Mi értelme a nyelvi előkészítőnek?
Én és több volt ált. iskolai osztálytársam nyelvi előkészítőt végeztünk. Osztályonként csak 2-3 ember tett felsőfokú nyelvvizsgát, amúgy meg semmivel sem lett több a tudásunk mint ha rendes 4-éves képzésre mentünk volna.
Fölöslegesen elpazaroltunk 1 évet.
Nem lenne ésszerűbb ha nyelvi előkészítő év helyett egy nyelvi "utókészítő" év lenne gimikben? Nem tehetnnk át azt az egy nyelvközpontú évet az egésznek a végére?
4 év után leérettségizel, leteszel egy középszintű érettségit nyelvből, és ha úgy akarod még maradhatsz egy évet (de nem kötelező) hogy letedd az emeltszintűt is belőle, esetleg mégegy nyelvből, de esetleg akár nyelvvizsgát érettségi helyett. Így aki úgy gondolja hogy elég neki a közép, az elmehet, aki meg felsőt akar, az a lehúzó elemektől mentesen érettebb fejjel mehetne neki a nyelvvizsgának/nyelvi-érettséginek, ahelyett hogy 14-15 évesen a dolgokat fel nem fogva mindenki ellébecolná azt az értékes egy évet.
Nyelvi előkészítős osztályba jártam, középfokú nyelvvizsgát is alig féltucat ember tett az osztályból az 5 év alatt, (engem beleértve), azt is rendre az utolsó évben. Felsőfokút szerintem senki nem tett, egy maroknyian elmentünk Emelt szintű érettségire, és ennyi.
Ettől függetlenül nem éreztem azt, hogy hú de elpazaroltam volna egy évet. Ha nyelvi előkészítőn az lenne a cél, hogy mindenki felsőfokút tegyen, akkor mi értelme a kéttannyelvű osztályoknak? :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!