Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológia vagy biológia?

Pszichológia vagy biológia?

Figyelt kérdés
Nem tudok választani, a pszichológia érdekel, de tudom, hogy sajnos lenézett szak, büfészak, hülye bölcsészek, blabla. Viszont a biológiából is főleg az etológia érdekel. Bármilyen tanácsot elfogadok. Nem végezhetem el mindkettőt? Szeretném mindkettőt egy kicsit.

2015. jan. 21. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Evolúciós pszichológia vagy összehasonlító pszichológia való neked szerintem :)
2015. jan. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha csak az etológia érdekel bioszon belül, akkor eléggé szenvednél a szakon... Ugyanúgy végig kell csinálnod a kemény kémia és anatómiaórákat. Szóval én a pszichológiát ajánlom. Szerintem az még épp nem egy "lenézett büfészak". :) Csak sokan vannak és nehéz lesz elhelyezkedned. (Etológiával még inkább.)
2015. jan. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A biológián belül meg az etológiát szokták "büfészakiránynak" csúfolni (persze mindenki más, aki nem etológus). Most épp felfutóban van, de ez nem lesz mindig így, és akkor azzal jelentősen nehezebb lesz elhelyezkedned, mint pszichológiával. (Jelenleg ha elég jó vagy, és sikerült bekerülnöd az egyik kutatócsoportba, akkor elég jó esélyeid vannak egy PhD-re, és onnan akár külföldi munkára. Bár ez akár jövőre is megváltozhat.)

Mindkettőt nem érdemes, ha téged inkább a pszichológiai irányvonal érdekel. Előttem is mondták, nem biztos, hogy lenne affinitásod a biokémiához és az anatómiához, illetve etológián belül azért vannak nagyon komolyan matekos diszciplínák is (viselkedésevolúció pl.), ami talán nem a te világod. Akkor már inkább egy pszichológia, azzal is sokfelé lehet szakosodni, maradhatsz a kutatásban is, és innen akár át tudsz kapcsolni etológiás kutatási területek felé (pl. ember-állat, most leginkább ember-kutya interakciók vizsgálata).

2015. jan. 22. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
döntésképtelen vagyok
2015. jan. 22. 23:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!