Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon stréber vagyok, ha így...

Nagyon stréber vagyok, ha így gondolom? (Egyetem)

Figyelt kérdés

Egy rakas szaktarsam van aki csakis azt olvassa el a könyvből ami kötelező,vagy a könyvbe bele se nez csak netes jegyzetből tanul , kettessel átmenes van nekik becelozva..

Milyen szakemberek lesznek belőlük így? Hogy éppen atbukdacsol minimalis tudassal?

Én úgy állok hozza hogy minden kis infómorzsa segít hogy jobb legyek a szakterületen,jó munkam legyen es alkossak vmi maradandót esetleg.

Nyilvan nem magolom be az egesz könyvet de elolvasom a nem kötelező,kiegeszitő dolgokat,utanakeresek,több forrasból tanulok,4-es atlag van becelozva. (Az atlag persze szak es egyetemfüggő,nyilvan a BME-n 3-as lenne)

Atmentem strebersegbe?

(Egyebkent gimiben pont lesz**rtam a tanulast,3-as voltam)

19/F


2014. dec. 27. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Akárcsak a közoktatásban, az egyetemen is rengeteg olyan dolgot tanítanak, amit vagy nem fogsz használni életed során, vagy a számítógép elvégzi helyetted, mint például deriválás, integrálás, csak hogy egy párat említsek; elég csak azt érteni (szerintem), hogy mikor kell használni, bepötyögni a gépbe és nincs probléma. Tehát konkrét bizonyítások nem szükségesek, csak hogy tudja mikor kell használni.


Más kérdés, ha az ember kutatómatematikus vagy -fizikus, vagy akármilyen kutató akar lenni, viszont nekik is csak a szakterületükhöz szükséges dolgok kellene, tehát például egy virológusnak nem szükséges tudnia annyira behatóan egy belgyógyász munkásságát, ha pedig szüksége van valamire, akkor konzultál egy ahhoz értő orvossal. Ugyanígy, egy geométernek nem kell tudnia annyira behatóan ismernie a felsőbbszintű analízist vagy a számelméletet, de még a végtelenségig lehetne sorolni.


A te hozzáállásod pedig annak köszönhető, hogy végre azzal foglalkozhatsz, amivel szeretnél, nem kell (számodra) fölösleges dolgokkal foglalkoznod. Attól még, hogy valaki felszínes, nem sikerülnek a vizsgái, még válhat belőle jó szakember, és egy könyvkukac is lecsúszhat. Szerencsére a frissdiplomás embereket ritkán rakják olyan beosztásba, hogy azzal bármi kárt tudnának okozni (pl. mérnökök), így még bőven van idejük tanulni egy jóval tapasztaltabb szakember mellett, ami sokkal többet ér, mint az egyetemen eltöltött évek.

2014. dec. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig érdemes tanulni. Nálunk van olyan is, hogyha az átlagod 4,5 fölött van akkor vizsgakor választasz egy szóbeli tételt a listáról és elmondod.
2014. dec. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sok tárgyat nem feleslegesen oktatnak az egyetemen. A matekkal pl. kitűnően lehet fejleszteni a logikai készségeket, nem dísznek tanítják. Vagy ott vannak pl. a gazdasági tárgyak mérnököknek. Hasznos tud lenni, én nem is értem azokat, akik nem látják át, hogy egyes tárgyak tanulása milyen előnyökkel járhat.

Joggal lehet mondani, hogy de hát lehet nem is veszed hasznát stb. Bennem mindig felmerül a kérdés, hogy ezt az ember honnan tudja, hogy nem lesz rá szüksége. Másrészt elképedek, hogy egyesek csak azért tanulnak, mert hát hogy átmenjenek a vizsgán, legyen jól fizető munkájuk stb. Észre kéne venni, hogy nem ezért kell tanulni. Kicsit nyitottabbnak kéne lenni, nem csak azt tanulni, ami a szakterületed.

Szerintem a kérdező hozzáállása elég jó a dolgokhoz, én azt veszem észre a környezetemben, hogy akik több mindenhez értenek, sok dolog érdekli őket azok az akadályokat is könnyebben veszik a való életben.

Másokkal nem kell foglalkozni, pont ezért vagyok azon a véleményen, hogy egyik hozzáállás sem rosszabb a másiknál, mindenki maga dönti el mit akar kihozni magából az egyetem végére.

2014. dec. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na akkor engem most itt nagyon utálni fog mindenki. 4 éven keresztül halálra tanultam magam. Utánanéztem, több helyről tanultam, olvastam, tájékozódtam, szerettem. A töltelék tárgyakat nem, de lediplomáztam.

Most a mesterképzésen már nem érdekel. Csak a BME-n van olyan szakirány, ami engem érdekelt, de képesek voltak belőlem azt a kis lelkesedést is kiölni, ami még megvolt.

Semmi gyakorlatiasság, semmi hasznos dolog nincs abban, amit tanulok. Így 24 évesen egy diploma után már eltudom dönteni mivel szeretnék foglalkozni a munkám során és bár sosem tudhatom mire lesz szükségem az életben, akkor is azt vallom, hogy igen nagy százalékban fölösleges dolgokat oktatnak.

Szükségem lesz számvitelre, pénzügyre, matekra, ökológiára, gazdaságtanra stb. Ez egészen biztos, de nem olyan szinten, amit itt megkövetelnek. Nincs semmi bajom a tölteléktárgyakkal, ha azok normál arányban eltörpülnek a szakmai törzsanyag mellett. Itt ez már egy kicsit túlzás. Pláne az, hogy az évfolyam 80%-ának mindene megvan, csak a matekkal és a gazdasági tárgyakkal bukdácsolnak. Ez a szint már nem az, ahol ilyen komolyan kellene szűrni szerintem a diákokat, főleg nem olyan tárgyakkal, amivel foglalkozni sem fog az élete során, hiszen lehet, hogy jó ha rálátok a cég pénzügyeire, de nem én fogom vezetni a könyvelését és elemezni a gazdasági helyzetét. Matekból is megmaradok a 4 alapműveletnél. Nem keserű a szőlő, mert nekem éppen sikerültek ezek is, de senki ne várja el tőlem, hogy 5-ösre fejlesztem magam és arra hajtsak, több csatornán utána olvasva, mert egyszerűen nem érdekel és időrablásnak érzem. Érdekesség szintjén egy light-os tárgyként elmegy és még lehet azt is mondom, hogy kell, de az mérhetetlenül idegesít, amikor valaki nem tudja helyén kezelni a tárgyát!


Egyébként a vége felé közeledve egyre inkább beigazolódni látszik, hogy az egyetem egy semmi. Egy alap, ami egy nagyon alap tudással elindít az utadon. A való életben semmi nem úgy működik, ahogy nekünk azt papírforma szerint tanították, az élet és a sokat tapasztalt öregek fogják nekünk átadni a szakma tudását (remélhetőleg), nem a tankönyvek.

Ezen felül is azt látom, hogy néhány szakma annyira szerteágazó, hogyha akarnának sem tudnának mindent megtanítani az egyetemen.

Egyáltalán nem baj, ha érdeklődő vagy, de nem kell azokat sem lebecsülni, akik sok tárgyból megelégszenek a kettessel. Én pl. mindenből megelégszem, leszámítva azokat a szakmai tárgyakat, amik valóban érdekelnek és valóban ezzel szeretnék majd foglalkozni.

2014. dec. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!