Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy kell a 480 pontos rendsze...

Hogy kell a 480 pontos rendszert kiszámolni? Hogy jön ki a 480 pont? A 80at értem.

Figyelt kérdés
2008. júl. 22. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
A felvi.hu-n van egy Pontszámító-kalkulátor nevű menüpont. Ott csak be kell írogatni az adatokat, meg kell adni, hova jelentkeztél, és kiszámolja a pontjaidat.
2008. júl. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Ez a kalkulátor már nem működik, nem tudom miért, biztos, hogy ne tudjuk újraszámolni...:D


Szóval 200 pont a tanulmányi pont. Az kijön 2 évvégi bizonyítványból (általában 3.os évvégi és 4.es félévi, 5 tantárgy), szorozva 2-vel. Ez lehet max 100 pont. A másik 100 pont pedig az 5 érettségi jegyed átlaga százalékban.


A másik 200 pont az érettségi pont. Ez a számodra legkedvezőbb két érettségi százalékod összege (tehát ha pl. matekból és töriből lett a legjobb az eredményed, és azok jók is a megjelölt szakodra, azokat adják össze).


A 80 pontot tudod, a pluszpontok.


A 400 kijöhet olyan számítási móddal, hogy összeadódik a tanulmányi és érettségi pont, de a másik módja az érettségi pont kétszerezése (ilyenkor nagyon jónak kéne sikerednie 2 érettségidnek, és akkor nem is fontos az évvégi bizid).


Remélem érthető azért. :) Hozzá lehet ehhez a rendszerhez is szokni.

2008. júl. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
és midnegy melyik 5 tárgyat írom be ? az alényeg hoyg 5ös legyek belőle nem? pl tesit meg ilyet is bírhatok? és mi an azokkal a tárgyakkal amik csak 2 évesek? pl kémia föci..
2008. júl. 23. 13:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Van négy kötelező tantárgy: magyar (irodalom és nyelvten egyben van), töri, matek, egy nyelv és egy szabadon választott tantárgy, amit legalább két évig tanultál. Nem működik a kalkulátor? Azért az vicces. Mondjuk nekem annyi pontom van, amennyit én is számoltam. (első váaszadó)
2008. júl. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
de nem tudom kiszámolni még hisz csak most megyek 11.be
2008. júl. 23. 20:56
 6/6 anonim válasza:

Akkor sztem nem is érdemes ezzel foglalkoznod, mert úgy tudom, addigra megint megváltoztatják a pontszámítási rendszert. Ez már nem lesz aktuális.

Ma este ponthatár... :)

2008. júl. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!