Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mechatronikai mérnök szakon...

Mechatronikai mérnök szakon van kémia?

Figyelt kérdés
Azt látom, hogy a tantervben nincs műszaki kémia, de van olyan tárgy, ami kifejezetten támaszkodik a középiskolai kémiai ismeretekre? 9.-ben volt egy egész jó kémia tanárom, de ő nyugdíjba ment és egy újonnan felvett tanár vette át az osztályt, aki enyhén szólva nem állt a helyzet magaslatán. Ez annyit jelent, hogy főképp a szerves kémiáról gőzöm sincs.Sosem kötött le igazán a kémia, de a régi tanárunknál dicséretes ötös voltam belöle.hiányosságaimat nem pótoltam, ha szükség lesz rá, ezt nyáron tervezem. Még az is érdekelne, hogy villamosmérnökin van-e kémiás tárgy. Ezt a szakot második helyen jelöltem meg. Főleg BME érdekelne, csak ide adtam be a jelentkezésem. Bárki segítségét előre is köszönöm!

2014. ápr. 13. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Műszaki kémia csak gépészeknek van, mechatronikusoknak tényleg nincs ilyen tárgyuk. Ettől függetlenül pár tárgyból lehet szükséged némi kémiai ismeretekre is (pl. Polimertechnika 3. félévben), de ezeket könnyen pótolhatod az adott tárgy tanulása közben. A biztos matematikai alap a legfontosabb szerintem egyetem előtt, fizika sem árt, de pl. kémiai hiányosságok miatt felesleges aggódnod.

(BME mecha MSc-re járok.)

2014. ápr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a segitseget! A fizika az remelhetoleg rendben lesz, abbol emeltezek es versenyzek is. Matekbol kozepezek, faktra jarok, de arra valoszinuleg nyaron ra kell majd fekudnon, ha jol hallom, foleg az analizisre.
2014. ápr. 13. 18:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahogy más tárgyakból, úgy matekból is elölről kezdenek mindent az egyetemen, csak kissé gyors tempóban. :) Ezért nem árt, ha úgy fut neki az ember, hogy pl. hallott már ezt-azt a deriválásról, integrálásról. Középszintű matekismeretekkel és kellő szorgalommal is elboldogulsz, csak a saját életedet és az első félévedet könnyíted meg, ha erősebb alapokkal érkezel. A fizikának főleg a mechanika része a fajsúlyosabb, négy féléven keresztül húzódik (Statika, Szilárdságtan, Dinamika, Rezgéstan). Annyira azért nem kell aggódni, mindegyik tárgy teljesíthető hol kevesebb, hol több erőfeszítéssel. Itt mechán amúgy az egyik legjobb a végzett és beiratkozott hallgatók aránya (BME-hez képest...), szóval ha felvesznek, jó eséllyel megbirkózol a nehézségekkel. Bár a világért sem szeretnélek lebeszélni a nyári matektanulásról... :)
2014. ápr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infokat! Egyenlore vegyenek fel, ha matekoznek, azt ugy is augusztus masodik feleben tervezem. :)
2014. ápr. 14. 00:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!