Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mondanátok erősebb pesti...

Mondanátok erősebb pesti gimnáziumokat?

Figyelt kérdés

4-5-ös jegyeim vannak, bár mostanában rontottam és van egy pár hármasom is. Tudnátok ajánlani jobb gimnáziumokat? Főleg olyanoktól kérdezem, akinek van tapasztalata ilyen téren és tudja, hogy 1-1 iskolának milyen híre van. Az internetről meg nem tudom meg, milyen, mert az iskolák honlapján még a legnagyobb gyűjtőről is nyilván azt írják, hogy jó iskola...

Sajnos a barátaimtól sem tudom megkérdezni, mert ugyanebben a cipőben járnak.



2015. aug. 6. 20:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
14%
Azt elmesélhetné nekem egyszer valaki, hogy miért akarja mindenki "erős" gimnáziumba íratni a gyereket, az meg miért akar "erős" gimnáziumba menni (akármit is jelentsen). Aki kicsit is tájékozott a magyar oktatásban, az tudja, hogy a gimnázium "erősségének" abszolút semmiféle hatása nincsen sem a tanulók későbbi karrierjére, sem a továbbtanulási lehetőségeikre, feltéve persze hogy az adott diák motivált, és hajlandó tanulni. Sőt, tudnék mondani olyan konkrét példát, amikor egy "gyenge" gimnáziumból sokkal magasabb ponttal felvételizhet valaki.
2015. aug. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
24%
Azt lehagytam, hogy csak a saját közvetlen környezetemből is tudnék olyan példát mondani, ahol pont az erős gimnázium vágta el a diák további útját a továbbtanulás elől. Sokan félreértelmezik a középiskolák szerepét.
2015. aug. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
44%

Tökéletesen egyetértek az előttem lévő kedves válaszadóval. Annyival tudom kiegészíteni, hogy azon sem árt ám elgondolkodni, hogy az "elit" hozzáadott értéke valójában mennyi és mi is? Hiszen jelentkezik X képességű gyerek és kimegy szintén X képességű...tehát a gimnázium mit tett hozzá?

Külön témakör az, amit a magukat "elitnek" valló gimnáziumokban csinálnak pl. nyelveltanítás terén - személyes példám volt az, hogy a kedves igazgató asszony eldicsekedett a ballagáson, hogy az évfolyamból milyen sokan tettek sikeres középfokú nyelvvizsgát hála "az nagy gimnáziumnak". Igen és hála a ráfordított időnek, ami azzal lett eltöltve, hogy anyanyelvi beszélővel gyakorolt az illető és persze egyes esetekben a szülő pénztárcájának is - mely tényezők inkább hozzájárultak a sikeres nyelvvizsgának (pláne a tényleges nyelvtudásnak).

Szóval csalóka dolog ez az "elitesdi" és nem kevés elem ebből bizony a "reklámfogás".

2015. aug. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%

Arról nem is beszélve, hogy egy családiasabb hangulatú gimnáziumban, ahol a tanárok minden gyerek problémáit, lelki bajait, képességeit ismerik, ugyanarra az érettségire, amire egy elit gimnáziumban adnak 60%-ot, a "szar" gimnáziumban összeszednek (természetesen a javítókulcs által megengedett limiteken belül) 70 pontot is akár, a felsőoktatási felvételi eljárásban pedig a pontszámító algoritmus magasról szarik rá, hogy mennyire elit helyen végzett a gyerek.


Az meg a másik, hogy egy gyerek számára a tanulásban rettentő demotiváló tud lenni, amikor az osztályába járó orvos/ügyvédcsemete minden versenyen első helyezést ér el (mert ezek nem iskolák, hanem versenyistállók, aki nem versenyzik hetente azt szarba veszik, ellehetetlenítik) az anyagi háttér, és szülői lobbi hatására. Ilyenkor felmerülhet a kérdés a gyerekben, hogy minek tanuljon, ő úgysem lesz olyan. A kisebb gimnáziumokban viszont kis szerencsével kifoghat az ember olyan tanárokat, akik azon dolgoznak, hogy bármilyen gondja van a gyereknek, lógás, hiányzás (amiért egy elit helyről elsőre kivágnák, ne rontsa az átlagot), azt oldják meg együtt, ne kallódjon el.

2015. aug. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%
Egyetértek a felettem szólókkal többé kevésbé, de itt van egy ellenpélda: azért akarja erős iskolába iratni, mert oda hasonló gyerekek mennek mint a gyereke. Szóval nem csak a piálás megy meg nem lenézendő, ha valaki olvas, tanul. Esetleg a tanárok többet várnak el és többet tanítanak, mint pár másik iskolában. Ennek ellenére nem attól lesz jó egy iskola, hogy a listán minél feljebb van. És én se szeretem, ha verik a mellüket az igazgatók, hogy ez mind az iskola érdeme félreértés ne essék, de érthető, ha valaki erős gimnáziumot keres, nem hiszem, hogy ez a kérdés teljesen abszurd és nincs semmi alapja. Szóval ami szerintem jó budapesti gimnázium (4, 5 és 6 évfolyamos is van benne, nem tudom neked melyik kell): Eötvös, Madách, Trefort, Szert István. Ezeken kívül persze még rengeteg jó van, akkor tudod eldönteni, hogy neked melyik szimpatikus, ha elmész a nyílt napra:)
2015. aug. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
39%

"Az meg a másik, hogy egy gyerek számára a tanulásban rettentő demotiváló tud lenni, amikor az osztályába járó orvos/ügyvédcsemete minden versenyen első helyezést ér el (mert ezek nem iskolák, hanem versenyistállók, aki nem versenyzik hetente azt szarba veszik, ellehetetlenítik) az anyagi háttér, és szülői lobbi hatására." Ezt is csak megerősíteni tudom azzal megtoldva, hogy az ilyen gyerekekkel történik meg az a szerencsétlen eset, hogy mire be kéne érniük (felsőoktatás" sajnálatos módon kiégnek és belefáradnak.

Tele van ez az oldal is olyan kérdésekkel, amelyekben ecseteli a kérdező, hogy micsoda lángész volt, meg "kutató alkat", meg zseni, csodagyerek...de valahogy 20onéves korára egyszerűen megállt a menet...persze, mert egyrészről addigra kibelezték a középiskolában (teljesen feleslegesen), másrészt az önállósága is csorbát szenvedett, mert tolták-lökték a tanárok, utána pedig magára maradt...nem mindegyik eset végződik így, de személyes példáim is sajnos vannak ilyenek. Kis "csodagyerek", majd sajnos 18-20évesen pszichésen sérült felnőtt, akinek komoly gondot nem csak a felsőoktatásban a helytállás, hanem az életvezetésében is.

Szóval Kedves Kérdező ne az legyen a szempont, hogy melyik aktuálisan a "divatiskola" és az "elit".

2015. aug. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
50%

Totális tévhit hogy az "elit" gimnáziumokban nem alkoholizálnak, és silánykodnak a diákok. Csak hogy példát is mondjak, ismerek rengeteg olyat, akik Pécs legelitebb gimnáziumaiba jártak (Leőwey, Babits), és akik gazdag szülők szeme fényei voltak. Közülük került ki néhány a legnagyobb alkoholisták közül akiket ismerek, az egész képzést végigitták, k..válkodták sőt, a jobb anyagi háttér és a "mindent megengedek szemem fényének" szülői hozzáállás okán a drog sem volt ismeretlen sokak számára. De hogy mást ne mondjak, a Babitsból került ki az a diák is, aki az elmúlt 10 év legdurvább magyarországi állatkínzásos bűncselekményének elkövetője volt.


Sajnos az "elit" státus nem garantál semmit, azon kívül hogy a szomszédoknak lehet dicsekedni. A mai fiatal az mai fiatal, függetlenül attól hova jár.

2015. aug. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%

" A mai fiatal az mai fiatal, függetlenül attól hova jár."

Itt a pont és hogy én is "nevesítsek" a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnázium diáksága sem volt olyan "szentéletű" mintadiák, sőt...kultúra napi rendezvényen történtek nagyon csúnya "balesetek"("fürge róka lábak") - ami az iskola névadójához köthető ünnepség volt ráadásképpen.

Elvileg "erős" gimnázium...az elit szót nem használnám azért, de....tehát a fiatalok mindenütt fiatalok, akik bizony nem tartják a mértéket és próbálkoznak...dolgokkal.

2015. aug. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
79%
Egyébként szerintem a jó gimnázium nem attól jó gimnázium, hogy egyetemi előkészítőt megszégyenítő mélységig próbálják az anyagot a faktokon, vagy az egyszerű tanórákon leerőszakolni a diák torkán, hanem attól, hogy tudja a tanár hol kell megállni ahhoz, hogy aki esetleg azzal szeretne foglalkozni, annak maradjon ideje a tanórák után otthon utánaolvasni, vagy tájékozódni a témában, ahelyett hogy a "rote learning" (bocsi, fogalmam sincs mi a neve magyarul, azt hiszem "favágó" házifeladatnak szokták hívni) szarokat csinálja hazaérkezéstől napestig.
2015. aug. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%
Nem azt mondtam, hogy nem alkoholizálnak, az én osztálytársaim közt is vannak egy páran akik szoktak khm...inni meg a drogok se ismeretlenek néhányuknak. De nem csak isznak és nagyon nem az egész osztály, és nem cikiznek azért, mert te nem csinálod ezt. Persze minden fiatal csinál amit akar és nem mondom, hogy az 'elit' gimikben mindenki egy kis angyalka. Mert nagyon nem. De ahhoz képest, hogy mi van más helyeken (nem mindenhol, nem az összes 'nem elit' de néhány alacsonyabb színvonalú iskolában) ahhoz képest nálunk rend van és tanulunk.
2015. aug. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!