Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol szerezzek 2. diplomát...

Hol szerezzek 2. diplomát kommunikáció szakon? A BCE-n vagy az ELTE-n?

Figyelt kérdés
Újságírással szeretnék foglalkozni. Erre a bölcsész-közeg persze jobb lenne, és az ELTE-n színesebb a diákélet, de a corvinusos diploma meg többet ér, főleg, hogy nagyon leszólják a bölcsészeket (pedig köztük sem több a ,,hülye"). Vagy csináljam úgy, hogy az alapképzést az egyiken, a mestert a másikon?
2011. máj. 18. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:

1. "ELTE-n színesebb a diákélet" - wow, ezt honnan veszed? Én corvinusos vagyok, és remek nálunk a diákélet.

2. Milyen újságíró akarsz lenni? Úgy értem milyen témában/területen? Mert ha valami speciális elképzelésed van (pl. külügyekről vagy ilyesmi), akkor inkább ahhoz kapcsolódó szakot végezz, esetleg második szakként vagy tanfolyamon az újságírást. Kommédián ugyanis csak azt tanítják meg, hogyan alakult ki ez a terület, meg hogyan kell írni, de nem fogsz semmihez érteni, amiről írni kellene. Jó íráskészség pedig tehetség kérdése is.

2011. máj. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A színesebb diákéletet úgy értettem, hogy én inkább humán beállítottságú vagyok, ezért az ELTE bölcsészkarán több lehetőségem lenne. Elsősorban nem szakcikkeket szeretnék írni. A BCE viszont azért lenne jobb, mert ha esetleg újságírással nem tudok elhelyezkedni, attól még más területen jó lehetőség kínálkozna elhelyezkedésre.
2011. máj. 18. 16:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem szakmai vonal érdekel, akkor lehet, hogy az ELTE a jobb választás, a bölcsész karon is érdekes órák, programok várnak. És ne foglalkozz azokkal, akik a bölcsészeket lenézik, ez hülyeség.

De mindenféleképpen kapcsolatépítés az elsődleges dolgod. Ezen a pályán az sokkal jobban számít, mint a papír.

2011. máj. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kommunikációt másoddiplomaként? Inkább sehol...
2011. máj. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kapcsolatépítés itt inkább a másik alfelének nyalásából, hízelgésből, csúszás-mászásból áll. Nagyon értelmes ez a szakma, nem számít a tudás, csak a kapcsolatrendszer....szánalom aki erre megy
2011. máj. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!