A matek melyik részeit érdemes kiemelten tanulni ha mérnöknek készül az ember?
Már 3 éve érettségiztem, de most van egy évem felkészülni. Igazából az érdekelne, hogy melyik témák különösen fontosak, illetve melyek azok amik kevésbé, vagy akár ki is hagyhatóak? Nem trehányságból, csak szeretnék minél célirányosabban felkészülni.
Villamos vagy gépészmérnök a cél.
Bónusz kérdés, ugyan ez fizikából, villamosmérnöknek pl. mennyire fontos fizikából az elektromosságon kívül a fizika többi része?
Gépészmérnökhöz
Matekból: határérték, deriválás, integrálás, komplex számok, mátrixok
Fizikából: mechanika, mechanika, mechanika
Középiskolai anyagba mennyire érdemes belemélyedni amúgy?
Olvastam már több helyen, hogy annyira nem épül egymásra az emelt és a közép matek, viszont nyilván előny is valamennyire ha valaki a középszintet is jól tudja.
Szerintem nem nagyon érdemes belemélyedni, de ha van felesleges időd akkor miért ne.
Én matekból tanulás nélkül érettségiztem 4-esre, majd 1 évet kihagytam mielőtt elkezdtem volna a gépészmérnökit. Aztán amikor elkezdtem az egyetemet, megvettem a szükséges jegyzeteket, példatárakat, bejártam órára és simán meglett a szigorlati jegy 5-össel.
Ez nyilván beállítottság kérdése, van akinek jól van akinek kevésbé jól mennek a reál beállítottságú tárgyak. Egyébként egyetemen nulláról kezd mindenki, ha ott tanulsz folyamatosan előtanulmány nélkül is meglehet az ötös. És úgy szerintem célirányosabb a tanulás, ha azt tanulod amit a tanár leadott, illetve az ahhoz kapcsolódó témakörben elmélyedsz önállóan, jegyzetek felhasználásával.
Azért a középsulis matek leginkább olyan a felsőbb matek számára, mint egy eszköztár. Kb olyan, mint az ABC az olvasáshoz.
Szóval konkrétan középsulis dolgok nem jönnek elő. De ha pl. nem tudod szorzattá alakítani a másodfokú függvényt, tehát nem tudod a gyöktényezős alakot, akkor nem fogod tudni kiszámolni két másodfokú függvény hányadosának a határértékét. Vagy ha nem tudod megoldani a törtes egyenlőtlenséget, akkor nem fogod tudni a deriválás után leolvasni a függvény menetét meg a konvexitást. Ha nem mennek a szögfüggvények, akkor nem fogod tudni leolvasni a komplex szám irányszögét. Stb.
Tehát azért az nem igaz, hogy a középsulis matek kihagyható; sokkal inkább azt mondanám, hogy az ottani technikákat készségszinten kell tudni, ha felsőbb matek feladatoknak egyáltalán neki akarsz kezdeni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!