Jelentkezett valaki az ELTE szabad bölcsészetre rajtam kívül? Ha igen, kb milyen pontszámmal?
Ja. Éhen fogok halni, de amíg nem a te csajod vagyok, ez számodra tökmindegy. Ezért kérlek szépen ne írj gonoszkodós kommenteket, csak, hogy bebizonyítsd jobban ismersz mint én saját magamat, és persze, hogy sokkalta okosabb is vagy (Ezt én ismeretlenként természetesen nem tudhatom. Te sem).
A normális válaszokat viszont előre is köszönöm szépen. :)
Röviden :D
Csak az első évben tanulnám mindazt amit a szak összefoglal(sokan azt hiszik, hogy egész BA képzés alatt mindent tanulunk össze-vissza). Az első két-három hónapban már el kell dönteni, h második évtől mire fogok szakosodni(plusz ugye a felvehető minor, amik közt ott a szerkesztői ismeretek is). Leginkább könyvkiadóknál, magazinoknál szeretnék elhelyezkedni, de bárhol a kultúrán belül jól érezném magam úgymint mondjuk múzeumoknál, színházaknál. Szerintem ahhoz, hogy valaki ilyen helyeken jó lehessen tág látókörre és széleskörű ismeretanyagra van szükség. Úgy érzem ezt megtudnám kapni a szabad bölcsészeten. Igazából szerintem nem feltétlen a képesítése viszi az embert előre (humán területekre gondolok elsősorban), hanem az, hogy mit tud kihozni belőle. És én megszeretném próbálni, hogy egy alapvetően büfészaknak tartott szakon tudjak úgy párosítani, és egyéb plusz képesítéseket (eddig két nyelven beszélek, egyetem alatt szeretnék legalább még egyet tanulni) szerezni, hogy sikerüljön azon a téren boldogulnom, amit igazán szeretek.
Szia! Kora 30-as korosztálybeliként környezetemben körbenézve láttam mások életútját, kiknek volt könnyebb és kiknek nehezebb dolguk.
Minden gonoszkodás nélkül, vagy hogy "a csajom lennél (sic)" én is meg tudom erősíteni, hogy tényleg sok lemondással és küzdelemmel jár egy ilyen diploma és rengeteg-rengeteg embert láttam harcolni, majd tíz körömmel kapaszkodni a szar gyakornoki állásba, maiért megkapja a 150 nettót. A megélhetés ennyi idős korban ennyiből nem egyszerű.
Megfordultam kereskedelmi, logisztikai, marketing és technológiai cégeknél és igenis tényként el kell fogadni, hogy a humánum mellett elvárják a szakértelmet és abból is legalább több év valódi munkahelyi gyakorlatot.
Ismerek többféle bölcsésszakos embert. Nem hülyék, sokan nagyon okosak. De amikor mindegyiknél azt látom, hogy 4-8 hónapig tart egy álláskeresés, azt igenis figyelembe kell venni. Nagy részük már bőven mással foglalkozik, kitanult valami szakmát és azzal érvényesül, így könnyebb az élete. Konkrétan nincs olyan bölcsészdiplomás az ismerősi körömben, aki ne valami második szakmában dolgozna (legyen az marketingvagy pénzügy).
Az állami kultúrszférában elhelyezkedést meg sokszor gondold meg. Kihalásos alapon bejutás, munkahelyváltás kizárva, ősszocialista gondolkodásmód, karrierlehetőség behatárolása. Mindezt tényleg szaré'-hugyé' bértáblás fizetésért, amiből pont kifizeted az albit. És onnan tényleg nincs kiút. Fizuemelés 5 év múlva az életkor alapján.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!