Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE biológia? Mennyire jó ez...

SZTE biológia? Mennyire jó ez a szak?

Figyelt kérdés
Mennyire jövedelmező és hol lehet vele elhelyezkedni? Kit érdekel ez a szak? Vélemények azoktól akik már végeztek vagy oda járnak?
2010. jan. 29. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:

én a SZIE-n vagyok bioszos, úgyhogy közelebbről csak azt ismerem, a szegediről annyit tudok, hogy ott nagyon jó a molekuláris biológia. oda érdemes menni, meg a SZIE-re, az ELTE-t nem ajánlom.

biológusként lehetsz tanár, taníthatsz egyetemen. vagy kutathatsz, hálistennek mindig lesz felfedezetlen terület. de pl törvényszéki laborokba is keresnek biológust. a lehetőségek száma végtelen.

2010. jan. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ott mennyire nehéz a biosz?Szie-n nem az ÁOK karon van biosz? Vgay rosszul tudom mert azt nem nagyon néztem,pedig békési vagyok:D
2010. jan. 31. 12:59
 3/6 A kérdező kommentje:
SZIE biosz szak az hol található??Pesten van??
2010. jan. 31. 13:08
 4/6 anonim ***** válasza:

igen, az állatorvosi kar indítja a biológusképzést, de ez semmit sem jelent.

maga a képzés pesten folyik, a Keleti pályaudvartól nem messze van a suli, egy-két óra pedig Gödöllőn van, de csak második félévtől

2010. febr. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

az előző vagyok.

nehéz, mivel kevesen vagyunk, ezért nem tudunk úgy "eltűnni" szem elől, mint pl az ELTÉn, ahol tömegképzés van, tehát tanulni kell. de éppen ezért könnyebb is, mivel közvetlenebb a kapcsolat a tanárok többségével, sokszor megértőbbek, és több lehetőség van a segítségkérésre, hogy ha nem értesz valamit

2010. febr. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy aktuális-e még, de én SZTE bioszra járok és a legtöbb term.tudományos szakkal el lehet helyezkedni, laborokba, tanárként, kutatóként... Sok cég ajánl fel a mesterképzésben tanulóknak vagy a Phd-seknek kutatómunkát, közben pedig tanulhatnak is. Nem könnyű a szak, vannak fenomenális tanárok és olyanok is, akiknek (ha van is)tudása, de nem sokat ér...
2011. aug. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!