Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek a gyógyszerészeti...

Szerintetek a gyógyszerészeti egyetem benne van az 5 legnehezebb szakok között?

Figyelt kérdés

2015. márc. 26. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
Nem. Állatorvos, orvos, különböző mérnöki szakok.
2015. márc. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Háát azért lehet benne lenne. A kémiájuk szopatósabb, mint az orvosin, és 5 év után még ők sem szakgyógyszerészek, egy mérnök 5 év után meg már specializálódtak is mesterképzésben.


Mondjuk relatív mi a nehéz. Az szokott gondot okozni, hogy a gimiben ömlesztve van a tananyag, és ha valaki nem célzottan készült, hogy ő majd egyetemen analízist fog tanulni, és bekerül 280 ponttal mérnöknek, annak lesz mit bepótolnia. Bulizni meg kell, mert muszáj. "Nehéz..." nekem nem volt az, de mikor odakerültem a csoport egyik fele fizikából a másik fele analízisből bukott.

Ismertem egy tagot aki az orvosin tanít kémiát, és azt mondta simán vannak általános iskolás hiányosságok sok emberben, és ha már ott vagyunk, hogy van 4-5 vizsgázós tárgyunk egy félévben akkor nem könnyű pótolgatni.

2015. márc. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Orvisi, fogorvosi, gyógyszerészeti és jog (független sorrendben)..szerintem ezek azok, csak kíváncsi lennék, hogy mások hogy látják...
2015. márc. 27. 11:58
 4/9 A kérdező kommentje:
jaj és kihagytam a mérnökit az az ötödik :)
2015. márc. 27. 11:58
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
egy jogot simán el lehet végezni úgy hogy közöd nincs a szakmához nem értesz semmit, egy mérnökit nemigazán
2015. márc. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
A gyógyszerészeti igenis az egyik legnehezebb szak, és hülye az aki megkérdőjelezi. Vizsgaidőszakban meg kell nézni a hallgatók fejét, az orvostan, fogorvostan, és gyógyszerészhallgatók a végén már azt sem tudják, hogy hol vannak, míg a mérnököknek azért nem olyan vészes higgyétek el. Mérnökin sok mindent meg kell érteni, és úgy azért sokkal haladósabb a tanulás vizsgaidőszzakban, míg a .ote-s szakokon nagyon sokat kell seggelni.
2015. ápr. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
a mérnök vizsgák lehet könnyebbek... ha eljut odáig az ember és nem dobják vissza a háziját...
2015. ápr. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem benne, de azt a jogit lehúznám onnan.
2018. aug. 7. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A legcsúnyább az egészben, hogy a képzés, még saját bőrömön tapasztalva durvább kicsit, mint orvosin (de legalább ugyanolyan szintű), viszont a gyakorlatban a megtanultak 20%-át kell csak alkalmazni kb.

Mert például az 1-es válaszoló is mit lát a szakmából? A gyógyszerész eladja a gyógyszert, meg összekutyul 2 kenőcsöt. Hát ja, kb.

De a képzés során molekuláris szinten tudni kell, hogy mit, hogyan, milyen receptoron hat a molekula, miért azon, miért nem másikon. Hogyan hat más receptoron, miért azokat a funkciós csoportokat szintetizáljuk az adott molekulára, mit és hogyan módosítsunk, hogy hatásosabb, vagy éppen gyengébb hatású, mindezt több száz molekula esetén. Anyagok közti interakciók, inkompatibilitás, mindemellett jogi háttért is tudni kell, minőségbiztosítás, ellenőrzés, szakigazgatás. Ha meglátok egy gyógynövényt, tudni kell a latin nevét, besorolását, hatását, hatóanyagait, hogyan választom el belőle, hogyan dúsítom fel az adott hatóanyagot stb.

Sokszor előfordul, hogy a gyakorlatban elkészíthetetlen receptet ír fel az orvos, neked tudnod kell, hogy mégis hogyan készítsd el. Előfordul, hogy méregadagban írnak fel hatóanyagokat a dokik, neked ezt észre kell venni, adagot módosítani, és úgy elkészíteni a gyógyszert.

Ráadásul a képzésünk első 2 éve megegyezik a kémiaszakon oktatott tárgyakkal, és ugyanolyan szinten kérik vissza tőlünk, egyes dolgokat még talán komolyabban is (ezt onnan tudom, hogy vannak vegyész barátaim).

Valamit az osztályozás? Csomó tárgyból egy hiba, egyes. Miért? Mert "megölted a beteget" - mondják mindig. Szóval ne higgye senki se azt, hogy itt könnyű eljutni a vizsgákig. Ha nem tanulsz egész évben napi több órában, akkor viszlát. Nem kell aggódni a vizsgaidőszak miatt. Én konkrétan harmadévben már vártam a vizsgaidőszakot, hogy ne kelljen minden, full különböző típusú tárgyra párhuzamosan készülni.

Míg uram bocsá, orvosin mi a harmadév? Nagyrészt kór meg patosz, ami nehéz, de egyben ami eléggé át is fed. Év közben nincsenek olyan komoly számonkéréseik, azokon átengedik őket, mert "majd bizonyítanak vizsgán". Nálunk meg a pót-pót demókat íratva a markukba röhögnek az oktatók, mert "hehe, megint benéztél egy dolgot".. Aztán ha szerencsés vagy eljutsz a vizsgáig, aminek az anyaga abszolút nem fed át az év közbeni gyakorlatok anyagaival, így kezdődik elölről az egész, csak szerencsére nem ömlesztve.

Csúszási arány? Kb 40% végzi el 5 év alatt. De lehet sokat mondtam. Nyáron is végig gyakorlatoznunk kell, ami nem annyiból áll, hogy vérnyomást mérek, meg nézek napi 1-2 műtétet, hanem egész nap dolgozol aktívan a patikában (áruátvétel - milliós tételek persze, pakolás, gyógyszerkészítés, recept ellenőrzések, expediálás, beteggondozás), egy percig nem unatkozol.


Szóval én bátran besorolnám a top 5-be, persze nincs értelme, mert nekem pl egy informatika sem menne, mert nincs hozzá érzékem, akárcsak egy mérnökihez, vagy joghoz. Nincs értelme rangsorolni, mindenkinek egy saját top 5-ös litája van, de meghajolok az előtt, aki egynél több szakot elvégez, netán a végén fel tud állítani egy saját top 5-öt.

2018. aug. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!