Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek normális a Románia...

Szerintetek normális a Romániai tanrendszer?

Figyelt kérdés

Kilencediktől bejutottam egy matematika-informatika osztályba, elég erős osztályom van.

Heti egy informatika óránk van informatika osztályban, és ami röhejes hogy pl. két torna, 2 biblia ismeret, 2 biológia, 2 kémia, 3 fizika. Holott ez informatika osztály elvileg.


Aztán mi van infó órán? A Pascalt tanuljuk, már amikor méltóztat a tanárnő bejönni esetleg órát tartani, de nagyrészt ilyen hülyeségeket csinálunk h naptár készítés,olyan programban amit mindenki tud használni... Vagy honfoglalózunk..


Erről nektek mi a véleményetek?



2014. dec. 20. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A magyar még rosszabb.
2014. dec. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Voltam Budapesten cserediákként, 9-edikes gyerekek tejesen beszélnek egy idegen nyelvet, matekből nem tanulnak akkora hülyeségeket mint mi, max egyetemen, és rengeteg órán két felé szedik az osztályt, és rengetek érdekes dolgot tanultak, sokkal kevésbé stresszes mint nálunk. Szerintem a ti tanrendszeretek jó. Szakoktatásban is nagy a választék, fogalmam nincs h mi a bajod vele.
2014. dec. 20. 16:37
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom az első válaszolónak mi a baja a magyar oktatási (bocs, köznevelési) rendszerrel, de leírom a saját véleményemet:

Minden suli más, lehet, hogy te az ország egyik legjobb iskolájában jártál, de tényleg nagy különbségek vannak, ahogy ismerőseimtől hallom. Na de a bajok szépen sorjában:

- új tanterv: megemelt óraszámok a tölteléktárgyaknál (pl heti 5 tesi mindenkinek, az persze nem gond, hogy így egyszerre 3 osztálynak lenne tesije, és nem férünk be se az öltözőbe, se a tornaterembe, konkrétan lyukasóraként van kezelve, dumálunk, házit írunk minden második tesin). Bevezették a kötelező hittan/etika órákat középiskolában, aminek persze semmi haszna, mert aki erkölcstelen, az nem fog megváltozni a heti egy etikától sem. A gimikben a heti minimum óraszámot 35 órában állapították meg, a tagozatos osztályokban (majdnem minden osztály ilyen) ennél is több óra van, ez napi 7-8 órát jelent, és még ezután kellene tanulni a másnapi 7-8 órára, és akkor arról még nem is beszéltem, hogy ha valaki tanulmányi versenyeken el akar érni vmit, annak nem árt szakkörre is járni, viszont a tanárok munkaideje is véges, ha a több óra miatt 1 órával később tudjuk kezdeni a tehetséggondozó szakkört, akkor minden egyes héten ennyivel kevesebbet tudunk készülni...

- új tankönyvrendszer: régi bevált tankönyvek nem rendelhetők, helyette újak. Olyan könyvet kellett évvégén megrendelni szeptemberre, ami még kész sem volt, tanár sem látta. Amikor szeptemberben szembesült a könyvvel, teljesen kiakadt, azóta egy órán se használtuk a tankönyvet, helyette a könyvtárból vesszük ki a régi feladatgyűjteményeket, mert ugye azt se engedtek rendelni. A bioszt tankönyv nélkül kell tanulnunk, mert a KLIK maximálta a tankönyvcsomag árát.

- Amióta a KLIK átvette a sulit, többször volt, hogy még kréta sem volt. általában leghamarabb a fehér fogy el, de pl szeptember végén olyan helyzet volt, hogy már csak narancssárga kréta maradt. A tanulmányi versenyekre történő utazás (busz, vonat) fizetését is beszüntették.

- Becsapták a tanárokat az életpályamodellel.

- Csökkentették az egyetemi férőhelyeket, megemelték a ponthatárokat.

- bevezették a kötelező "önkéntességet": aki érettségizni akar, 50 órát kell "önkéntesen" dolgoznia ingyen.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, hogy miért rossz a magyar oktatás. Tegnap olvastam egy felmérés eredményét: 2005-ben a felmért 60 országból 16. helyen álltunk az oktatási rendszerünkkel, most az 51. helyen vagyunk, még India (48.) is beelőz.

A román oktatást nem nagyon ismerem, annyit tudok róla, hogy matekból többet tanultok, mint mi.

2014. dec. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ez a napi 7-8 óra, majd utána tanulás és versenyekre készülés nekem is ismerős.... Az egészben az a vicces hogyha tegyük fel lenne egy olyan gyerek aki minden órára megtanulja, begyakorolja az arra szánt anyag részt, vagyis mind a 7-8 óra anyagát, ami már könnyebb tantárgyak esetén 20 perc míg nehezebbek esetén 1 órát is jelenthet, az már kell 4-5 órát folyamatosan tanuljon. Ugye, hazaérünk 3 óra körül, ebédeléssel eltelik még egy óra és akkor 9 kor végeznénk hivatalosan a tanulással? Ja, nem utána még lehet ismételni a vizsgákra is, és ha egy byomorult nyelvet itt megakarsz tanulni, akkor abból is külön tanfolyamra kell járj, de egyetemig legalább az angolt mindenképpen meg kel tanulod. Vagyis ez a tanrendszer szerint egy normális gyerek reggel héttől este 10 ig tanulnia kellene.


Szerencsére a könnyebb tantárgyakból nem kérnek semmit, nyelvekből a tananyag felére se jut idő, Földrajzból és történelemből töredék részét vesszük fel az anyagnak, vallásból nem kell tanulni, mert nem követjük a tanrendet, zenéből és rajzból se kell a hivatalos anyagot tanuljuk mert nem kérik. De másképp a követelmény IRREÁLIS lenne nálatok is, nálunk is... Vagyis amit meg kellene tanulnunk ha azt tényleg mind megkövetelnék tőlünk akkor hétköznaponként 14 órát kellene tanulni, aztán ha van szerencséd maradna idő még enni és aludni.

2014. dec. 20. 17:26
 5/9 anonim ***** válasza:
hát nálunk a törit, magyart, matekot, angolt nagyon bevasalják, mert abból kötelező érettségi van
2014. dec. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha elmondod a suli nevet, lehet tobbet tudok segiteni.

Te veletlenul nem valami egyhazi suliba jarsz, mert az a 2 vallasora eleg soknak tunik.


Nem tudom jelenleg hogy van, de 2007/08-ban matek-info intenziv angol-nemet szakon 9-be nekem ilyen orarendem volt: (4 roman, 4 magyar, 5 matek, 4 angol, 2 nemet, 3 fizika, 2 bio, 2 kemia, 2 programozas, 1 altalanos info, 1 tori, 1 foldi, 2 torna, 1 zene, 1 rajz, 1 rajz, 1 logika, 1 osztalyfonoki. ha jol szamolom, ez 38 ora hetente).

Azt hiszem hogy a kovetkezo evben indult osztalynak mar kivettek 1 torna es 1 matek orat (habar lehet hogy az opcios volt nekunk), a zenet es a rajzot pedig osszevontak.


A roman, magyar, matek, fizika, bio, kemia orak szama teljesen normalis. Nekem az a 2 vallas tunik soknak na meg az 1 info kevesnek.


"Voltam Budapesten cserediákként"

Iskola es iskola ill, diak es diak kozott is nagy a kulonbseg. Nalunk is voltak iskolan belul nagyon jo es nagyon rosz osztalyok is.


"9-edikes gyerekek tejesen beszélnek egy idegen nyelvet"

Amikor bekerultem 9-be, az osztalyom egy resze jol beszelt angolul, a masik resze meg kevesbe. Iskola es iskola kozott is nagy kulonbsegek vannak. En sajnos az utobbi kategoriaba tartoztam, de par ev alatt egesz jo szintre felhoztam magam, de ez is csak rajtad mulik. Nyaron napi egy vagy masfel ora angol tanulas csodakat tud tenni.


"matekből nem tanulnak akkora hülyeségeket mint mi, max egyetemen"

Matekbol valoban joval kevesebbet tanulni, amit mi 11-12be tanulunk, annak nagy reszet ok egyaltalan nem tanuljak, csak egyetemen. Tobb osztalytarsam is magyarorszagi egyetemre ment, matekbol az anyag nagy reszet mar tudtak, konnyeden nagy jegyeket irtak. Viszont ha romaniai egyetemre akarsz menni, akkor mateket komolyan kell venni, mert mindenhol komolyan fogjak kerni.


Masodik hozzaszolo irta hogy naluk bevezettek a heti 5 tesi orat. Maga az otlet jo lenne hogy minden nap mozogjanak legalabb 30-40 percet a diakok, csak sajnos ez ebben a formaban nem megoldhato. Nalunk 9-12-be 6 parhuzamos osztaly volt, 5-8-ba pedig 2, ami osszesen 32 osztaly, atlagosan 25 diakkal. Egyszerre 2 tornaterembe max 3 osztaly fert volna be, tehat 1 mindig kimarad.


Mindenesetre a heti 2 torna teljesen oke, annyi mozgas kell. Mondjuk szerintem a 3 ora is teljesen rendben van.

2014. dec. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Magyarországon is iskolája válogatja.

Vannak iskolák ahol nagyon színvonalas a számítógépes képzés (programoszás, CAD stb.) máshol meg szinte 0.

2014. dec. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Románul vannak az órák?
2015. ápr. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Habár nem matek-infóra jártam, viszont érzékelem a két ország közötti különbséget: Romániában érettségiztem és most Pesten vagyok egyetemista. Tény ami tény, a román rendszer szigorúbb, de hatásosabb is. Okés,hogy egyetem és az lazább- de egyes tantárgyakon olyasmiket tanulok, ami pl. itt 7. osztályban már tudtuk. De akárhogy is, mind2 országban nehezen lehet elhelyezkedni.Persze nem lehetetlen, de egy átlagos ember számára igen nehéz. De akit anyuci és apuci pátyolgat,annak megy,mint a karikacsapás :D
2016. dec. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!