Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek magántanár segítsé...

Szerintetek magántanár segítségével lehet 96%-os töri emeltet csinálni?

Figyelt kérdés
Hajlandó lennék akár 100 000 forintot is kiadni külön tanárra, de a 96%, az azt jelenti, hogy 96%, mert ha csak 95 is, nincs meg a 460 pont, ami az állami joghoz kell. Szerintetek, ha nagyon komolyan veszi az ember, és egy tanár is foglalkozik vele külön kb. 40-50 órát, akkor nagy valószínűséggel meglehet?Anno 77% úgy lett, hogy túl sokat nem tanultam rá, de ez itt már nagyon kis hibalehetőség...
2015. jan. 28. 09:52
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Azért ha jobban belegondolok, van egy kis szerencsém, hogy van egy magyar-töri szakos tanár jó haverom, akivel amúgy is haverok vagyunk, és a személysigée is nagyon pozitív, lehet ő is tud majd segíteni, ha kell.
2015. jan. 30. 21:05
 12/15 anonim ***** válasza:

Mindenképpen a magyar és a töri az opciók? Ha hajlandó vagy ennyi pénzt beleölni, én a helyedben inkább külön angolórákra, vagy nyelvkurzusra költeném és angol emeltet tennék magyar helyett. Az eszperantó, mint olyan csak egy alibi nyelv, inkább told csak az angol, joghallgatóként mondom, csak szép ábránd hogy erre is jut majd időd.

Törihez viszont teljesen felesleges magántanárt keresned, ha van ilyen beállítottságú ismerősöd ő valóban segíthet.

Ezenkívül: ülj le, fogd a 4 év középiskolás könyveit, töltsd le az érettségi követelményeket és az előző évek feladatsorait és ez alapján szisztematikusan tanulj minden nap 1-2 órát. Ha más segédanyag után néznél, én a Feladatgyűjtemény az új történelem érettségihez c. könyvet mondanám, mire végigcsinálod teljesen rááll az agyad az ilyen jellegű feladatokra.

Két évig jártam törifaktra, ahol mást nem is csináltunk csak a feladatgyűjtemény feladott részét ellenőriztük. Ezen kívül nem készültem külön az érettségire, így lett végül pont 96%. (Csak hogy lásd, magántanár és idegösszeroppanás nélkül teljesíthető)

2015. jan. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
90% emelt magyarral ne számolj. És nem azért, mert nem lehet ennyire megírni, hanem mert lutri... én magam láttam egy dolgozatot, három tanár által javítva, közel 30%-os különbséggel, és mindkettő szabályosan javította... borzasztó szubjektív, sajnos.
2015. jan. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
12-es ez megnyugtató, hogy Neked is annyi lett.:) Az eszperantó csak a pont miatt kell, pont azért mert könnyű, az angol emelt nem jelentene több pontot számomra.
2015. febr. 1. 14:27
 15/15 A kérdező kommentje:
Basszus most olvasom, hogy az eddigiekkel ellentétben nem csak a magyar, hanem idegen nyelv(angol, vagy német)is lehet második tárgy a töri mellett jogász szakra, tehát akkor akár a 89%-os közép magyart is javíthatom egy ennél jobb angollal, vagy némettel... Ez tök jó változás...
2015. febr. 10. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!