Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A diákhitel pontosan hogyan...

A diákhitel pontosan hogyan működik?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni egy másik szakot és mivel azt államin nem tudnám már csinálni tekintettel arra, hogy már az első szakomat elkezdtem, és Msc-t is tervezek, anyagilag nem tudom vállalni a kb havi +33 ezer Ft-os kiadást így megoldásnak csak a diákhitel maradt. A szak ami érdekel félévenként 200ezerbe kerül, szóval összesen 1400000-et kellene felvennem, vagy nem tudom közben drágul e, vagy végig ugyan annyi marad. Akkor ez mit jelentene, mennyi pénzt kell visszafizetnem, mennyi idő alatt, mikor kell elkezdeni törleszteni?
2014. júl. 28. 20:18
 1/2 anonim ***** válasza:

12 féléved van, nem attól függ, hogy hány szakot kezdtél el.

Egyébként a diákhitel egy igen kedvező hitelkonstrukció, nincs elbírálás, megkapod, és a főiskola befejezése után kell csak megkezdeni a törlesztést, de legkésőbb 30 éves korodban.

Egyébként a kamat alacsony ennél a diákhitelnél, kb csak az inflációt termeli ki magának.


Egyébként javaslom ha megvan a Bsc dolgozz vele, és szedd össze legalább a felét a tandíjnak, hogy ne települjön rá az életedre.

2014. júl. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
12 félév ez igaz, de ugye a mostani szakom 7 félév, Msc 4 félév szal marad egy félév, így maradna 1 félévem, ezt a külön szakot párhuzamosan, levelezőn akarom csinálni szóval nem tudok elmenni dolgozni, hogy spóroljak rá
2014. júl. 28. 20:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!