Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerezzek inkább diplomát...

Szerezzek inkább diplomát vagy menjek el dolgozni?

Figyelt kérdés

Van már egy okj végzettségem, ami kb semmit nem ér. De most van egy normális teljes idős állásom, és szeretném az életem építeni. Nyelvészetre adtam be a jelentkezésem, és ha felvesznek nem tudom melyik mellett döntsek. 26-27 éves lennék már mikor diplomázok. Ti mit tennétek?


Köszönöm a válaszokat


2014. júl. 22. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha 80 évesen diplomáznál sem lenne késő, nem hogy 26-27 évesen. Amúgy az is járható út, hogy főállásban dolgozol, mellette pedig levelezőn tanulsz, így két legyet ütsz egy csapásra - persze ehhez sok kitartás kell.
2014. júl. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Hát a nyelvészettel semmit nem tudsz kezdeni. Ha van egy jó állásod, azt ne add fel. Aztán mellette még tanulhatsz mást estin vagy levelezőn illetve tanfolyamokon.
2014. júl. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos ez a képzés csak nappalin van.
2014. júl. 22. 18:41
 4/7 anonim ***** válasza:
27%
Nem is tudtam, hogy van nyelvészet alapképzésben, márpedig mivel neked OKJ-d van csak, nem hiszem, hogy mesterre adtad be a jelentkezést. Milyen szak ez, pontosan mi a neve, hol tanítják? Nem akarsz inkább olyan szakot választani, ami hasznosabb és van levelező változata is? Egyébként nem értem, mert majd' minden alapképzésnek van levelező változata, még a pszichológiának is.
2014. júl. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szó sem volt mesterképzésről. Anglisztika
2014. júl. 22. 19:45
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja! Nekem a nyelvészet szóról abszolút nem egy nyelvszak jut eszembe, az egész más. Anglisztika van levelező képzésben, maximum az egyetem, ahova jelentkeztél, nem indítja.


Van a(z)...

- PTE-n (Pécs)

- EKF-n (Eger)

- ME-n (Miskloc)

- NyF-n (Nyíregyháza)

- NyME-n (Sopron)

- PE-n (Veszprém)

- PPKE-n (Budapest)

- SZTE-n (Szeged)


Szóval elég sok városban van, még Budapesten is. És ez mind államilag támogatott. Szóval ha most már nem is, jövőre tudsz valamelyikre felvételizni és akkor munka mellett simán el tudod végezni.

2014. júl. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Milyen OKJ-d van?
2014. júl. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!