Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egyetem a Károli,...

Milyen egyetem a Károli, valóban színvonalon aluli az oktatás?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos volna, előre is köszönöm!

2014. júl. 26. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Igaz én nem járok oda, de most voltam gimiben végzős, és kijött ide a Károli rektora, vagy kicsodája előadást tartani az egyetemről. Engem személy szerint, és sok embert is meggyőzött a beszéde, igaz nem arra az egyetemre jelentkezett senki tőlünk, mivel már eldöntötte a többség, hogy hova megy, de egy nagyon művelt embernek tűnt, és szépen kifejtette a dolgokat az oktatásról. Igaz olyasmit magyarázott, hogy jogászoknál például a jogot nem úgy követelik mint más egyetemen, hogy bemagolásszerűen hibátlanul visszamondva stb. Statisztikai adatokat is mondott stb. Az igaz, hogy ebből kiindulni nem lehet, de szerintem a színvonalon aluli oktatás picit erős lenne rá, bár az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy mielőtt kijöttek volna ide előadást tartani, azelőtt fogalmam sem volt, hogy létezik ilyen egyetem, amíg az ELTE és a Corvinusról már kb általános iskola ötödik osztályában tudtam. Ha jogásznak akarsz menni, akkor inkább ELTE az, ami biztos, hogy színvonalas, és elismerik mindenütt. Persze érdeklődj azért másoktól is, én a saját ismereteim alapján közöltem ezt.
2014. júl. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21%
Én csak nyílt napon voltam az iskolában,de egyáltalán nem tetszett. Nagyon sokan mondták, hogy az oktatás sem túl jó, valamint többre becsülnek pl egy ELTE diplomát
2014. júl. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a pszichológia jobb, mint az ELTE-n, családias, nem diplomagyártó gép
2014. júl. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Szia !

Én már a második diplomámat készülök megszerezni jövő tavasszal ,így kicsit pontosabb képet tudok neked adni a dolgokról.

Az első diplomámat pont a Károlin szereztem japán szakon, de sok más szakról is voltak ott ismerőseim. Jelenleg pedig az ELTE-n tanulok.

Első amit mondani tudok ,hogy tökéletes egyetem nincs. A mi szakunkon pl nagyon sok jó tanár volt, érdekes órákat tartottak,és elég felkészültek voltak pár kivételt leszámítva.Ám például a komm. média tényleg elég gyenge lábakon áll nálunk ,mert elég új szak pl. De a holland, német (és a többi nyelv) szakról viszont jókat hallottam. És most hogy az elte-n is tanulok azt látom ,hogy nem volt rosszabb a Károlin az oktatás. Csak másmilyen volt. Mivel ez nem egy nagy egyetem ,sem névre ,sem az épületek száma és mérete alapján ,így pl a kondizáson kívül nincs nagyon más sportlehetőség az egyetemen . Ha ez is szempont ,akkor jobb ,ha ezzel számolsz.



A Károli inkább egy családiasabb , középiskola hangulatú egyetem. Sok tanár eszerint is kezelt minket, mivel órák után is sokat segítettek. Viszont tényleg volt pár szörnyű ,felkészületlen, órákról folyton késő tanár is. De szerencsére ők kevesen voltak ,és a felsőbb évesek mindig előre szóltak ,hogy készüljünk erre lelkiekben.

Az órák színvonala sok tanár esetében a mi szakunkon ELTE szintű volt. Viszont sokan aszerint is néznek egy tanárt ,hogy milyen nála a vizsga. Ami tényleg igaz ,hogy japánon nálunk félévenként 1-2 nehéz és buktató vizsga volt,a többi szerintem könnyű volt. Legalábbis nekem. Én megszoktam középsuliban már ,hogy sokat kell tanulni ,így nem éreztem az a hatalmas ugrást a nehézségben ,amiről mindenki mesélt nekem. Volt olyan hogy 1 nap alatt felkészültem egy vizsgára és ötös lett, igaz én minden órán bent voltam. Ám pl az anglisztikások szoktak nekem rémhíreket mesélni a szívatós és nehéz vizsgákról.(az évfolyam kb 90%-át meghúzták a nyelvi vizsgán pl az első év végén )


Mivel itt többen szóba hozták az ELTE-t ,így én se akarok kitérni előle, főleg azért sem ,mert most meg ott tanulok épp. Most épp svédet tanulok,így effektíve 2 nyelvszakot hasonlítok össze.

Elég érdekes váltás volt ez nekem. Sokkal kevesebben vagyunk az évfolyamon .(25-en kezdtük ,mára már csak 10-en vagyunk , japánon a 100-ból kb 80 befejezte)Mégis a kevés diák ellenére se családias a hangulat. Sok tanár bejön ,kb felolvassa a könyvét ,vagy a jegyzetét ,és ennyi az óra, ezt megspékelve nehéz vizsgákkal. De ez az igazi egyetem elméletileg. Viszont pl pont a nyelvtanáraim adtak le nagyon színvonalas ,interaktív órákat ,amiket imádtunk ,és bevallom ezek jobbak voltak mint japánon. Bár a japán mentségére legyen szólva ,a kb 2000 írásjegy olvasása és megtanulása eléggé lassította az órákat ,így kevesebb érdekes és plusz dologra volt idő ,mert egy mondatot elolvasni is fél óra volt ><

Szóval összességében rossz és jó tanárok mindkét helyen vannak. Károli családiasabb könnyebb vizsgákkal ,elte a nehéz vizsgák által eléri ,hogy aki tényleg nem oda való az kiessen. Ha azt vesszük ,hogy a nehéz vizsga több tanulásra ,így feltehetőleg több tudás megszerzésére ösztönöz ,akkor tényleg jobb az elte. De ez nem feltétlenül minősíti szerintem az oktatás, mert nagyon sok nagyon jó tanár volt a Károlin is.


Nem mondtad ,hogy pontosan melyik szakra vagy kíváncsi,de ha még érdekel más ,akkor írj nyugodtan.

Remélem tudtam valamennyire segíteni. :)

2014. júl. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
És igen ,ahogy utolsó előtti rövid válaszoló is mondta : A pszichó tényleg a Károlin jobb . Ott tényleg nehezek a vizsgák, de a hangulat ugyanúgy jó ,nagyok segítőkészek a tanárok ,és sokkal több a gyakorlat ,mint az ELTE-n.És azért gyakorlatra egy majdan emberekkel foglalkozó pszichológusnak nagyobb szüksége van. Mert lehet ,hogy a fejedben ott a tudás ,de ha használni nem tudod ,mert nem tanítottak meg rá ,akkor mit sem ér. (az előző voltam )
2014. júl. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítő válaszaitokat!

Nos mivel az ELTE-ről lemondtam mert utólag visszanézve rossz szakot jelöltem meg így azt letöröltem és eképpen került az első helyre az államilag támogatott KRE történelem szak.

Arról esetleg tudnátok valamit mesélni?:)

Egy kissé aggódom az "egyetem" miatt mert úgy vettem észre, hogy mindenféle divat leányka és jött-ment előtt nyitva a kapujuk a rendkívűl alacsony ponthatárok végett.

Szetintetek halasszak egy évet és jelöljem meg ismét az ELTE-t ( informatikus-könyvtáros) vagy maradjak itt? Melyiknek volna nagyobb haszna a munkakeresét illetően? És milyen a töri oktatás a KRE-n?

2014. júl. 26. 21:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem facebook-on keresd meg a károlis töriseket, keress rá a csoportjukra, és ott kérdezősködj.

Viszont ha államin vagy, az első félév után otthagyhatod még ingyen, tehát nem fizettetnek ki veled semmit. Fél év alatt felmérheted a terepet (ha egy év után akarnád otthagyni, már fizetned kéne).

Én néderlandisztikás vagyok ugyanott, sajna ez a szak nem nagyon elégíti ki a tudásvágyamat, jelentéktelen óráink vannak hozzá nem értő, jelentéktelen tanárokkal, de én azt gondolom, a történelmet tanítók mindig jóval lelkesebbek és nagyobb tudásúak, mint tanártársaik, néha eszembe is jut, milyen jó lenne inkább törire járni. Szóval szerintem az első félévet mindenképp csináld meg ott, semmit nem veszíthetsz.

2014. aug. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!