Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi van akkor, ha beiratkozok...

Mi van akkor, ha beiratkozok technikusira, de nem járok be órákra?

Figyelt kérdés

Mennyi idő alatt szüntetik meg a tanulói jogviszonyom? És erről értesítenek előre?

És mi van akkor, ha minden hiányzásom le tudom igazolni?


2010. febr. 27. 00:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Minek iratkozol be, ha nem akarsz járni? Ha így kezded, fölösleges az egész. Nem tanulni akarsz?
2010. febr. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

De igen, szeretnék továbbtanulni, csak ott magas a ponthatár, így ki kell hagynom egy évet.. Jól jönne, ha nem nekem kellene fizetnem a TB-t ebben az egy évben. Igazából néhány hónap is sokat segítene.

Bár tudom, hogy most sokan lehurrognak majd.

2010. febr. 27. 00:45
 3/12 A kérdező kommentje:
Ja, és el szeretném kezdeni a technikusit, de lehet, hogy nem marad elég időm mellette, így inkább abbahagyom.
2010. febr. 27. 00:49
 4/12 anonim ***** válasza:

Néhány kérdés:

Mit akarsz csinálni azalatt az idő alatt, amíg nem jársz be? Dolgoznál? Ebben az esetben fogjuk rá, hogy ok a dolog. De ha nem, akkor azzal nem veszítesz semmit, ha bejársz, ha nem is akarsz megszakadni a tanulásban, legalább ragad rád valami. (Amúgy szerintem azt is középiskolai szabályok szerint nézik, szóval x óra hiányzás lehet csak, stb.)

A technikusinak van köze ahhoz a szakmához, amit később tanulni akarsz? Mert ha igen, akkor pláne jól jönne, ha bejárnál. Gondolom technikusvizsgáznod úgysem kell majd, a mostani képzések közt már nincs 1 éves. Szóval én a helyedben bemennék az órákra.

2010. febr. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem, nincs köze hozzá, maradnék a mostani sulimban ötödéven. Nézegettem, hogy van-e valami olyan képzés erre az 1 évre, ami érdekelne, de csak fizetősöket találtam és nem akarok kifizetni 100-300.000 forintot arra, amivel aztán semmit sem kezdek, és ha még ki is tudnék fizetni ennyit, akkor már inkább magántanárra költeném.

Nem hiszem, hogy dolgoznék, mert 4 órás melót nehéz találni, 8 órás után pedig semmi erőm a tanuláshoz. Egyszerűen csak készülnék az érettségire (igen, minden nap 8 órában, mivel 1 évet hagyhatok csak ki, többet nem, egy esélyem van, viszont a ponthatár igencsak 430-440 körül van mindig).

2010. febr. 27. 01:02
 6/12 anonim ***** válasza:
Miért nem keresel valami olyat erre az egy évre ami után plus pontot is kapnál? Szerintem hamar megszüntetik a jogviszonyod mivel eléred a 30%-os hiányzást gyorsan ez hülye megoldás!
2010. febr. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Attól függ hol szeretnél tovább tanulni...mert vannak szakok, ahol okj nem számít, pl. orvosi, vannak ahol igen, de ez elég kiszámíthatatlan...volt ismerősöm, aki ugyanolyan szakon tanult tovább, mint amilyen okj-re járt, és nem kapott pluszpontot, egy másik meg csak hasonlót tanult és kapott érte.
2010. febr. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szóval hol szeretnél tovább tanulni? Amúgy szerintem is középiskolai szabályok szerint működik, én is ezért nem kezdtem el, mert nekem is kiesik 1 év, dolgozni lehetetlen mellette, mert én orvosira készülök, előtte nem ez volt a terv, tehát a nulláról.
2010. febr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szóval sokat számít az is, hogy te már tavaly is erre készültél? Mert én ha nem a nulláról kezdeném a felkészülést, akkor még így is járnék okj-re vagy dolgozni, hogy az orvosi a cél...Fontos, hogy van e már valami alapod, mert akkor tényleg "csak" rátanulás.
2010. febr. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nekem is az orvosi a cél, és gyakorlatilag a nulláról kell 1 év alatt felkészülnöm.

Nagyon nem tudom, hogy mit csináljak, mert a családi pótlék, a diák, és a Tb meg jól jönne.

2010. febr. 27. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!