Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elmagyarázná nekem valaki...

Elmagyarázná nekem valaki érthetően?

Figyelt kérdés

Szorít a határidő, felsőoktatási intézményt kell választanom. De nem értem az egész rendszer működését. Például: hány szakot kell választani? Mi az a BA és MA ? Kell-e emelt szintű érettségi abból a tárgyból amivel tovább szeretnék foglalkozni ? (történelem)


[link]


ezen a lapon szeretnék kiigazodni normálisan most, de bármi más is érdekel.


Ha történelem tanár szeretnék lenni középiskolában mit kell elvégeznem, mi kell hozzá, hova menjek ? Segítség.


2010. jan. 25. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Annyi szakot választasz, amennyit csak akarsz.

Ha te ide szeretnél törire járni, akkor a felvételi lapon azt kell beírnod az elsőbe, h KRE BTK történelem és A N A

Neked alapszak kell az a BA. Nem kötelező az emelt szintű érettségi.

Történelem tanár pedig úőgy lehetsz, hogy elvégzed a töri szakot, és majd MA-ra kell menned (mester) történelemtanár szakra. De csak kétszakos tanár lehetsz, de ezt majd egyetemen elmondják neked.

2010. jan. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"hány szakot kell választani?"


- Legalább egyet, de három benne abban, amit egyébkénti s ki kell fizetned. Plusz pénzért lehet több is. A végén csak egyre veznek fel.


"Mi az a BA és MA ?"


- A BA az alapképzés (az első három év), az MA a mesterképzés (a maradék két, két és fél év) az egyetemene. Ez válotta fel a régi osztatlan, ötéves képzést.


"Kell-e emelt szintű érettségi abból a tárgyból amivel tovább szeretnék foglalkozni ?"


- Ezt az adott intézmény egyértelműen leírja, dea felvi.hu-n rákereshetsz. Viszotn pl. történelem szakon nem kell emelt szintűznöd belőle. (nyelvszakon viszont kell az adott nyelvből)


"Ha történelem tanár szeretnék lenni középiskolában mit kell elvégeznem, mi kell hozzá, hova menjek?"


- Felvételizel bölcsészkarra történelem szakra. A három év alatt megcsinálsz egy minort egy másik szakból, aztán a maradék két és fél évet pl. történelem-angol szakos tanárként tanulod. (az angol persze csak egy példa volt)

2010. jan. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

No, megpróbálom érthetően leírni, ha valami nem világos, írj nyugodtan. Én egy éve estem át ezen, első éves bölcsész hallgató vagyok. Kezdjük az elején: ha történelem szakos tanár szeretnél lenni, akkor történelem alapszakra (ez a BA) jelentkezz, szerintem több suliban is megjelölhetnéd ezt a szakot... Mivel a tanári pálya kétszakos, én ajánlani tudnám mellé úgynevezett minorképzésnek pl a magyart. De ezzel még ráérsz foglalkozni azután, ha felvettek valamelyik suliba, ezt úgyis csak az ottani képzés kínálatából tudod kiválasztani. A BA (alapszak) képzés 6 félévig, azaz 3 évig tart. Ezután, ahhoz, hogy tanár lehess, el kell végezned az adott tárgy tanárképzési mesterszakát - ezt hívjuk MA-nak. Esetedben tehát a történelemtanári MA szükséges. Emelt szintű érettségit csak ajánlani tudom. Azonban nem biztos, hogy feltétlenül szükséges, lehet hogy egy középszintűvel jobb eredményt érsz el. Bár tavaly állítólag az emelt könnyebb volt - én ezt nem tudom megítélni, mert én németül érettségiztem töriből. www.felvi.hu oldalon van egy pontszámító progi, keresd meg, és ha számolgatsz vele, várható százalékaidat beírod, nagyjából fény derül rá, melyik lenne érdemes.

Az oldalon való eligazításhoz nem nagyon tudok mit fűzni, igazából van egy bemutatkozó része, aztán felsorolják az alap-, ill. mesterszakokat, amiket ott tanítanak, majd a különböző lehetőségekről írnak. Esetedben mindenképp a történelem BA-t jelölném a lapon, és megnézném más iskolák képzését is. A mesterszakos képzésekkel még nem kell törődnöd, de jó, ha tudod, hogy az egyetemen van olyan, ami neked kell a későbbiekben. De ez nem fontos most, 3 év múlva ugyanígy fogsz jelentkezni a mesterszakos képzésekre, mint most a BA-ra.

Remélem, kicsit érthetőbb tettem számodra ezt a felvételi procedúrát. Ha kérdésed van, írj nyugodtan!

2010. jan. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!