Hihetőek-e az országos rangsor listák középiskolák és általános iskolák szempontjából?
Vidékről a fővárosba költöznénk egy ált.iskolás és egy középiskolás gyerekkel, itt nagyon jó iskolákba járnak.
Ismerőseink azt hajtogatják, hogy a rangsor nem jó, és nem lesz jobb helyük a gyerekeknek.
A top iskolákba mindenféle képen megéri járatni a gyereket, ha van rá lehetőség. Főleg most amikor a magyar oktatás folyamatosan épül le. A későbbiekben a továbbtanulásnál is sokkal több opciója lesz, a top iskolákban kisebb eséllyel lesznek olyan diáktársai akik visszahúzzák, nagyobb esélye lesz kibontakozni. Nagyon sokat számít, hogy milyen iskolába jár a gyerek.
A statisztikákban pedig miért is ne lehetne hinni? Amúgy külön is utánanézhetsz egy egy iskolának, hogy milyen tanárok vannak, a diákok, hogy teljesítenek stb.
Most már újra kezd a rangsor értelmes lenni, évekig rosszul állították össze, és hiába szóltak az igazgatók...
Ahol van 13. évfolyam, ott a program a 12-13. évet is végzésnek számolta, és 100 diák érettségi eredményét 200 fővel osztotta és hasonlók...
De általában évről évre más szempont alapján készül a rangsor, van, hogy érettségi átlag, van, hogy a felvettek létszáma a fő szempont, érdemes a sorrend mellett ezt is figyelni.
Semmi közöm ehhez a sulihoz, csak emlékeztem rá, hogy valahol valaki jól leírta, mi a baj :)
Megnéztem rangsort, volt év, amikor eü szakközép a zegi Zrínyi előtt végzett, namost utóbbiban 80% körüli a két nyelvvizsgával rendelkezők aránya, évente max 1 fő van, aki nem tanul tovább (pár éve mindenkit az első helyre vettek fel, amit megjelölt). Szóval ennyit a listáról.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!