Milyen egy ELTE-s nyelvszak? Pl. Egy germanisztika vagy egy szlavisztika? Mennyire nehéz és mennyire hasznos? Vacillálok ezek és az elméleti nyelvészet között.
SZTE szlavisztikáról/romanisztikáról tudok mesélni:
A szlavisztika alapképzésen belül tanultunk szláv nyelvtörténetet (ennek is vannak nyelvészeti vonatkozásai), orosz leírónyelvészetet, és van egy tárgy, ahol a szláv jövevényszavakkal foglalkozunk. Ha nagyon rá vagy a nyelvészetre cuppanva, (irigyellek érte, én gyűlölöm, inkább irodalmas vagyok :D) választható nyelvtudomány minor, de tudtommal MA-n van külön nyelvészet specializáció. Romanisztikán leginkább leíró nyelvészettel foglalkoztunk, de szerintem MA-n ott is lehet nyelvészetre menni.
Ja, és irodalom:
Végig van, heti 1x90
Nekem is olyan, mintha én írtam volna :)
Én jártam az ELTE-re egy évig, angolos voltam, és nekem például a Bevezetés az irodalomtudományba kész szenvedés volt, épphogy 2-essel átcsúsztam. Egyszerűen sosem érdekelt az irodalom. De például a Bev. a nyelvtudományba, Hangtan, Mondattan a kedvenceim voltak, imádtam ezeket tanulni. Amire még azt mondják, hogy az ELTE-n kegyetlenül pocsék, (saját bőrömön még nem sikerült megtapasztalnom,) az az Angolszász politikai kultúra: elmondások szerint az előadás még viccnek is rossz, és ha nem érdekel ez a téma, akkor szenvedés, de szerencsére teljesíthető.
Nekem még a Tudományos íráskészség is nyögdécselős volt, mert amiket ott tanultunk, azok közül nekem nem nagyon volt újdonság. Másoknak biztosan hasznos, de számomra kicsit uncsi volt.
Maga az angol nyelvgyakorlat meg nagyon-nagyon függ attól, hogy melyik tanárnál veszed föl. Nekem elég jó tanárom volt, nagyon szerettük az órákat, rengeteg kreatív feladatot adott, kb. csak olyanokat, hogy szinte arról írtunk, amiről csak akartunk, csak legyen használható anyagunk, amit prezentálunk, beszélünk róla. Beszédre, szókincsre is erősen koncentráltunk.
Végül is azért hagytam ott, mert osztatlan tanáris voltam, és a másik szakom biosz volt, amiről meg aztán ne is beszéljünk. Én gimiben is biosz szakos voltam, mindig is érdekelt, (engem meg pont csak az emberi meg a genetikai részek,) de ott jöttem rá, hogy ezt a szintet már nem bírom teljesíteni, mert ennyire azért nem érdekel. Sejttan volt ott a szórótárgy, temérdek ember megbukott, csak a tanárszakosok 90%-a otthagyta a bioszt.
Most meg én is nyelvészeten gondolkodom, mert ez a tanári nekem nem jött be, a pedagógiai részek is kakik voltak. Kiskorom óta csak a nyelvek! :)
Tényleg ennyire kegyetlen az ELTE biosz? Csak mert most azon gondolkodom, hogy jövőre oda felvételizzek. Ez lenne a visszatérés nálam a gyökerekhez, ez az, ami mindig is nagyon érdekelt. De az elmondások alapján már most félek tőle :D
Amúgy én elkezdtem bejárni az Elméleti Nyelvészetre, ajánlani tudom.
Állatszervezettan zh:
„Feldobok egy csontot, mire visszaér a kezembe, ti már leírtátok, hogy mi volt az.”
:D Tényleg kegyetlen, de nagyon oda kell tenni magát az embernek, hogy sikerüljön, meg egy adag szerencse sem árt. :D
Én nem voltam elég fanatikus a bioszhoz, de a nyelvekkel más a helyzet :P
Hogy érted azt, hogy bejárni?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!