Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen esélyeim vannak egy jó...

Milyen esélyeim vannak egy jó gépészeti középsuliból egy gépészmérnöki egyetemre menni?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és azon gondolkozok, hogy egy szakközépbe menjek gépész szakra vagy egy gimibe matekra....:/:D
2010. febr. 3. 16:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Jah igen azt hozzá kell tenni, hogy nem azt kérdezem hogy ki szerint menjek inkább a gimibe..:D( mert nagyon a középsuli felé húzok csak kíváncsi vagyok milyen esélyeim lesznek....
2010. febr. 3. 16:37
 2/7 anonim válasza:
100%

Üdv!


Egy valóban jó gépész középsulival jól járhatsz.

Ha esetleg megírnád, hogy melyikről van szó.

( Csak kíváncsiság )


Én anno Csepelen a Kossuthba jártam, és most a Műszaki Egyetemen tanulok.

Szinte mindenről hallottam már középsuliban, amiről később az egyetemen meséltek.


Tisztelettel: Krentz

2010. febr. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
kössz(: őő Győr Jedlik Ányos:D
2010. febr. 3. 20:37
 4/7 anonim válasza:

Üdv!


Jut eszembe:


A Matekot nagyon komolyan kell venned, sajnos vannak dolgok amiket sok középsuliban nem tanítanak meg.

( de gimnáziumokban is csak elvétve )

Én nagy pofonokba futottam bele a matektudásom hiányosságai miatt.

Ha középiskolában lesznek ilyen tárgyaid:

-Műszaki ábrázolás ( szakrajznak is hívják )

-Mechanika ( statika, szilárdságtan, dinamika )

-elektrotechnika

-gyártástechnológia ( vagy valami hasonló. ha már van benne szó a vas-szén állapotábráról, anyagvizsgálati módszerekről, akkor később óriási előnyöd lesz a gimisekkel szemben, és hamar levizsgázol ilyen tárgyakból az egyetemen )

- A legfontosabb: lesz szakmai gyakorlat nevű időtöltés.



Tehát, ha tanítanak majd ilyesmit, akkor könnyebb életed lesz a felsőoktatásban, feltéve, hogy GÉPÉSZMÉRNÖK akarsz majd lenni.

Nekem mondjuk Jedlik Ányosról a villanydelejes forgony jut eszembe, ami "ampervadász" tevékenységet feltételez, de az is rendben van.


FONTOS:

-A fentebb leírtak, csak az én szubjektív tapasztalataimat tükrözik.

-Olyan nem válaszolt, aki a gimnáziumok előnyeit sorolta volna fel.

-Tehát messzemenő következtetéseket nem vonhatsz le egy válaszból ( na, jó kettőből )

Szóval csak megfontoltan, okosan.


Ahogy Nagybandó mondta: "Fiatalok, tiétek a jövő, úgy volt, hogy a miénk lesz." :)


Tisztelettel: Krentz


Ja, és sok sikert.

2010. febr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
kösziszépen:D amugy a matekkal nincs gondol hálisten(: köszi mégegyszer rendes vagy hogy ezeket mind leírtad nekem(:
2010. febr. 5. 15:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát gimnáziumban azaz előnyöd hogy:

-az első féléves matek alapjait megtanítják ha faktra jársz (nálunk pédául elég durván belementek a deriválásba integrálásba, ilyenolyan középértéktételek is voltak stb.)

-fizikából az egyetemen is sokmindent fogsz tanulni, nem csak gépész tárgyak lesznek, lesz bőven elektromosság hőtan minden és ezekből is rengeteget megtanítottak fakton

2010. febr. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ahha..csak azon filózok, hogy a középsuli ahova menni akarok nagyon erősen megy a matekra meg a szakmára is...és elég jók a továbbtanulási arányok is. a giminél meg matek tagra mennék ugye de ott nem lenne szakmai tapasztalatom...amugy te is gépészmérnök?? vagy esetleg más?
2010. febr. 8. 20:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!