Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépészmérnökit egy 3-as...

Gépészmérnökit egy 3-as matekos eltud végezni?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogy volt-e már valaki aki 3-as matek tudással elvégezte a gépészmérnök, vagy villamosmérnök szakot, és mennyire volt nehéz.

Érdekel minden ezzel kapcsolatos vélemény.

Ha te, vagy barátod, ismerősöd éppen ilyen szakon tanul, és a jegyei nem csak 4-es 5-ösből állnak, érdekelne, hogy mennyire emberpróbáló számára a szak, mi a véleménye, tapasztalata?

Az is érdekelne, hogy ki melyik suliba jár/járt.



2015. jan. 14. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyet tudok, a mérnöki nem sétagalopp, ott nem fogják megkérdezni tudsz-e deriválni kisfiam, hanem alapnak veszik. Ettől függetlenül, ha nekiülsz tanulni simán végig lehet csinálni szerintem, bár nagyon sok idődet kell belefektetni már most a szintre hozáshoz + majd az egyetemi tananyag. Én is gondolkodtam a mérnökin, de nincsen kedvem az egyetemi éveimet olyan hülyeséggekkel eltölteni hogy "tanulás agyba főbe" :D


Ha nagyon akarod meg lehet csinálni. Nehéz lesz-e? Biztos! Saját tapasztalat, fél év alatt a béka segge alól hoztam fel a nyelvtudásom egy 80% os érettségire. Csak akarni kell.

2015. jan. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

En speciel 5os voltam kozepiskolaban matekbol, aztan a gepeszmernokin egy 3ast birtam magambol kiizzadni.


Ossze sem vetheto az egyetemi meg a kozepiskolas matek.


Persze ez mar regen volt, hogy ma milyen a szinvonal azt nem tudom.

2015. jan. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
3-as matekos mit jelent? Emelt szinten tanulod vagy simán? Középsuli és középsuli között is hatalmas különbségek vannak. Én pl mikor gimiben jelentkeztem matekfaktra, instant 2-3 jegyet zuhantam, a többi csoporttársammal együtt. Végzős voltam, mire fel tudtam magam küzdeni 4-esre matekfakton. Szóval vehetjük úgy, hogy én egy 3-as matekos voltam, aztán később a gépészmérnökin (BME) abszolút nem a matekkal voltak a legnagyobb problémáim. Nem mondom, hogy könnyű itt a matek, mert rohadtul nem az, de amire szükséged van, azt megtanítják az alapoktól. Senki nem fogja elvárni, hogy kapásból tudj deriválni meg integrálni. Persze első félév végére ha nem tanulod meg, akkor a továbbiakban esélytelen a szak :D
2015. jan. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A jegy sokszor nem tükrözi a valós tudást. Ha úgy érzed, hogy hármas szinten van a matektudásod, akkor nagyon gondolkodj el azon, hogy bevállald-e a gépészmérnökit. Már most határozd el magadban, hogy szeptemberre felhúzod magad olyan szintre, hogy a logaritmus, szögfüggvények, integrál, derivált kisujjból kijöjjön. Ha ezt eltudod dönteni magadban és erős vagy és kitartasz céljaid mellett, akkor lenne esélyed elvégezni.

Ha úgy vagy hármas, hogy tanulás nélkül, hogy ki se nyitod a füzetet és úgy írsz 3-ast, értesz mindent ami órán elhangzik, vagy esetleg a tanár szivat, akkor lehet, hogy nem közepes szinten vagy, hanem négyes szinten, ergo kevesebbet kell pótolnod. De a tanácsom ugyanaz, úgy nem érdemes bevállalni, hogy nem tudsz egyenletet rendezni. logaritmust számolni.


Nem egy ismerősöm vegetált 2-3-4 évig gépészmérnökik, mire kibuktak, vagy rájöttek, hogy ők nem ezt akarják csinálni...éveket meg ne parazolj el, mert nagyon nagyon értékesek ezek az évek.

2015. jan. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!