Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mondanátok erősebb pesti...

Mondanátok erősebb pesti gimnáziumokat?

Figyelt kérdés

4-5-ös jegyeim vannak, bár mostanában rontottam és van egy pár hármasom is. Tudnátok ajánlani jobb gimnáziumokat? Főleg olyanoktól kérdezem, akinek van tapasztalata ilyen téren és tudja, hogy 1-1 iskolának milyen híre van. Az internetről meg nem tudom meg, milyen, mert az iskolák honlapján még a legnagyobb gyűjtőről is nyilván azt írják, hogy jó iskola...

Sajnos a barátaimtól sem tudom megkérdezni, mert ugyanebben a cipőben járnak.



2015. aug. 6. 20:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
8%
Nyilván nem az összes "elit" gimi a fertő tanyája, de pontosan ugyanakkora esélye van annak, hogy csőalkoholista osztályt fog ki valaki egy ilyenben, mint egy gyengébbnek tartott iskolában.
2015. aug. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
8%
Nekem sikerült a korábban említett iskolában "csőalkoholista" és kemény cigis (ki tudja még milyen) osztályt kifogni. Ez alatt az értendő, hogy durván az osztály létszámának 85-90%-a masszívan élt bizonyos lehetőségekkel (akár iskolaidőben is hódolt valamelyest ezeknek a szünetben, lyukasórán).
2015. aug. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
8%
Arról nem beszélve, hogy alapvetően a "jó" gimnázium nem garantál semmit. És egy kiégett, érdeklődését elvesztett diák sokkal nagyobb eséllyel fog kibukni az egyetemről, vagy egyszerűen be sem iratkozik. Elég sokat tudnék ilyet mutatni. Egy bizonyos pécsi osztályból például (elit suli) összesen kb 3 ember futott be értékes karriert, a maradék vagy prostituált külföldön, vagy egy OKJ után munkanélküli alkoholista, vagy "modell", vagy műkörmös.
2015. aug. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
97%

13-ból eddig 0 válasz. :D

[link]


Itt keresgélhetsz, nyilván lehet jobb fajta középiskola az is, ami nincs top 50-ben, de a legtöbb benne van.

2015. aug. 7. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
20%
Amúgy kissé mesterkéltnek érzem ezt a vitát.. nyilván, "elit" gimnáziumba is emberek járnak, ugyanolyan hibákkal és erényekkel.
2015. aug. 7. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
6%

Nem gondolnám, hogy "vitáról" lett volna szó, hiszen tulajdonképpen valamilyen szinten mindenki egyetértésben volt.

Viszont az egyik válaszoló linkjén olvasottak közül felhívnám a figyelmet egy részletre:

"valamint az egyetemisták és főiskolások által leginkább kedvelt karokra bejutott diákok száma alapján készített - részrangsor felhasználásával állították össze." - nos kérem, ez mit is bizonyít?

Megtanították a kedves diákokat a sznobságra, aktuális divatszakok választására, amelyekre esetenként oly nagy szükség van, főleg többezredikként jelentkezve?(amelyekre már sok-sok éve akár túljelentkezés és túlképzés van?)

Elgondolkodtató dolgok ezek...és főleg azért, mert amelyik diák nem aktuálisan felkapott szakra adja be jelentkezését, az kapja a "pofavágást" és beszólást (szintén személyes példám ez, amit a tanártól megkaptam a pedagógus pályára lépésem ötletekor és mástól is hallottam sajnos ilyen visszacsatolást kedves tanáraitól, szimplán mert nem aktuális divatszakra jelentkezett.).

2015. aug. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
84%
Nagy szerencse, hogy nálunk ezt nem mondják meg:D Azért az tényleg elég érdekes...Csak 1 osztálytársam van aki nem akar egyetemre menni, őt próbálták rábeszélni, amúgy teljesen támogatják a művészeti egyetemre való jelentkezést, meg igazából akármit amit csinálni szeretnél:)
2015. aug. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
"teljesen támogatják a művészeti egyetemre való jelentkezést, meg igazából akármit amit csinálni szeretnél:)" az jó, hogy vannak ilyen tanárok, akiknek fontos a diák további kimenetele és támogató környezetet nyújtanak a döntéseikhez:) Ez lenne mindegyik középiskola feladata, ha "elit", ha nem (és segíteni a diákot, hogy körültekintően megalapozott és számára jó döntést hozzon és ne itt gyakorin kérdezgesse, amiket szoktak érettségizők/felvételizők rendjére kérdezgetni...)
2015. aug. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
42%

Egy hozzászólásom lenne még: érdemes lenne olyan válaszokat adni, amelyek segítik is a kérdezőt. Szerintem az nem segíti, hogy 10-féleképpen mindenki leírja, hogy miért nem érdemes elitiskolába menni (főleg, hogy "jobb gimnáziumokról" volt szó, csak a válaszolók említettek elitet).

Itt megnézheted az érettségi eredmény szerinti sorrendet. Nem néztem végig, de szerintem nincs jelentős különbség.

[link]

2015. aug. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Nem akarok bunkó lenni, de kb 1-2 ember adott használható választ. Nem azért írtam ki a kérdést, hogy azt taglaljuk, miért jó, vagy miért rossz az "elit" iskola. Csak tanácsokat szerettem volna kérni, hogy hova menjek, de úgy látom, teljesen másba fordult át...

Végig se olvastam mind a 20 kommentet, mert a válaszolók nem segítséget adtak, csak olvasnivalót, amin elgondolkodhatok, de sokat nem fog változtatni a döntésemen. Erős iskola alatt pedig azt értem, a legkevésbé rasszista és fajgyűlölő módon, hogy nincsenek romák. Még mielőtt valaki ezt feltételezné rólam. Nem pontozok le senkit, de jobban örülnék annak, aki mondana pár jó iskolát.

2015. aug. 14. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!