Milyen egyetemi szakot kell végeznem hogy sportorvos lehessen belőlem?
Így van 6 év az orvosi karon, aztán meg szakosodás plusz kettő feltéve, hogy állambácsi támogatja a sportorvos képzést és lesz rezidensi helyed. Aztán meg kezdhetsz valahol praktizálni.
Ja kineziológiát orvosi után tanulhat, de az önmagában nem elég a sportorvosi léthez.
kinezológia szak már működik alapszakként is.Nem kell hozzá orvosi.
öhh szóval alényeg az hogy alapképzésen nem tudoktalálni sportorvosit?:(
HUMÁNKINEZIOLÓGIA ALAPSZAK
A humánkineziológia az emberi fizikai teljesítmény, állóképesség, terhelhetőség vizsgálatával, erőnlétének megőrzésével, a mozgáskultúra fejlesztésével foglalkozó sporttudományi szakág. Az alapszakon végzett szakemberek elsődleges feladata a szervezet mozgással kapcsolatos törvényszerűségeinek vizsgálata, kutatása és fejlesztése, továbbá a mozgásszervi és keringési rendellenességek megelőzésében, rehabilitációjában, fizioterápiás kezelések lebonyolításában való részvétel. A humánkineziológiai tevékenység folytatásához elengedhetetlen a kapcsolatteremtő, problémafelismerő, problémamegoldó képesség, de fontos legalább egy idegen nyelv ismerete is. A hallgatók a képzés során megismerkednek az emberi szervezet alapvető működési elveivel, majd az emberi fizikai és egészségi állapot mérésére és az esetleges károsodások megállapítására alkalmazott műszerek kezelésével. Az elsajátított ismeretek birtokában a humánkineziológus a mozgás és a keringési rendszer fejlettségét vizsgálva szűri ki az egészségkárosodott egyéneket, sőt a rehabilitációjukat is megkezdheti a megismert fejlesztői eljárások alkalmazásával. Segítő kezet nyújthat műtéten átesett, illetve betegségből felépülő páciensek legyengült szervezetének roborálásához. A gyógyítás, gyógykezelés terén végzett munkával nem ér véget feladatkörük – bár talán ez a legfontosabb, hiszen az emberi egészség helyreállítása mindenkor elsőbbséget kell, hogy élvezzen –: második fontos terület az egészségmegőrzés, melyhez fizikai aktivitási és egészségfejlesztő programok tervezésével, foglalkozások megszervezésével, lebonyolításával járulhat hozzá. A harmadik terület, ahol számos feladat vár a humánkineziológusokra, az aktív sport. Ezen a területen leginkább a sportklubok részéről merül fel az igény a fizikai képességfelmérések, edzéstervezés, mozgás- és játékelemzés készíttetésére. E feladatkör egyik speciális szelete az élsportolók munkájában való részvétel. A szakember a megfelelő módszerek és eljárások alkalmazásával fejlesztheti az élsportolók fizikai és mentális képességeit, „ a legtöbbet hozva ki belőlük”. A sport, különösen az élsport kellemetlen velejárója a sportsérülés; az ezzel kapcsolatos rehabilitációs tevékenység elvégzésére szintén megfelelő képzettséggel rendelkeznek az e szakon végzettek.
A humánkineziológia negyedik területe a sport- és egészségtudományi kutatómunkában való részvétel. A megszerzett végzettség birtokában elsősorban egészségügyi intézmények rehabilitációs osztályain, sporttudományos kutatólaboratóriumokban, pedagógusképző intézmények testnevelési tanszékein helyezkedhetnek el, illetve civil szervezeteknél, fitnesz-, wellness- és sportklubokban űzhetik hivatásukat.
Ez nem egyenlő egy orvosi diplomával. Nem jár mellé Dr. a neved elé :-), de ha neked ez megfelel, akkor vágj bele. Az orvosi 6 év + 2 év szakosodás + szakvizsga. És akkor sem biztos, hogy megfizetik azt, hogy mennyit tanultál. Nővérem kezdő orvos még szakvizsga nélkül, keres nettó 62000 ft-ot, én egyszerű pénzügyi fősulival nettó 150000-et. Mind a ketten pályakezdők vagyunk. Csak akkor menj orvosnak, ha tényleg ezt akarod hivatásodnak, mert sajnos sok embert ismerek, akik elvégezték, de a végén nem lettek orvosok, mert más szakmában magasabb a bérük.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!