Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Létezik olyan hogy hibátlanra...

Létezik olyan hogy hibátlanra megírom és megbukok?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm mondta hogy az egyetemeken a tanárok a bukási arány függvényében kapják a fizetésüket. Ezért van olyan hogy valaki 5-re megírja a vizsgáit és meg se nézi a tanár hanem automatikusan megbuktatja,hiszen nem adják vissza a pontozott feladatlapot.


Járt már így valaki?

Vélemény?


Jövőre megyek egyetemre és még nem tudom pontosan merre.....

18/L



2014. nov. 18. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem adják vissza, de kérheted, hogy megnézhesd, és ha nem értesz egyet a jeggyel, akkor kérheted, hogy más is megnézze, meg nem is egy vizsgalehetőség van egy félévben hanem 3.

De amúgy én is hallottam még középiskolás koromban olyanról, hogy feldobja a vizsgalapokat, aztán akié az asztalra esik átment, akié a földre az bukott. A tapasztalat viszont azt mutatja, hogy egy humbug.

2014. nov. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igaz! A dolgozatot meg lehet nézni, és meg is kell őrizni egy meghatározott ideig. A bukási arány nem befolyásolja a tanárok fizetését! Ezt a rémhírt olyan találta ki, aki megbukott, és nem merte bevallani, hogy nem tanult. Ne aggodalmaskodj.
2014. nov. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi :) Esetleg azt megírnátok ti mire jártok? Én mérnöki gazdaságiban gondolkodom. esetleg tudtok vmit javasolni? :)
2014. nov. 18. 14:06
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

BME-n nem gyakori, mivel a vizsgasort is olyanra állítják össze hogy kevesen kapjanak ötöst. Vizsgák után amúgy is kötelező megtekintést tartani.


A véleményem az, hogy ez a gyengék kifogása.

Viszont sokkal jobban hangzik annál, hogy a félévben összesen töltöttem 20 órát utolsó héten a tárggyal az előírt 60-150-210 helyett, majd olyan ülésrend volt hogy nem tudtam másolni.


Nehéz-nehéz, de ha tanulni megy az ember gyermeke, akkor ne lepődjön meg ha tanulni kell.

2014. nov. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mérnök gazdasági? azmi? :D műszaki menedzser? felejtsd el. vagy az egyik vagy a másik, hidd el.
2014. nov. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az egésznek semmi valóságalapja nincsen. BME-sként mondom, hogy a tanárok sokkal normálisabbak, mint pl középsuliban. Nehéz jó jegyet szerezni, de olyan jegyet fogsz kapni, amilyenre tudod. Kettest nehezen adnak, az való igaz. Ha belegondolsz, a kettes azt jelenti, hogy megvan a megfelelő tudásod, hogy a való életben csináld az adott témát, nem mindegy h milyen tudásra adják azt meg. Ha valaki ötösért/négyesért megy, akkor szerintem nagyon rendesek is tudnak lenni. Volt olyan h egy pont kellett volna az ötöshöz, szó nélkül megadták, mert tudják h ösztöndíj múlhat rajta.
2014. nov. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!