Ha egy állami félévet elhasználtam, marad még 13 az osztatlan tanárira?
Attól függ, alapesetben hány féléves a képzésed.
Ha 12, akkor ugye összesen 14 van, abból egyet elhasználtál, marad 13. (Ilyen van egyáltalán?)
Ha 11 féléves, akkor összesen van 13, neked maradt 12.
Ha csak 10 féléves, akkor összesen van 12, maradt 11.
Meg kellene tudakolnod, hogy az "egy év szakmai szakmai gyakorlat" beletartozik-e a törvény adta 2 plusz félévbe, mert nekem vannak aggályaim, hogy a képzés ideje a lényeg, és nem a kötelező gyakorlattal együtt, szóval a képzés 10 félév, és így nem jár a 2 plusz félév kedvezmény.
Én nem tudtam információt szerezni ezzel kapcsolatban, mivel a mi TO-unk nem adott egyértelmű választ, és szerintük nem jár a 2 plusz kedvezmény.
Lehet én nem értek valamit, de igazából lényegtelen, hogy hány féléves a képzés.
Akár 10, akár 11 vagy 12, így is, úgy is képzési idő + 2 félévet támogat az állam. Ő elhasznált egyet, magyarán csak 1 plusz féléve van.
A plusz szöveg a felsőoktatási törvényben, hogy az osztatlan, legalább 10 féléves képzésekről csak azért van, hogy be tudják ezek is értelmezetők legyenek az általános 12 államis féléves szabály mellett.
Az állam alapesetben 12 félévet támogat.
Ha az adott képzés 10 félévet meghaladja (pl.:orvos képzés), akkor add még 2 plusz félévet, azaz ekkor 14 félév az államilag támogatott félévek száma, illetve pl. a fogyatékossággal élők esetében a támogatási idő 4 félévvel megnövelhető, azaz 16 félév.
Az osztatlan tanár 5 év +1 év gyakorlat, azaz 10 félév + 2 félév gyakszi (szakközépiskolai tanár).
A kérdés az, hogy a plusz 1 év gyakorlat beletartozik-e a képzésbe, vagy nem. Szóval jár-e a két félév pluszban, vagy sem. Hogyan kezelik a gyakorlatot?
Az én eddigi tudásom szerint nem jár.
A gyakorlat során már jár valamilyen minimális fizetés is, szóval így én is kizárnám a +2 félév megkapásának jogát.
Azért lett 1 éves a gyakorlat, mivel az eddigiekben mindig februárban végeztek a diákok a féléves kötelező miatt, és egyből munkanélküliek lettek, ami miatt sokan elhagyták a szakmát munkavállalás nélkül is. Szóval lett 1 év, így még van esélyed szeptemberben munkát vállalni. Ezután 2 év pályakezdő, majd egy újabb minősítő vizsga, jön a pedagógus 1, majd ezután egyelőre úgy tűnik 6 évente újabb vizsgák-minősítések jönnek.
De hogy érted azt, hogy jár 2 félév pluszban? Mindenkinek jár 2 félév "pluszban". Egy 6 féléves BSc-s is kap 2-t, ír fordíthat a képzésére 8 félévet. Az orvosis azért kap 2-t "pluszban", mert eleve 12 féléves neki, így a 14 félével ugyanott van, mint egy 6 féléves BSc-s, tudom, oda járok.
Azért mert valami min. 10 féléves, nem fog még pluszban féléveket az alap plusz 2-n túl, ezért mondom, hogy igazából teljesen mindegy hány féléves a képzés, így is, úgy is csak n+2 félévet lehet egyre fordítani úgy, hogy összesen férj bele a 12-be, ha meg 10 félévnél hosszabb, akkor meg a 11+2-be vagy 12+2 be.
"Mindenkinek jár 2 félév "pluszban""
Nem értjük egymást.
Szóval ha van egy 6 féléves képzésed, akkor azt maximum 8 félévig csinálhatod állami finanszírozásban, ezután már fizetned kell. Ha 8 félévet elhasználtál, akkor maradt még 4 féléved, hiszen 12 félév jár összesen, nem lesz a kihúzott 6 féléves(ami 8 félév lett) miatt 14 félév, csak 12(!) félév, a maradéka pedig 4 félév.
Mi van akkor, az alapképzést hét vagy nyolc félév alatt végzem el?
Ha egy alapképzés hat féléves, legfeljebb nyolc félévig tanulhattok ingyen - akkor is, ha ez még bőven beleférne az államilag támogatott tizenkét szemeszterbe. A kilencedik félévet csak fizetős formában kezdhetitek el.
Így valahogy már világos? vagy próbáljam még tovább egyszerűsíteni, vagy bogozni, vagy vagy vagy...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!