Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem teljesítem az egyik...

Ha nem teljesítem az egyik kurzusomat idén, milyen következményekkel járhat?

Figyelt kérdés
Második félévemet kezdtem, szóval még elsős vagyok egyetemen. Eddig minden jól ment, de most úgy tűnik egy tantárgyamra nem kapok aláírást (hosszú történet, és tudom, hogy még csak március van....). Nem épül erre a tárgyra további tárgy, szóval annyi bajom nem lenne, hogy kimarad egy szigorlat közben, vagy vizsga. Jövőre kell felvennem úgy tűnik. Ez befolyásolhatja pl. az ösztöndíjamat? Valószínűleg levelezőn folytatom a képzést.Arra se lesz kihatással?Vagy vannak egyéb következményei?
2010. márc. 7. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, az ösztöndíjra persze hatással lesz. Egyébként ha nem épül rá semmi, akkor nincsen gond.

Viszont ha levelezőn akarod folytatni, akkor felvételizned kell újra, nem? Ez esetben egyébként is el kell ismertetned az eddig elvégzett tárgyakat, de amúgy tiszta lappal indulsz.

2010. márc. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Egyedül az ösztöndíjra tudok válaszolni: az KKI (korrigált kreditindex) alapján megy, ami ha jól rémlik valahogy így néz ki: össz. tanulmányi átlag * kredited összesen / ajánlott kreditösszeg (nálunk 30). vagyis igen, van kihatása, relatíve negatív. Persze nem mindegy hány kredites a kurzus és anélkül hány kredited van. Meg hogy a jegyeid milyenek ugye.
2010. márc. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A nem teljesített tárgyak után fizetni kell. nálunk levelezőn így van. 1500/ kredit.
2010. márc. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó rosszul írta, csak akkor kell fizetni érte ha 3.szorra veszed fel. Az első két felvétel még ingyenes a felsőoktatási törvény szerint.

Egyébként sem 1500 sajna a dij, hanem 5500-6500 hol melyik ez intézményfüggő. 1500 Ft nálunk az ismétlővizsga díja, amit szintén a 3. vizsgától kell fizetni akkor is ha másodszor veszed fel a tárgyat a 3. vizsga után minden további vizsgáért fizetni kell. Ez levelező persze. De azt hiszem nappalin is igy van, 2 vizsga ingyenes, a 3. és az összes többiért fizetni kell anélkül nem enged jelentkezni a neptun.

2010. jún. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is most veszem fel a tárgyam harmadszor ezért utánanéztem. Nekem 5500 lesz a felvétel, meg 1500 minden egyes további vizsga mivel az ingyenes 2-t már rég előttem.
2010. jún. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!