Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan gyűjthetnék össze 468...

Hogyan gyűjthetnék össze 468 pontot?

Figyelt kérdés
Tudnátok nekem alternatívákat adni, hogy mi kellene ahhoz, hogy összegyűjtsek 468 felvételi pontot? Kalkulátor-linkeket nem kérek, mert az csak egy adott esetre számítja ki a pontokat, nem felkínál lehetőségeket, ha a pontszám meg van adva. Úgy számolhattok, hogy 11.-ben és 12.-ben is kitűnő bizonyítványt szerzek. Matekból fogok emeltre menni, a szabadon választott tárgy a fizika lesz. Olyasmire gondolok, hogy pl. töriből és magyarból elég a 85%, kell két középfokú nyelvvizsga, a matek emelt legyen 85% fölött, a nyelv 90% fölött, a fizika is közelítse meg a 90%-ot. Persze ez csak hasraütés volt, de ilyen jellegű válaszokat kérnék. Köszi.

2014. nov. 15. 14:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
A két nyelvvizsgáért nem kapsz plusz pontot, ha mindkét emelt szintű érettséginél teljesíted a 45%-ot, azokra egyenként megkapod az 50-50 pontot és a többletpont maximum 100 pont lehet.
2014. nov. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
Első vagyok. Vagy csak a matek emelt, a fizika közép?
2014. nov. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, csak a matek emelt. Két középfokú nyelvvizsgám lesz meg addigra. Tudom a szabályt, hogy mi kell a 100 pont megszerzéséhez, és valószínűleg meg is lesz. De az érettségiket hogyan kellene megírnom? Ez a kérdés.
2014. nov. 15. 14:54
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom miért kellett lepontozni az első válaszolót, teljesen jót írt. Maximum annyi a kikötés, hogy ha az emeltekért csak akkor kapja meg a plusz pontot, ha abból az felvételi tárgy és abból is számítják a pontjait.


Kérdező:

Ha a matek és fizika a felvételi tárgyad, és biztos vagy benne, hogy meglesz a 100 pluszpontod, akkor igen egyszerű a képlet: a két érettségidből, duplázós módszerrel 368 pontot kell teljesíteni. Magyarul, a matek és fizika érettségid százalékos eredményének legalább 184-nek kell lenni. Például, ha a fizikád 100% lesz, akkor matekból elég a 84%.

2014. nov. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Nem lesz 100 pluszpontod, ha csak egy emeltet csinálsz és két nyelvvizsgát. Egy középfokú nyelvvizsga 28 pont, viszont a maximum nyelvi pluszpont "csak" 40 pont, tehát 2 középpel lesz 40-ed + 50 a matek emeltért, ha megvan az x%. Az x pontosan nem tudom mennyi, de 50 alatt van. (Ha van valami versenyből plusz pontod, akkor bocs, úgy meglehet a 100.)


Nem tudom mire akarsz menni, de ha jól sejtem BME mechatronikai mérnökire, más hasonló jellegű szakhoz nem igen kell ennyi pont. Úgy a legegyszerűbb magas pontot elérni, ha ráfekszel a matekra és a fizikára és duplázol. Tehát a 468-ból lejön 90 pont, 378, ennek a negyede 94,5. Ennyinek kéne a 2 átlagának lennie. Nos, nem akarlak letörni, de egy matek emelten ilyet írni nagyon kevesen tudnak. Eléggé zsákbamacska az az érettségi.

2014. nov. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem a duplázós módszerrel csinálja meglehet neki?
2014. nov. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
Meglehet úgyis, minden módszerrel ugyanannyi pont a maximum, de szerintem egyszerűbb, ha két tárgyra koncentrál. Legalábbis nekem egyszerűbb volt. Persze ez nem azt jelenti, hogy telibe kell sz..rni a többit, de én nem kaptam volna szívbajt ha mondjuk például irodalomból csak négyes lettem volna.
2014. nov. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

nem gondoltam még duplázásra, mert világéletemben kitűnő voltam, és nem lesz gond az érettségit megírni ötösre angolból, töriből, magyarból.

egyébként a BGF PSZK-val szemezgetek, bár korábban mérnökire akartak küldeni.

viszont akkor ezek szerint félre voltam informálva, mert azt hittem, hogy a két nyelvvizsgával 50 pont a max, nem pedig 40, emiatt úgy számoltam, hogy a száz pluszpont megvan alapból.

egyébként van némi esély a pontot érő sporteredményre, mert igazolt atléta is vagyok.

na de akkor milyen megoldás jöhet még szóba? matek emelt és fizika közép 94%os átlaga eléggé hiú ábrándnak tűnik... :/

2014. nov. 16. 13:13
 9/12 A kérdező kommentje:
ja és egyébként a felsőfokú nyelvvizsga hány pontot ér? az angol közép van még csak meg eddig. lehet, hogy jobban megéri angolból felsőt tennem, mint megcsinálni a német közepet?
2014. nov. 16. 19:21
 10/12 anonim ***** válasza:

Emelt nyelvvizsga 40 pontot ért amikor pár éve én felvételiztem, szerintem ez nem változott. Úgy csináld, ahogy neked könnyebb, mindegy hogy két közép vagy egy emelt.


Amúgy neked BGF-re minek fizika? Egyáltalán jó oda az kiemelt tárgynak? Ha nem, akkor a duplázós módszer kilőve, mert ez csak olyan tárgyakkal működik, amik kiemeltek az adott szakra. Vagy vagy annyira mazochista hogy fizika a választott tárgyad? Földrajzból vagy informatikából sokkal könnyebb ám egy 95% körüli közép érettségit letenni és ezek is reál tárgyak.

2014. nov. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!