Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek magántanár segítsé...

Szerintetek magántanár segítségével lehet 96%-os töri emeltet csinálni?

Figyelt kérdés
Hajlandó lennék akár 100 000 forintot is kiadni külön tanárra, de a 96%, az azt jelenti, hogy 96%, mert ha csak 95 is, nincs meg a 460 pont, ami az állami joghoz kell. Szerintetek, ha nagyon komolyan veszi az ember, és egy tanár is foglalkozik vele külön kb. 40-50 órát, akkor nagy valószínűséggel meglehet?Anno 77% úgy lett, hogy túl sokat nem tanultam rá, de ez itt már nagyon kis hibalehetőség...
2015. jan. 28. 09:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem hiszem ezt.

Inkább egy nyelvvizsgán/a másik tárgy javításán kellene elgondolkodni.

2015. jan. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A nyelvvizsga még pluszban kéne...
2015. jan. 28. 10:05
 3/15 anonim ***** válasza:
Akkor a másik tárgyat (is) javítsd.
2015. jan. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De az ugye a magyar lenne, és arra lenne a legnehezebb önállóan készülni, ráadásul abból csak közép van eddig. Vagy szerintetek tanárral abból lehet 90-et csinálni emelt szinten?(Négy éve középszinten lett 89, de azóta aztán mindennel foglalkoztam, csak magyarral nem...), és akkor a töriből is elég lenne a 90, és ugye az az érzésem, hogy a 96 és 90 között jóval nagyobb a különbség, mint a 90 és a 84 között...
2015. jan. 28. 10:11
 5/15 anonim ***** válasza:
sosem értettem egy történelemhez minek külön tanár. leülsz megtanulod és kész.
2015. jan. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nyelv?
2015. jan. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Magyar emeltet a világért se csinálj!!!!!

És ne 96% legyen a célod, hanem száz és kész. ÉS igen, meg lehet csinálni, de te is tudod, hogy soktényezős a dolog.

Lehet, hogy egy évet bevállalnék ktg-n, csinálnék egy C1 nyelvvizsgát, jövőre újra felvételiznék. Évet nem buksz el, mert a második évvel tudod folytatni, csak elfogadtatod a ktg-s tárgyaidat. Egy évnyi tandíjat kell bevállalnod, de ha ez az álmod...

2015. jan. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Tanár nélkül is meg lehet csinálni. Ez csak egy érettségi, nem agysebészet. Csak persze nem érettségis, középsulis tankönyvekből kell rá készülni, hanem kicsit magasabb szinten, hogy mindent rendesen átláss. Nekem 92% lett, de nem azért, mert agyon tanultam volna magamat, ha nem mert átláttam, tanér nélkül is.
2015. jan. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha valamire is tartod magad, akkor önállóan csinálod meg. Ehhez nem kell magántanár, felesleges.

Örömmel kell tanulnod, érdeklődnöd egy-egy téma után. Szükséges, hogy élvezetet okozzon számodra a történelem, ill. egy-egy témakörbe való elmerülés.

Csak így teljesítheted.

Ezt azért is mondom, mert lehet, hogy bekerülsz, de egyetemen óriási anyagot fognak rádzúdítani, több ezer oldalakat.

Ott már nem lesz különtanár, nem fognak mindent a szádba rágni.

Ez csak a középiskola hibája, hogy mindent a diák szájába rágnak, aztán végül önállóan semmire sem képes.

2015. jan. 29. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Igen, ahogy írta is valaki, abban gondolkodom, hogy idén mindenképp elkezdem a Pázmány-t, mert nem akarok még egy évvel öregebb lenni, így is öregszem.:( (A költségtérítésesre most sem kérdés, hogy most is bármikor mehetek a 2011-es eredményemmel, akkor amúgy nagyon kevesen múlt az állami, amivel nem jártam túl jól, mert a köcsög kormány pont 2012-től kezdte levinni a jog keretszámot...) , csak ugye amellett, ami ott kötelező, és amúgy is kemény kéne még külön átkerülni(Nyilván még van idő szeptemberig is, de addig más dolgom is van.), ha mondjuk sikerülne, akkor ha 500 000 diákhitel 2-t kéne felvenni, az mindjárt nem hangzik olyan félelmetesen, mint hogy 2500 000-t... Tehát akkor ha minden igaz háromféleképpen kerülhetnék át másodiktól, nyilván egyik sem egyszerű.


A:Magát a jogi egyetemet teljesítem 5,45 felett, ez ugye azt jelentené, hogy több tárgyat veszek fel a kötelezőnél, és abból is kitűnő vagyok, ez állítólag majdnem lehetlen.


B: 90% emelt magyar(Én is többnyire azt hallottam, hogy sokkal durvább a törinél, ugyanakkor ismerek más tapasztalatot is.)+90% emelt töri.


C:96% emelt töri + mondjuk egy eszperantó középfok(Utóbbi apámnak elég könnyen ment, aztán majd nyilván meg kéne tisztességesen tanulni angolul, mert sajnos azt se vettem komolyan a gimiben, de ezzel majd inkább már államisként szeretnékl törődni.)


Szóval azt mondjátok, hogy a C verzióban gondolkodjak?

2015. jan. 30. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!