Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogász hallgatók! Jogi egyetem...

Jogász hallgatók! Jogi egyetemen mennyire fontos a középiskolai történelem?

Figyelt kérdés
Van már érettségim és diplomám, de másoddiplomának el szeretném végezni a jogot, viszont a mostani szabályok szerint, ahhoz kell egy emelt érettségi magyarból, nyelvből vagy töriből. Mivel ez második diploma lenne, csak a fizetős jöhet szóba, így nem kell 470 pontot elérnem. Arra gondoltam, hogy angolból csinálok emeltet, mert ha az jól sikerül (80-90%), akkor elég mellé a közép töriérettségim, és ha felvesznek, nyáron átismétlem a törit, hogy azért az se maradjon ki, de mégse kelljen az egészből levizsgáznom. Vagy nagyon fontos jogon a középiskolás töri? Érdemesebb lenne egy-két évvel később elkezdenem a jogot, de emelt törivel?

2014. okt. 23. 09:01
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Semennyire nem fontos..(általános műveltség szintjén kell)
2014. okt. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
nem kell emelt töri, de én most vagyok első éves és szinte töri minden
2014. okt. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
z általános történeti műveltség valamit segít, de nem igazán sokat.
2014. okt. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem főleg első évben kell még vagy legalábbis nem árt, ha van valamennyi rálátásod. Amikor tanuljátok a római jogot, azért nem árt valahová elhelyezni, mint korszakot. Tanultok magyar alkotmánytörténetet, illetve egyetemes alkotmánytörténetet is. Történelmi ismeretek nélkül szerintem levegőben lóg az egész. Persze bemagolni be lehet ezeket, de sokat számít egy jó történelmi háttérismeret.


Persze biztosan el lehet végezni történelmi ismeretek nélkül is, én nem ezt vitatom. De szerintem nem árt, ha ismered a történelmet. Egyébként a jog többi, jó nagy részéhez szerintem nem kell történelmi tudás, hanem magolni kell tudni... Bár én nem tudom, mert nem vagyok jogász, csak van egy barátom, aki jogi szakra jár, és az ő elmondásai alapján okoskodok itt.

2014. okt. 26. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Cseszheti a magolását, ha nem ÉRTI.
2014. okt. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez az orvosi egyetemre is igaz.... Szóval ez nem a jogi egyetem sajátossága.
2014. okt. 28. 09:47
 7/9 A kérdező kommentje:
Sőt, ott főleg érteni kell a ,,bemagolt" összefüggéseket, mert az emberi szervezetben aztán minden mindennel összefügg.
2014. okt. 28. 09:47
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

Jogi képzéseknél mindenki azt hiszi magolni kell.Pedig csak pont annyit kell mint bárhol máshol. Minden képzésben vannak tárgyak ahol vannak fogalmak amit szó szerint kérnek vissza, legyen az közgazdaságtan vagy akármi.

Nekem van igazgatásszervező diplomám (igaz nem jogász, de jogi karon tanultam és jogot tanítottak ott is, csak annyi hogy a hangsúly a közigazgatási jog területein van)és van eü diplomám is. Mindkét helyen kellett "magolni". Alapjában véve vannak definíciók fogalmak legyen az akármilyen tudományterület szó szerint kérnek vissza minden képzésben, de elmondható hogy sokkal inkább érteni kell az anyagot nem magolni. Semmikivétel a jogi képzésekben ebben a kategóriában. Elképzelhetetlen hogy 300-500 oldalakat valaki magoljon egy-egy vizsgára. alapvetően saját szavaiddal a lényeget kell visszaadni, és mellé kell az amit nem lehet más szavakkal mondani mert olyan lényegi része a szakterületnek.

űpl. Kémiából sem mondhatod más szóval a vegyületek nevét, vagy sejtbiológiából sem keresztelheted át a sejtalkotókat, vagy pontos adatokat, mértékegységeket kell tudni..stb...Szóval magolsz?? Dehogy ez a tanulás..mert értelmezed is az olvasottakat, viszonyítod a dolgokat, megismered a "rendszert, rendszereket"

2014. okt. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%
De miért magyaráz olyan, akinek rohadtul fogalma sincs, miről beszél? :D kedves orvostan hallgatók, tényleg minden tiszteletem a tiétek, a legnehezebb szakra jártok és tényleg le a kalappal. De ha a jogot nem érted, megcsinálhatod a diplomád, de sehova nem fogsz kelleni. Az egyik legfontosabb, hogy az embernek legyen logikája. Például ügyvéd biztosan nem lesz abból, akinek semmi logikája nincs. A jogot meg kell érteni, és nem csak bemagolni (jó, tény, hogy nem egy olyan tárgy van, amit szinte nem is lehet megérteni, mert annyira száraz, de alapvetően él az, hogy érteni kell az egészet.) Minden ott derül ki, amikor dolgozik az ember - vagy rosszabb, államvizsgán -, ha valaki úgy csinálja, hogy nem érti az egészet, az tegye fel a kérdést, hogy biztos el kell végeznie a szakot? Ja, és nem árt szeretni is:) A jogász doktori cím is jól hangzik, de csak akkor, ha az ember konyít is hozzá egy "picit". Én se mesélem senkinek, hogy milyen az orvosi egyetemen, mert nem oda járok, és fogalmam sincs róla. Tartsuk már magunkat ahhoz, hogy amiről nem tudunk, arról ne okoskodjunk... Egyébként a töri azért fontos, mert az első évben sok a jogtörténet, és ehhez nem árt, ha van azért valami alapismeret. A doktorit nem adják ingyen, elég szélesnek kell lennie a jogászi alapműveltségnek. Többet nem tudom, mit írhatnék, mert számomra egyértelmű, hogy fontos az töri a joghoz. Úgyhogy ezért bocsi! Meg a kifakadásomért is. :D Szóval azért fontos, mert felvételi követelmény! :D egyébként a legtöbbet a töriről ott tanulod meg, nem középiskolában, az csak alap, ami kell a jogra, az - mint már mondtam -, jogtörténet, nem elég hozzá a középsulis töri-rizsa. A lényeg, hogy legyen emelt érettségid vagy angolból, vagy magyarból, vagy töriből. Az teljesen mindegy, hogy miből, nem fogják nézni, csak hogy meg legyen a pontszámod. :) lehet íratnak majd az elején egy "szintfelmérőt", és aki nem éri el, annak lesz egy féléves potya tárgya, ami teljes középiskolás töri lesz, és valójában semmi értelme. De ha angolból megcsinálod az emeltet, és ismételsz egy kis törit, az bőven elég.
2014. okt. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!