nyelvből,például orosz,vagy valamilyen skandináv nyelvből szerezz diplomát.Sokkal többet kereshetsz vele,mert kevés ember tud itthon felső szinten ezeken a nyelveken.Angoltanár meg tolmács viszont van már bőven.
Az anglisztika a bölcsésztudomány egyik felvirágzó ága. Angolra szükség van gazdasági, társadalomtudományi hadd ne soroljam minden területen. Megfelelő kommunikációs készségekkel kifejezetten széles skálán lehet elhelyezkedni. A vidéki anglisztika képzések viszont (és most nem akarok konkrétan megnevezni helyet) nem minden esetben kellő szinten színvonalasak. Ezért ha teheted ELTE-BTK! itt a mesterképzés (tolmács) eu szinten is kiemelkedő és elismert. És egyetértek az előttem szólóval :), az orosz és skandináv nyelv iránt növekvő igény van már most. Ezeken a szakokon szintén színvonalas az ELTE-BTK. A keleti nyelvek és kultúrák területén (pl: arab szakirány) a PPKE-BTK-t tanácsos választani. De már így többet válaszoltam, mint a kérdésed :D
Összegezve: megéri nyelvet tanulni a fent felsoroltak főleg, és amennyiben lehetőséged van budapesti képzési helyet válassz.
Értem,köszi az infót,nagyon nagyon hasznos volt! Ment a zöld pacsi.
Skandináv nyelvet nem találtam. Akkor valószínűleg beírom első helyre az oroszt,és utána pedig a keletieket. (Az Arab vagy a kínai a jobb?:) )
Egyik ismerősöm tesója holland szakos volt. A nyelvet elég szépen megtanulta, mondhatni anyanyelvi szinten, de elmondása alapján ehhez ő maga kellett (Debrecenben volt hollandon, és az oktatást nem igazán dicsérte ott, a holland szakon)
Ahhoz képest egyébként, hogy nem egy nehéz nyelv (főleg, ha jól tudsz angolul/németül vagy akár mindkettőn), nem sokan beszélik, tehát rosszul biztos nem jársz ezzel sem :)
Viszont ha már itt járunk, akkor lehet a skandinavisztika jobb lenne abból az okból, hogy ugye ha megtanulsz svédül, akkor már szinte tiéd a norvég is, legalábbis könnyen megtanulhatod.
(múltkor egy lyrics videót néztem, feliratozva volt svédül, norvégül, és legalul angolul... eskü, hogy azt hittem, véletlen kétszer írták a svédet, annyira hasonítanak egymásra :D aztán vettem észre a videó címében, hogy Subs. in Swedis, Norwegien & English :))
Egyébként szerintem ismerkedj a nyelvekkel, és a végén hagyd azt győzni, amelyik jobban tetszik, mert hiába hasznosabb az egyik, hogyha nem szereted, akkor gáz egy egész életen át azt használni :/
Sok szerencsét amúgy! :D
és mondjuk az ELTE-n vagy a PPKE-n nagyon nehéz bennmaradni az állami támogatott szakon?
Mondjuk a néderlandisztikán az ELTE-n.
Már megvan,de oda elég magas a ponthatár.
És mondjuk idegenvezetőnek vagy bárminek el tudok menni dolgozni? (Angol középfokút az emelt érettségivel megszerzem,és hallottam egy előadáson,hogy 3 év végén felsőfokú holland nyelvvizsgát lehet szerezni.) És úgy hallottam,hogy két nyelvet kell felvenned az egyetemen,ez igaz?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!