Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdasági szakok, de melyik...

Schma95 kérdése:

Gazdasági szakok, de melyik iskolában?

Figyelt kérdés

Sziasztok, közeledik a február 15, ezért nézegettem a felsőoktatási intézmények tavaly kiadott ponthatárait, és gondolkodóba estem. számításaim szerint 360-400 pontom lesz, elsősorban reál beállítottságú vagyok, de a fizika nem megy, így marad a gazdaságtudomány. Ezen belül a nemzetközi gazdálkodás és a nemzetközi gazdálkodás tetszik. A Corvinus a legnagyobb presztízzsel rendelkező egyetem magyarországon, de onnan csak az angol nyelvű gazd. és men-re lenne esélyem (fiezősök játszanak csak) ez tavaly 394 pont volt. Nálam a BGF és a BME jön még sorba, kérdés milyen sorrend lenne a megfelelő szerintetek? A BME-nek magasabb a ponthatára, talán nem véletlen? A BGF mellett a 2015-től induló duális képzései szólnak (25-30 céggel egyeztek meg, többek között siemens, bosch). Azt tudni kell hogy egyetem után német nyelvű iskolában szeretnék mesterezni, majd utána irány ausztria.

Mit gondoltok? Bme, vagy Bgf?



2015. jan. 22. 21:42
 1/6 anonim válasza:
A BGF jobb gazdasági szakokban, BME az inkább műszaki-orientált. Szerintem BGF :) És én is ugyanerre szeretnék menni. :)
2015. jan. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én magán suliba járok ,de állítom neked ,hogy a BME sokkal jobb mint a Corvinus vagy a BGF. Rengeteg ismerősöm van, és a BME gazdasági szakát a legnehezebb elvégezni ezek közül, főleg a matek miatt. Mivel műszaki egyetem ezért a matekot nagyon keményen veszik, még a gazdasági részén is. A Corvinusnak már csak a híre nagy , és kérdéses ,hogy meddig marad még meg...Igazából az a vicces amikor konkrétan a saját iskolájukról írják ki hogy csak bekerülni nehéz,de elvégezni nem. Meg hallottam olyat is ,hogy ja ők a BME-re járnak ,nekik tanulni is kell. Szóval ezzel azért vigyázz. Elnézést kérek,ha bárkit is megbántottam, csak a véleményem írtam le, meg a tapasztalataim.
2015. jan. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
BME
2015. jan. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Corvinusnak nagyobb a presztízse, BME-nek kisebb és nehezebb is elvégezni..

Érdemes tudni, hogy pár éve a tanári gárda egy része (amely a Corvinus hírnevét megalapozta) szépen a BME-re vándorolt át a jobb fizetés reményében.

Lefordítva BME-n kapsz legalább olyan jó oktatást mint BCE-n, csak épp az "iparban" kell még pár év amíg ez tudatosul..

2015. jan. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szintén BME párti vagyok. Erre a szakra járok, és annak ellenére, hogy tényleg nem könnyű, megéri hosszú távon és ezt fontosabb mérlegelni. Maximálisan elégedett vagyok :)
2015. jan. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a BGF-et mondnám, bár gondolom már döntöttél :) Igazából a BME-t nagyon nagyra tartom, tudom hogy kemény iskola és tényleg aki ott végez, az biztosan nagyon jártas a dolgokban. Viszont én közgazdasági suliba járok és tanáraimtól azt hallom, hogy sok munkahelyen gazdasági részen egy BGF-es vagy Corvinusos oklevél/diploma az, ami értékesebb (BME is lehet annyira, csak azt nem említették). Corvinusszal személy szerint az a bajom, hogy ha angol nyelven szeretnél tanulni és fizetősön, az kapásból kb 690ezet/félév, ez pedig szerintem sok egy diplomáért. Én a BGF-et mondanám inkább, elég nagy név és állítólag ott se olyan könnyű bennmaradni, viszont egy BGF-es diplomával szerintem sokat érsz :) (én gazd. men-re jelentkeztem ott )
2015. febr. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!