Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ideiglenes felvételi vs....

VikiToth kérdése:

Ideiglenes felvételi vs. Végleges felvételi jegyzék?

Figyelt kérdés
Három iskolába jelentkezett a fiam: Az elsőben a felvehető 85 fő, itt 146. az id. Listán A másodikban a felvehető 28 fő, itt 34. az id. Listán A harmadikban 30 fő, itt a 12. az id. Listán Ha ugyan ezt a sorrendet jelöljük meg véglegesként, és mégis úgy alakulna, hogy az elsőbe nem jut be a végleges listán, attól még ugyan olyan esélye van az alatta lévőkön is?

2014. márc. 12. 10:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
De szerintem a harmadik megjelölt suliig el sem jut, mert már felveszik az első kettő valamelyikébe :)
2014. márc. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
70%
Jó ez így ez a sorrend
2014. márc. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
50%
Ha jól tudom, akkor úgy van, hogy csak az elsőre bejelölt iskolánál érvényes az előre lépkedés lehetősége. Minél hátrébb van az iskola a tanuló által megjelölt "rangsorban", annál inkább fennáll a hátrafelé lépkedés esete, mivel azok, akik azt az iskolát tették be első helyre, azok "bepotyognak" előtte. Remélem, érthetően fogalmaztam.
2014. márc. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
88%

„A középfokú intézmények felvételi eljárásánál használt kiértékelés a Gale-Shapley féle algoritmus alkalmazásán alapszik.

Ez ebben az esetben azt jelenti, hogy van a tanulói igény (tanulói rangsorrend - elsődleges szempont) és a középfokú intézményi igény (iskolai tanulósorrend - másodlagos szempont). Az algoritmus elsődleges szempontként tanulónként veszi figyelembe a tanulói rangsorrendet, azon megy végig. Tehát veszi az 1. tanulót (mindegy ki az első, későbbiekben kiderül, hogy ennek nincs jelentősége) az első jelentkezésével és megnézi, hogy a megjelölt A tagozatra felvenné-e az iskola és befér-e a felvehetők közé. Ha igen, akkor beteszi a felvehetők listájába. Mivel ez a tanuló már felvehető, nézi a következő, 2. tanulót. A 2. tanuló rangsorában első helyen megjelölt tagozat a B. Mivel oda befér - és nincs előtte rangsorolt jelentkező - beteszi a felvehetők közé. Ha jön egy 3. tanuló, aki az A tagozatra szeretne menni és jobb eredménye van, mint az 1. tanulónak, akkor a 3. tanuló felvételre kerül az A tagozatra és „kilöki” az 1. tanulót. Így az 1. tanulónak nincs felvehető státusza, ezért az algoritmus újra végigfut a jelentkezésein és megvizsgálja, hogy az A tagozatra befér-e a felvehetők közé. Mivel a 2. tanuló már rendelkezik felvehető státusszal, ezért vele itt nem számol az algoritmus, tehát az 1. tanuló bekerül a következő szabad helyre az A tagozaton.

Mivel az algoritmus a tanulói rangsorrendet veszi elsődleges szempontnak, így nem számít, hogy melyik intézmény szeretné „jobban” felvenni. Oda javasoljuk a tanuló felvételét, ahova szívesebben menne és a sorrend miatt befér. Tehát az A tagozat esetében nem számolunk a 2. tanulóval, mert ő a B tagozatra szeretne leginkább menni és oda felvehető.

A kérdésére válaszolva: erősen javasolt azt a sorrendet megtartani, ami a tanuló valódi szándéka, még akkor is, ha más intézményben jobb eredményt ért el. Ebben az esetben semmiféle hátránya nem származhat az iskolában elért sorrendjéből adódóan. ”

2014. márc. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!