Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-re hány százalékban...

BME-re hány százalékban járnak lányok?

Figyelt kérdés
Konkrétan a mérnök informatikus szakra gondolok.

2014. ápr. 25. 05:53
1 2
 11/14 anonim válasza:
100%

Én is oda járok és na aggódj, nyugodtan menj oda :)

Szerintem pont ez az a szakma ahol nem nyomják el a nőket, a tudásodon fog múlni, hogy milyen állásod lesz.

Persze nagyon furcsa lesz, hogy gyakorlatilag csak fiú ismerőseid lesznek az egyetemen, de elég hamar hozzászoksz. És ne félj, hogy elnyomnának, inkább örülni fognak neked. Legalábbis nekem semmi negatív élményem nincs ezzel kapcsolatban.

Egyedül egy lekezelő tanárral találkoztam, de ő nem csak a lányokkal volt az, hanem még a hosszúhajúakkal, kopaszokkal, szakállasokkal... És már nem is ő tartja a tárgyat szóval te nem fogsz vele találkozni.

2014. máj. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Sidel ***** válasza:
100%

Kedves 9-es... attól, hogy még volt olyan tapasztalatod, hogy egy lány kirakta a melleit a vizsgáztatónak, attól még nem kéne minden lányról ilyen véleménnyel lenned.

Igenis tudok olyan írót, aki férfi létére remek kis romantikus regényt írt női szemszöggel. Mindezt úgy, hogy a barátnőimmel évekig azt hittük, hogy nő írta a regényt. (Nyilván a neve semleges volt.)

Nem állítom azt, hogy én jó programozó vagyok, mert nem vagyok az. De ismerek olyat (aki lány) és pillanatok alatt összedob egy-egy kisebb programot. A programozási tudás nem nem kérdése, hanem hozzáállás, kitartás, gyakorlás. Az ilyen fiúktól van hányingerem... mázli, hogy akikkel találkozok, azok nem "a bunkó, a nő ne menjen mérnöknek, mert úgy se ért hozzá" fajtából valók, hanem udvariasak és nem tagadják, hogy egy nő is lehet ugyanolyan jó a szakmában, mint ők.

Egy tanárhoz sajnos volt szerencsém, aki már az első órán megmutatta, hogy a lányoknak nincs helye ezen a képzésen, de egy egyszerű átjelentkezéssel meg is oldottam. Megjegyzem, a másik tanárral sokkal jobban jártam.

2014. máj. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg kifejezetten van helyük a nőknek itt. OE-n szerintem minden lány előnnyel indul, mert nagy a lányok körberajongása. :D A tanárok is inkább bátorítják őket, és a személyes tapasztalatom is az, hogy egy nő is tök jól tud programozni. Sőt, adott esetben logikusabban tud felépíteni egy-egy algoritmust. :) Ne aggódjatok lányok, ha érdekel ez titeket, akkor nyugodtan kezdjetek bele! :)
2014. máj. 24. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
49%

Karinthy-nak látom mèg ma is van aktualitása!! ;)


Rèmlik?! A Tanár-úr kèrem??

2014. máj. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!