Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemi (fôiskolai)...

Az egyetemi (fôiskolai) tárgyfelvétel tényleg akkora rémálom, mint aminek híresztelik?

Figyelt kérdés

2015. aug. 9. 00:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egy 10-es skálán 7-es.
2015. aug. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És mi is a pontos oka(i), hogy ilyen híre van?
2015. aug. 9. 00:31
 3/12 anonim ***** válasza:
Amikor még nálunk csak versenyalapú tárgyfelvétel volt, akkor tényleg elég kellemetlen volt. Aztán bevezették a kedvezményes tárgyfelvételt (ahol nem számít, hogy az ember milyen gyors), ami azért sokkal előnyösebb. Szóval így mostanra nekem abszolút nem rémálom.
2015. aug. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Egyszerre két gépről próbálkoztam, majdnem szétvertem az egyiket, reggel nyolctól délután kettőig azt a rohadt billentyűzetet ütöttem. Miközben próbálkoztam, a Neptun értelmezhetetlen szövegeket írt ki (entitás...), később már a karaktereket sem lehetett felismerni.

Szóval igen, ekkora.

2015. aug. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az adott iskola szokásaitól függ. Nálunk a vizsgajelentkezés volt lehetetlen: pl. 3 db időpont volt, max. létszám 60 fő alkalmanként, és közben az évfolyamra 208-an jártunk!!!!
2015. aug. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A tárgyfelvétel módja egyetemenként eltérhet, igazából mindnek megvannak az előnyei/hátrányai. Én megtapasztaltam két merőben eltérő tárgyfelvételi rendszert is, minden szépségével/csúfságával.


Én az ELTE Informatika karán tanulok, nálunk 3 lépcsős tárgyfelvétel van:

1. Előzetes tárgyfelvétel, amikor bárki nyugodtan felveheti amit csak akar, ahova akar, létszámlimittől függetlenül.

2. Rangsoros jelentkezés, ekkor különböző kritériumok alapján rangsorpontokat kapnak a hallgatók, és aszerint lesznek sorbaállítva. Ekkor már látszik, ha egy kurzusra nem férnél be a létszámba. Ekkor még lehet kurzusokat váltani.

3. Végleges tárgyjelentkezés, ekkor a rendszer automatikusan lejelentkezteti azokat, akik nem férnek be a sorrend alapján, és versenyjelentkezés alakul ki a még fennmaradó helyekért, aki kapja, marja alapon.


Ebben az a jó, hogy nem kell a tárgyfelvétel kezdetének pillanatában fent lenni, és kapkodni, hogy beférj valahova, kényelmesen, nyugodtan veheted fel a tárgyaid.

A hátránya ellenben az, hogy noha a tárgyfelvételi időszak kezdetén nem kell görcsösen kattintgatnod a neptunban, a végén igen. A rangsoros jelentkezés végéig bárki bekerülhet eléd egy kurzuson, BÁRMELYIK pillanatban kieshetsz valahonnan, ahol addig biztos helyed volt. Így a kényelem ára, hogy a tárgyfelvétel végéig egy percig sem lélegezhetsz fel, heteken keresztül áll benned a feszkó, hogy benn vagy-e még. És persze, ha valahonnan kiesel, kurzust kell váltanod, gyakran az egész órarendedet át kell szervezned, hogy passzoljanak a dolgok. Egy tárgyfelvételi időszak alatt átlag 5 alkalommal variálod át a TELJES órarendedet :D


Volt szerencsém ugyanakkor felvenni egy ismerősöm tárgyait is több ízben, aki a Szent István Egyetemen tanul építészmérnökin. Ott egyszerű versenyjelentkezés van, elmondom, hogy zajlik egy ilyen:


Teszem azt elindul a versenyjelentkezés délelőtt 10 órakor. fél 10-kor már nem lehet belépni a Neptunba, nincs hely, jobb esetben teljesen lehal a szerver a terheltségtől. Nonstop oldalfrissítés, több gépen keresztül való próbálkozás. Háromnegyed 11, sikerül bejutnod. De hoppá, még aktívra kell állítanod a félévedet, mielőtt felveheted a tárgyaidat (igen, ott ezt is csak akkor lehet), ez sikerül is, de mire a tárgyaidhoz mennél, már kidob a Neptun. Fél 12 is van már, mire sikerül újra bejutnod, és elkezded felvenni a tárgyaidat. Persze mostanra a legtöbb helyen elkapkodták már azt a kurzust, amit kinéztél magadnak, így real time kell újragondolnod a teljes órarendedet. Végül inkább csak felveszed ahova tudod, és reménykedsz, hogy majd tudsz cserélni. időközben még ki-kidobál párszor, újra próbálkozás, hajtépés. Délután 1-re általánosságban sikerül minden tárgyadat felvenned, ha szerencséd van. Mint mondtam, 10-kor kezdődik a tárgyfelvétel.


A versenyjelentkezés egy hatalmas káosz, DE ennek is

megvan az előnye:

1. Ha ügyes vagy, és szerencsés, akkor a legjobb helyeket is megszerezheted, a háromlépcsősnél a körülmények áldozata vagy, ha nem jó félévben veszed fel pl a tárgyat, akkor máris hátrébb szorulsz a legtöbb hallgatóhoz képest.

2. Egyszer megcsinálod, és túl vagy rajta. Egy 3-4 órás hajtépés után hátradőlhetsz a székedben, és nyugtázhatod, hogy kész a tárgyfelvétel. A háromlépcsősök meg még fél hónapig stresszelnek a helyükért, és folyamatosan agyalnak B, C, D és Y terveken, ha valami az utolsó előtti pillanatban félrecsúszik.


Nos, ez a két legelterjedtebb módja a tárgyfelvételnek, pro és contra. Ki-ki döntse el, melyik fekszik neki :D

2015. aug. 9. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
a rangsorolásos a legjobb... pontokat kapsz, különböző szempontok alapján. Nekem nem volt fenn mintatantervem, hiába könyörögtem, ezzel elestem egy csomó ponttól. A mázlipontok miatt ezt a szót azóta se használom... pechpont.
2015. aug. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Függ az egyetemtől és a rendszerétől. Én már használtam mindkettőd, de az ETR az mérföldekkel kényelmesebb mint a neptun.

Az ETR-t SZTE-n használtam. Ott nem volt valami problémás a tárgyfelvétel. Ott először van egy rangsoros jelentkezés, ott felveszed az órák nagy részét, majd a versenyjelentkezésben variálsz rajta valamennyit, ha kiesel valamilyen kurzusról. Annyira nem gáz.


Viszont a neptun gyakorlatilag azelőtt lefagy, hogy elkezdődne. Ott tényleg tépi a haját az ember, hogy most milyen kurzusról dob le a rendszer és mennyire kell variálni az órarendet csak azért mert állandóan le van fagyva.

2015. aug. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

SOTE-n pl. egyáltalán nem az, mert be vagy osztva csoportokba és minden csoportnak a neki megfelelő órát kell felvenni.

A vizsgajelentkezésnél viszont iparkodni kell. Ha már egybe nem kapsz helyet, akkor borul az egész addigi terved.

2015. aug. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ELTE TTK-n vagyok, erre is ugyanaz igaz, mint az informatika szaknál, amit fent leírtak :)


A probléma: mindenki ekkor veszi fel a tárgyat, a neptun lefagy, kidob, végtelenségig kell várni, míg újra be tudsz lépni.

Néha hajlamos ledobni a tárgyakról ok nélkül, hisz bekerültél (sőőőőt, vizsgákról is az előző napon).

Sok-sok türelem kell hozzá.

2015. aug. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!