Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok az Osztályzó...

Mit gondoltok az Osztályzó javítása megoldható -e?

Figyelt kérdés

A tavaly májusban kezdeményeztem az iskola vezetőségénél egy előrehozott informatika érettségi letételét, meg is történt az osztályozó, illetve az érettségi is.


Az osztályozó eredménye: 4 -es lett a 12. tanévre, a az érettségi írásbelit megírtam de a szóbelire nem mentem el (tanáraim javaslatára, mivel elvileg ezáltal érvénytelen.)


Kérdésem, úgy hangozna el, hogy ezek szerint ebben az esetben van lehetőség a 12. tanévre osztályzóval össze szedett jegyet javítani?

Az 5 -s jegy mindenképpen fontos lenne, mivel a felvételit jelentős mértékben megkönnyítené.


Teljesen tanácstalan vagyok, a napokban megkérdeztem az én iskolám igazgatóságát, de sajnos ők nem tudnak ilyen metódusról, hogy az osztályzó- ismétlése/javítása. Az igazgató-helyettes kérdésem re azt mondta, hogy adjak be hozzájuk egy törvényt, vagy rendeletet, amely erre vonatkozóan nyilatkozik. E


Ebben tudnátok segíteni, hogy mely rendelet, vagy törvény rendelkezik ez ügyben?



2014. okt. 14. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Az osztályozóvizsgát nem lehet javítani, hiszen az pont ugyanolyan bizonyítványjegy, mint a szokásos módon szerzett, azt se lehet javítani.
2014. okt. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet javítani, én is utánanéztem már sokszor, mert osztályozózom pár tárgyból, de nem lehet.
2014. okt. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amikor az osztályozóra jelentkeztél (kis o), vállaltad, hogy ez a jegy lesz a bizonyítványodban. Ahogy a dolgozatokkal szerzett év végi osztályzatot, úgy ezt sem lehet javítani.
2014. okt. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Bocs, miért nem voltál a

szóbelin? (Nem jó lett az írásbeli?)

2018. szept. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

De az érettségit meg tudod

ismételni

2018. szept. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!