Pannon és BME mérnökinfóról tapasztalatok, vélemények?
Üdv!
A két iskoláról, azon belül is a mérnök informatikus szakról szeretnék tapasztalatokat hallani (lehetőleg az elmúlt ~5 év távlatában).
Érdekelne még, hogy melyiket mennyire ajánljátok. Itt gondolok az oktatás milyenségére, a szivatási faktorra, az emberi közeg milyenségére (nem szívesen töltenék el sok évet nem igazán nekem való közegben), gyakorlat-orientáltságra.
Ami számomra a Pannon mellett áll: kis létszám, jobb lehetőségek nyelvtanulásra, jobb ösztöndíjak, közelség, könnyebb helyileg munkát találni (kapcsolatok, együttműködések Vp-megye telephelyű cégekkel), (talán) gyakorlatiasabb képzés.
Ami a BME mellett áll nálam: Budapest városközpontban van, ország szerte (főleg a főváros környékén) elismertebb név, szintén jó képzés, több az informatikai cég, mint vidéken.
(Nem szeretnék "presztízs" alapú véleményeket olvasgatni (a BME fővárosi iskola, jelentősen nagyobb, erőteljesebb a mítosza), a Pannon sem egy Foxi Maxi főiskola. Engem valós tapasztalatok érdekelnének.)
Én is ez a két egyetem közt vacilálok.
BME-ről mindenki azt mondja, hogy nehéz, meg nagyon megszivatnak.
PE-ről nem nagyon hallottam mennyire szivatós, vagy mennyire buknak az emberek.
Eddig PE felé hajlottam, de ez most kicsit kiábrándított.
Más PE mérnökinfós esetleg alá tudná támasztani/cáfolni az előző válaszoló által elmondottakat?
Ha az ember tanulni megy, ne csodálkozzon ha tanulni kell. BME-n sajnos elég sokan ezt teszik, aztán félév végén a belüket is kinyomják hogy bennmaradjanak. Cserébe az első hónapban nem kell bemenni pl., hiszen a félévben 3-at lehet hiányozni...
Szivatás ritkán van, legtöbbször erről van szó. Nem tudom mi folyik Veszprémben, de a BME is elvégezhető ha rászánod a kellő időt.
Másodéves BME-s villanyos vagyok, de az infóra is van rálátásom.
A Bsc képzésen nagy átalakítások voltak az idei tanévben kezdetteknek, még várjuk a tapasztalatokat.
Tény és való nagyon magasak az elvárások, de alapvetően szerintem ez főként a tárgyak nehézségének tudható be. Az oktatók nagy többsége szerintem segítőkész, az e-mailekre válaszolnak, a vizsgákat már a félév közepén kiírják, a legtöbb tárgyból a ZH meg a vizsga előtt meg lehet beszélni konzit, de ha bemész hozzájuk fogadóórára ott is készséggel válaszolnak a kérdésekre. Vannak néha olyan tárgyak, ahol egyszerűen borzasztó az előadás, követhetetlen a gondolatmenet, állandóan hibázik az előadó, és még a kiadott segédanyagok is max. WC papírnak jó, de itt is meg lehet találni a praktikákat.
A VIK-en szerintem nagyon jó a közösség.
A képzés elméleti jellegű, de egy egyetemtől ne is azt várd, hogy a millió apró munkát tanítsák meg. Van néhány közgázos tárgy, meg a szaktárgyak közül is olyanok, aminek semmi értelme, mert csak lexikális tudást ad, de az alapozó tárgyak sem feltétlenül haszontalanak, még akkor se, ha elég szárazak és sokszor elég unalmasak is.
Mondjuk elég vicces, hogy az első- másodévesek sírnak, hogy nincs elég gyakorlat, míg a harmadévesek meg állandóan azért panaszkodnak, mert hetente labor van, ahol beugróra kell tanulni, meg házi feladatot és jegyzőkönyvet kell írni. És van amikor más tárgyból is van labor meg ZH meg házi feladat.
Köszönöm az eddigi véleményeket (és várom a továbbiakat is, ha van még valakiben valami).
Hát mindkét oldalról hallani, hogy buknak/csúsznak a diákok (BME-n és PE-n is), de igazából nem félek attól, hogy nem bírnám elvégezni bármelyiket is, meg gondolom csak az első 3-4 félév, ahol szórnak egy csomó embert, utána már nem annyira.
Voltam mindkét egyetem nyílt napján. Nagyon szép és érdekes dolgokat mondtak, viszont az emberektől meg elég rosszakat is, szóval nagyon nehéz ebből bármit kisilabizálni.
Na meg ott van még nálam sok szubjektív dolog, ami megcsavarja az egész dolgot (pl. kis/nagy egyetem, helyben maradni/"felfedezni", BP/vidék, összetétel, stb.). Például a társasági érzékem (vagy hogy mondják ezt) nincs a toppon, és azért a BME-n kevésbé vegyes az összetétel (tehát nagyon kevés a lány, illetve úgy általánosságban homogénebb az emberek érdeklődési köre), na meg ez a nagy létszám is kicsit olyan személytelenné teszi. Egyetem után meg már ugye jóval nehezebb lesz tartósabb kapcsolatokat kiépíteni, élettársat találni. Ez most lehet komolytalanul hangzik, de azért ez nem egy nyári tábor, talán a legmeghatározóbb éveimet fogom az egyetemen végigszop...átélni, szóval ez is fontos szempont szvsz.
PE: az első tanévben elég sok alapozó óra a GTK-s előadókban van (ez pont a MIK és az MK/aula épülete mellett van, csak a parkolón kell átmenni) a GTK-ról meg azt kell tudni, hogy kb. 3/4-e csaj ;)
Én később mentem fel a fővárosba mesterképzésre, de nekem jobban tetszett, mikor a pannonon voltam. Veszprém kisebb város, kevesebb a bulizóhely (ez a diszkós fajta), de elég sok beülös/sörözős hely van, plusz a koleszok is elég jók (főleg a KK :D )
Tanulni kell, mert kiszórnak rendesen, de nem mondom, hogy elvégezhetetlen és elég jók a lehetőségek utána.
Nem rossz a gyakorlati képzés, de az elején kissé keveslem.
Viszont a kis létszám miatt jobbak az esélyek az ösztöndíjra + Erasmusra nagyon könnyű helyet szerezni, mert nincs olyan nagy túljelentkezés, mint a nagyobb fővárosi egyetemeknél. Én egy évet voltam kint Németországban így.
BME-n nem tanultam, így arról nincs személyes tapasztalatom.
Amúgy meg az első válaszoló, aki írta, hogy 50-ből 2-en vannak még bent szerintem inkább azért szólja le, mert kibukott. Én fél év csúszással fejeztem be, mert még az Erasmusos krediteket is beszámították, egy tárgy volt, ami kissé megszívatott. Illetve azért ennyire nem vészes a szórás, hogy 50-ből 2-en maradjanak bent.
4 éve végeztem, nem hiszem, hogy azóta ennyire radikálissá váltak volna a dolgok. :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!