Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem megyek be érettségizni,...

Ha nem megyek be érettségizni, milyen következményekkel jár?

Figyelt kérdés
Nem sikerült felkészülnöm, azt tervezem, hogy egyszerűen nem megyek be, az összes tanár sms-eket ír ma nekem, hogy betartson. jövőre leérettségizek. Ilyenkor mi történik? Magántanulóként lerakhatom ezt az egy évet még egyszer? Kérlek ne próbáljatok rábeszélni, hogy próbáljam meg, kultúrált válaszokat kérek. Már tudom, hogy hülye vagyok, nem szükséges leírni.
2010. jún. 13. 12:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű: ezen az érettségin megbuksz azokból a tárgyakból, amelyekből van szóbeli vizsga (vagyis jó esetben matek kivételével mindegyikből), aztán majd mikor legközelebb alkalmasnak találod az időpontot, bejelentkezel érettségire és újra megpróbálod. Ha akkor éppen nem lesz középiskolai hallgatói jogviszonyod, akkor ez egy igen szép összegbe fog neked kerülni. Arra viszont számíts, hogy a tanárok emlékezni fognak a produkciódra és előfordulhat, hogy sokkal szemetebbek lesznek a második próbálkozásnál.
2010. jún. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Értem, és ilyenkor bukom az évet is? Tehát át kell mennem egy másik iskolába lejárni azt az utolsó évet? És legközelebb már csak emeltet tehetek vagy középszintűt újra? Minél több információra volna szükségem.
2010. jún. 13. 13:31
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
ha van év végi bizonyítványod, tehát ha nem buktál meg, akkor nem kell újrajárnom ezt az évet. csak majd újra érettségizel. csinálhatsz majd közép és emelt szintet is, ugyanúgy, mint most.
2010. jún. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért buknád az évet? Van minden tárgyból érvényes év végi jegyed, hiszen akkor nem mehetnél érettségizni. Tehát a középiskolai tanulmányi követelményeidet teljesítetted, nem kell semmit sem pótolnod. Csak érettségiből kell újat tenned, de abból sem kötelező. Ha neked jó így, akkor nyugodtan maradhat a jelenlegi helyzet. Azt, hogy milyen szintű érettségit tehetsz, nem tudom pontosan, de azt hiszem, próbálkozhatsz középszintűvel.
2010. jún. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha kérsz, ha nem kérsz, csak azt tudom válaszolni, amit gondolok, méghozzá a te érdekedben. Az írásbelid megvan. A szóbelin (ha magyarországi vagy), 10%-ot kell teljesíteni, vagyis 4-5-6 pontot. Teljes fizikai képtelenség, hogy ezt ne tudd, hiszen ott a szöveggyűjtemény, ott a négy év a hátad mögött, az atlasz. A tanáraid azért bombáznak, mert tudják, hogy milyen marha vagy, és meg akarnak kímélni attól, hogy elvágd magad alatt az utat. Hol akarsz elhelyezkedni érettségi nélkül? És a szüleid mit fognak szólni? Mindenki úgy érzi, hogy nem tud semmit, az érettségi egy merő szivatás, és minden normális lelkületű 18 éves nagykorú ember át tud menni ezen a megpróbáltatáson. Utólag pedig kivétel nélkül mindenki azt mondja, hogy nem volt semmi az egész és nagyon örülnek, hogy megvan. Na ettől az örömtől fosztanád meg magad. Ez olyan, mint a fogorvos, oda se akar senki elmenni, de ha már túl van, rendkívül boldog, büszke magára és nem fáj a foga. Jövőre semmivel nem érzed magad jobban, mint most, ez 1000%, ez a vizsga normális velejárója. És ha most kevés pontszámod lesz, még mindig ismételhetsz jövőre, immáron tét nélkül.
2010. jún. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
Ja és ráadásul az egész írásbelit is újra kell írnod, mert ha önhibádból nem mentél el a szóbelire, az is törlődik. (Azt viszont végképp nem értem, miből gondolod, hogy ha egyszer van egy négy évről szóló középiskolai bizonyítványod, akkor a hiányzó érettségi miatt az utolsó év érvényét veszti?!)
2010. jún. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyok marha, jó tanuló voltam végig, az írásbelijeim 5-ösek vagy 4-esek lettek, nem erről van szó. Egyszerűen csak történt valami az egészségemmel, nem tanultam és nem érzem, hogy meg tudnám csinálni. Köszönöm mindannyitoknak Talán mégis bemegyek holnap.
2010. jún. 13. 14:55
 8/16 anonim válasza:
100%
szerintem mindenképp menj be :D egy probát megér :) vagy sikerül vagy nem, szardd le!!! :D ha nem akkor késöbb megprobálod :DD
2010. jún. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy azt kérted, ne próbáljunk rábeszélni, viszont úgy érzem már kicsit meginogtál, úgyhogy én is ráteszek egy lapáttal :)

Mindenképp menjél be szerintem! Hidd el, a tanároknak ilyenkor nem az a heppjük, hogy minél jobban megszívassanak, jót akarnak neked! Ahhoz, hogy megbukj, nem más kell, mint az, hogy ne érd el szóbelin a minimális 10%-ot! Ezt egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogy ne sikerüljön. (Hisz ez 3-5 pont-tárgytól függően)

Eddig tanultál a négy év alatt, tehát még ha a pontos tételeket nem is tanultad meg, valami fogalmad biztos lesz a dolgokról! Főleg törinél, ott az atlasz, meg a forrás is, amikről rengeteg dolog az eszedbe juthat.

Menj el, hiszen:

1) elmész, lehet még jól is sikerül--> nem kell ezzel jövőre szenvednek, mikor már minden ismerősöd túl van rajta

2)elmész, rosszul sikerül-->na bumm, de legalább megvan!(Ugyanis 1000%-ra veszem, hogy NEM FOGSZ megbukni)Ha kellenek a pontok továbbtanuláshoz esetleg, akkor meg tényleg megpróbálkozhatsz még vele jövőre is.


Plusz egy dolog: ha úgy mész el,hogy áhhh úgysem fog sikerülni, tehát az esélytelenek nyugalmával, akkor legalább nem izgulsz, és ez lehet meglehetősen pozitívan fogja befolyásolni a végkimenetelét a dolognak :)


És ha elmész, akkor egy-két tipp: ne flegmázz, hogy ááá ezt te úgysem tudod. Játszd el, hogy igenis vágod az anyagot, azt a keveset a lehető legmagabiztosabban add elő. Felelés kezdetekor szépen mondd el, mi a témád, és mondd el a feleleted vázlatát! (A következőkben erről és erről szeretnék beszélni. Elsősorban ezt meg ezt említeném meg, majd rátérnék erre meg erre) Már ezért fogsz pontot kapni, hidd el!


19/L - egy holnap érettségiző, semmit nem tudó, de önmagában bízó lány :))

2010. jún. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm 19/L :) Bemegyek holnap és ha mást nem is, de a kilincset biztosan elérem :))

Köszönöm a bíztatást.

2010. jún. 13. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!