Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha váci Boronkay Hardver-Elekt...

Ha váci Boronkay Hardver-Elektronika szakára járnék, akkor hol tudnék dolgozni?

Figyelt kérdés

Ha elvégzem akkor (persze ilyen "témájú" egyetem/főisk. elvégzése után) hova tudok menni dolgozni. Én valamiféle hardver fejlesztő mittudoménmire gondoltam. Most fejeztem be a 7. osztályt jeles tanulmányi eredménnyel, és érdekelnek a számítógépek hardveres része(A programozás is érdekel, és vmilyen szinten tudok is programozni, de manapság mindenki programozónak akar menni, úgyhogy ez kilőve). És aki oda jár meg tudná nekem mondani, hogy ott pontosan mivel foglalkoztok? Tehát gondolom, hogy nem annyi, hogy szétkaptok egy számtechet aztán összerakjátok... Azt tudom, hogy van olyan, hogy hardver tesztelő, de hát azt az áldott processzort, VGA-t, RAM-ot, stb-t valakinek ki kell találni... Na szóval vmi ilyesmi szeretnék én lenni, gondolom, hogy ennek megvannak a maga lépcsőfokai, szóval ha tudtok valamit erről akkor kérlek írjátok le.

Előre is köszönöm szépen. :)



2014. jún. 17. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez így egy kicsit hosszú válasz lesz, de megpróbálok mindenre kitérni. Az első az, hogy nincs már ilyen, hogy hardver-elektronika, külön lesz elektronika osztály és külön lesz egy hardver. A hardvernek a nevével ellentétben semmi, de semmi köze nincs a számítógépes hardverhez. Eddig úgy volt, hogy két évig a hardver-elektronikások közösen tanultak elektronikát és egy kicsi informatikát is, ami inkább foglalkozott a számítógépekkel. Két év után szétváltak az osztályok kb fele-fele arányban és a hardveres rész hálózatépítéssel, digitális technikával, amíg az elektronikás rész értelemszerűen elektronikával. Monstantól az elektronikások kapnak egy külön osztályt, ahol áramkörökkel, digitális technológiával és ilyesmivel fognak foglalkozni, a számítógépes alkatrészek tervezése ide illik inkább. Ezzel villamosmérnökire és mérnök-informatikára lehet továbbmenni, arról meg tömérdek irányba. A hardveresek pedig automatizálást, digitális technikát és annak programozását tanulják (nem programnyelvekre kell gondolni). Ez egy kicsit ismeretlen mindenki számára, elmagyarázni is elég nehéz. Ezzel szintén lehet menni mérnök-infora és ilyesmi szakokra. Elég sok helyen lehet elhelyezkedni ezzel is. Ilyen, hogy pc szétszerelés, meg stb. már nagyon rég óta nincsen, igazából értelmetlen szak volt az egész, semmi haszna nem volt.
2014. jún. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Boronkays diák lévén azt ajánlom neked, hogy ne menj hardver-elekrtonika szakra a Boronkayba. Lehet hogy meglepően hangzik, de ha ez irányba akarsz továbbtanulni egyetemen vagy főiskolán akkor is jobban ajánlom neked a gimnáziumi osztályokat és a környezetvédelem szakot. Az iskola hírneve miatt sokan akarnak ide járni, legtöbben első helyen a G-t (környezetvédelem) vagy A,N-t (gimnáziumi osztályokat) és ezek nyelvi előkészítős évfolyamait jelölik meg. Akik nem jutnak be ezekbe az osztályokba többnyire azok kerülnek hardver-elektróra. Nagyon kevesen mennek oda azért (amiért te is), mert valóban hardverrel és/vagy elektróval szeretnének foglalkozni. Már nagyon rég óta kialakult az a kép, hogy a hardver-elektró osztályba többnyire a rossztanulók kerülnek, ezért már a tanárok is előítélettel mennek már az új (ismeretlen!) osztályba, a jó tanárok, akiknek már joga van választani osztályt, ők inkább a többi osztályt választják. Összegzés képpen: a gyengébb tanárok és osztálytársak miatt nehezebb lesz jól teljesíteni, ezért nehezebb lesz megfelelő pontot szerezni az egyetemre (ez személyes tapasztalat, én környezetvédelemre járok és sokkal könnyebben szerzek jó jegyet, mint az elektrós évfolyamtársam, nem azért mert könnyebb a tananyag vagy okosabb vagyok hanem mert hagynak figyelni órán és jobb tanáraim vannak) tehát az a harmatnyi elektró amit az elektrósok tanulnak annál sokkal nagyobb előnyt jelent egyetemen (pl. villamosmérnökin), hogy a többi (alap) tantárgy (pl. matematika) mennyire megy.

Ha technikusira szeretnél menni, ami természetesen alacsonyabb szintű képzést nyújt mint az egyetem, és utána már munkába akarsz állni, akkor inkább menj elektróra, mert a tananyag az addigiakra épül és a tanárok többnyire ugyanazok maradnak.

Én egyetemre szeretnék menni valószínűleg villamosmérnökire és nem bántam meg, környezetvédelemre mentem mert nagyobb előnyöm van az elektrósokkal szemben.


Remélem tudtam segíteni a döntésben, és sok sikert kívánok a felvételihez.

2014. júl. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon ki vagyok akadva az előző válaszadón. Az csak egy dolog hogy igaza van abban, hogy osztály szinten buták vagyunk mint az anyaföld, "különlegesebb" tanáraink vannak, és gyakran előitélettel kezelnek már az első órákon, és az osztály többsége egy élettelen nyomi aki ha tehetné, egész nap egy online faluépítgetős játékkal játszana. Az csak egy dolog.

De hogy az előző hozzászóló összetett mondatokban tud fogalmazni hosszan. Na kicsilány, na az durva. Ilyen nem lesz az F-ben.

2014. júl. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Először is a második válaszolóval nem értek egyet, ugyanis abba nem gondolt bele, hogy a drága környezetvédősök nem matematikát és fizikát tanulnak emelt óraszámban, hanem kémiát és biológiát! Ezzel szemben (ami még nem "hangzott" el) a P, azaz programozó osztály, ahova én is járok. Emelt óraszámban tanulunk fizikát és matekot, és ezen a szakon a tanárok is erre orientálódnak, ugyanis sokkal intenzívebben tanulunk matematikát és fizikát mint bármely más osztály. Ha jobban megnézed mondjuk a BME-VIK mérnök-informatikus szakát, kiemelik, hogy a MATEK, FIZIKA és INFORMATIKA tantárgyakra kell ráhajtani, valamint azt is megemlítik, hogy sokkal nagyobb az esélyed bekerülni, ha EMELT szintű matekot és FIZIKA érettségit teszel, mert az informatika sokkal de sokkal könnyebb, mert az informatika hiányosságok könnyen pótolhatók, viszont ha mondjuk faktnak nem fizikát választasz és nem készülsz fel, akkor nagyon nagy hátrányba kerülhetsz (inkább kerülsz). Én személy szerint mérnök-infóra szeretnék menni a Boronkay után, és nem azonnal tervezem, hanem még a négy év elvégzése után maradok egy év technikumra, ugyanis ha érettségi után azonnal felvesznek, halaszthatsz egy évet, ha nem vesznek fel, akkor pedig van +1 éved mondjuk emelt érettségit tenni, vagy felkészülni az újabb felvételire. A programozó osztályban nem csak programoznál, ugyanis nem ez a fő, hanem az informatika szinte összes területével megismerkednél, ugyanúgy a hardverrel is. Tehát összegezve: a P osztály a legoptimálisabb választás, hiszen gimnáziumi szinten oktat, és nem nyomnak el, valamint a tanárok is jók. Személy szerint ajánlom még a nyelvi előkészítőre épülő P szakot is (fontos, hogy itt az informatika:programozás szakot válaszd), mert most már diplomához kötelező a nyelvvizsga, és érettségiig lazán megszerzed az angol felsőfokot. Ajánlom még az iskola pedagógiai programjának böngészgetését is, ugyanis oda is pár hasznos dolog le van írva, valamint a neked szimpatikus egyetem felvételizőknek ajánlott topikjait is érdemes elolvasgatni.
2014. júl. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Tesó hagyd a fenébe és legyél gépész ;)
2014. aug. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!