Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a jobb gimnázium, a...

Melyik a jobb gimnázium, a Babits vagy a Leőwey? (Pécs)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most vagyok hetedik osztályos, de már nézelődők gimnáziumokat illetően.

Ez a két gimi tetszett meg legjobban, és szeretném kikérni a véleményeteket, tapasztalataitokat! Melyik a jobb és miért? Hová nehezebb bekerülni?



2014. febr. 5. 23:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Babits
2014. febr. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Én a Babitsot összességében erősebbnek mondanám,viszont van egy-két tagozat,amiért érdemesebb a Leőweyt választani.Ilyen a német tagozata,mert az erősebb,mint a Babitsé.
2014. febr. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első: Kifejtenéd kissé bővebben? :)

Második: A közösségről tudsz valamit? Úgy hallottam több Pécsitől, hogy a Babitsban a társaság annyira nem jó, mint a Leőwey-ben. Egyébként eddig a Leőwey-vel szimpatizálok jobban, emelt angolra mennék, második nyelvként az olaszt tanulnám.

2014. febr. 9. 22:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én Szeptembertől a Leőwey-be megyek angol tagozatra.


Eredetileg a Babitsba akartam menni , másik iskoláról hallani se akartam.Hozzátenném hogy mindig is 4-es 5-ös tanuló voltam , de nem kiemelkedő. Szóval mentem nyílt napra , előkészítőkre , a központit is ott írtam meg. Az ősszel picit meginogtam melyik suli legyen , aztán vissza állt a "rend". Tavasszal megint jött hogy nem vagyok benne biztos hova szeretnék menni (első Babits volt , második a Leőwey)


61 pont lett a központim , mindkét sulinál a vitt pontokból csak kettőt vesztettem. A Leőwey-ben 40-ből 37 pont lett a szóbelim. A Babistba 50-ből 33? Nagyon izgultam. Aztán amikor megtudtam hogy a Leőwey-be megyek akkor nagyon megörültem.


Azonban a szüleimmel összekülönböztünk hogy eddig Babits volt és hogy meg akarták fellebbezni a felvételt. Én nem akartam már. Körbekérdeztünk tanárokat hogy melyik lenne a jobb.

És most jön a rész ami téged is érdekelhet: Mivel a Babits gyakorló gimi ezért ott sokkal többet kellene tanulni. Azt mondta az egyik volt tanárom (megbízható) ,hogy menne nekem a Babits , de kilógna a belem a tanulástól :D .A Leőwey-ben azért nem.


tehát ha olyasmi vagy mint pl én 4-es 5-ös ,de nem az húú de kiemelkedő akkor talán Leőwey ha tanulósabb típus vagy akkor Babits . De ez attól is függ hogy melyik épület tetszik jobban , kik a szimpatikusabbak stb.


A hibákért bocsi régi a billentyűzet :D

2014. máj. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!