Nemzetközi gazdálkodás a BME-n vagy a BGF-en javasoljátok, és milyen szempontok alapján?
Szeretnék egy erős diplomát, szaktudással. Egy BGF-es ismerősöm azt állítja, hogy a suli 3/4-e bulizásról szól. Én azért szeretném, hogy normális képzésben részesüljek, buli szerintem akárhol lehet.
Továbbá fontos, hogy sok nyelvet tanuljak, talán a legfontosabb, ezért viszont tartok a túlzott elmélet nyomásától.
Szerintetek?
Előre is köszi!
Ha erős diplomát szeretnél, akkor miért beszélsz túlzott elméleti nyomásról, a diploma a hazai felsőoktatásban éppen attól lesz erős, hogy sok nehéz elméletet oktatnak és keményen kérik számon (pl. BME-n). Ha szaktudást akarsz, akkor meg miért egy meglehetősen általános szakra mész?
Ami pedig a bulizást illeti, az nagyon nem jelent semmit, hogy kik mennyit buliznak, jó persze van olyan komoly szak, ahol nagyon keveseknek van rá ideje, de gazdasági szakterületen mindenütt sok a bulizós arc, ami nem azt jelenti, hogy neked is kell, vagy hogy ha bulizol, akkor emellett ne vennéd komolyan a tanulmányaidat. A kettő nem zárja ki egymást.
Első vagyok.
Ismerősöm jár a BME GTK-ra, műszaki menedzser szakra. Kell tanulniuk, de nem az a halálos tempó. A BME többi karával szemben pozitívum, hogy viszonylag kevés a helyzet, amikor csak azért is szívatva vannak a diákok.
Az ismerősöm viszonylag konzervatív, neki egy hónap után volt egy kis kiborulása, hogy minden csajjal csak a körömlakkokról meg a pasikról lehet beszélgetni, meg a bulizásról, magyarul sok a hisztis 3,14csa. Állítólag a fiúk sem nagyon különbek, a csajok, meg a buli, meg a gyúrás, meg a sport, etc. Nem tudom, ez mennyire reprezentatív, én másik karra járok. Ha te ebben a közegben nem szenvedsz annyira, esetleg élvezed is, akkor hajrá, a tanulástól meg lehet oldani, hogy ne vonja el az időt.
Szerintem jobban jársz a BME GTK-val, hiszen ha elvégzed a BSc-t, akkor utána mehetsz tovább MSc-re is (ha akarsz és tudsz). A főiskola = BSc képzés, miután elvégezted elkezdhetsz keresgélni MSc képzéseket, de pl. a BME-re en block jellemző, hogy a saját diákjait szereti jobban berakni a mesterképzésre.
Második vagyok, és az előttem szólók nem nagyon vannak képben a bolognai rendszerrel. Lényegében megszűntek a különbségek az egyetemek és a főiskolák között, ugyanis mind a BME-n, mind a BGF-en indítanak mesterképzéseket is.
A BGF-es mesterképzések listája: [link]
kabcsi :
Nem szűntek meg a különbségek, csak a képzési rendszer lett egységesebb, ettől még ahhoz, hogy egy intézmény egyetemmé váljon, több követelménynek kell megfelelnie, és a hagyományosan főiskolaként működő intézmények most is gyakorlatorientáltabbak, az egyetemek elméletiesebbek. Ausztriában és Németországban is más az Universität és a Fachhochschule attól, hogy mindkettő ugyanúgy bachelor és master diplomákat is ad.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!