Mennyire jellemzőek a köv. Dolgok a magyar általános iskolákban?
1.Csak a fogalommagyarázatot szokták diktálni, hogy pontosan meg legyen, de pl. nekem egyetemen is volt, hogy így lediktálta a tanár, hogy mit írjunk. többnyire akkor szokták ha összetett a fogalom és otthon ki tudja a tanuló silabizálni úgy, hogy értelme is legyen. Amúgy meg max. egy vázlatot írnak a táblára miközben mondják az anyagot, hogy aki nem is ír le mindent legalább a vázlata meglegyen. De belegondolsz egy töritanár így lediktálna mindent nem tudnának haladni. Szóval csak mondják az anyagot, magyaráznakés a tanulóra van bízva, hogy mit ír le belőle.
2. Max. ha Petőfit vagy 1-2 másik jeles íróról tanulnak, amúgy meg nem jellemző, hogy órákat szánjanak életrajzokra. Akkor már hozzáveszik a verseit is vagy hasonló, ndem csak a tömény életrajz megy.
3. Hülyeség. Max. az alsós kissikolásoknak kell, akik még írni tanulnak, de középiskolában már úgy írnak a tanárok ahogy akarnak. Borzalmas macskakaparásokat kellett már kolvasnom, mert betűkre nem hasonlítottak azok a jelek, amik a táblán voltak. Amúgy vannak akik vegyítik a kettős és egy része a szónak folyóval van írva, majd egy szünet van benn és úgy folytatja. Nincs kötelezően megszbva, csak a kicsiknél.
Szerintem nagyon általános.
Azt nem értem hogy mi az hogy diktálni kell a tananyagot..az egészet?
1. Az biztos hogy nem tarthatsz 45 perces előadást és a 14-15 évesek meg majd jegyzetelik a lényeget. Erre még képtelenek, az elhangzottak vázlatát vagy a táblára írod.
2. Igen...hatodikosokkal még nem lehet ettől gyorsabban haladni.
3.Nem feltétlenül, de ha még általános iskola akkor nem árt ha a tanárnő úgy ír, ahogy elvárja a diákoktól egy dolgozat vagy a füzet vezetésekor.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!