Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 284 ponttal melyik 3 egyetemet...

284 ponttal melyik 3 egyetemet jelöljem meg? Többi lent.

Figyelt kérdés
Gépészmérnöknek jelentkeznék és össz.-vissz. 284 pontom lenne? Zala megyéből mennék. Melyik 3 egyetemet ajánlanátok, úgy hogy az egyikre biztos bekerülök?
2014. febr. 5. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:
óbudai miskolci debreceni
2014. febr. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az alföld nem játszik(debrecen, kecskemét és társai) Szóval innen kérnék 3-at úgy, hogy az egyikre biztos bekerüljek.
2014. febr. 5. 22:16
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
NYME-MÉK-en 200-206 körül volt tavaly. Ez Sopronban van. A környéken nincs több, csak Debrecenben, Budapesten, Kecskeméten és Nyíregyházán.
2014. febr. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Hogy lehetett tavaly 200 pont ha csak a minimum ponthatár volt 240? 260 ponttal be lehet majd jutni simán vidékre 280al meg már pestre is. Persze az már egy másik kérdés, hogy ezekre a szakokra nem bekerülni nehéz...
2014. febr. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Dunántúlon összesen 3 egyetem van, ahol képeznek gépészmérnököket:

Pannon Egyetem Mérnöki Kar

Pécsi Tudományegyetem Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar

Széchenyi István Egyetem Műszaki Tudományi Kar

Mindhárom helyen 240, 244, 245 volt 2013-ban a ponthatár alap nappali államin.

Szerintem mindhárom helyre van esélyed bekerülni 284 ponttal,nem fognak nagyon emelkedni a ponthatárok, kivéve azt hogy a jogszabályi minimum 260 lesz idén.

Tedd előre a rangsorban a PTE-t ha neked az a legfontosabb szempont, hogy Zala megyéhez közel legyen.

2014. febr. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Miskolccal és Gödölővvel mi a helyzet? ezekben is gondolkodtam.
2014. febr. 6. 06:30
 7/9 A kérdező kommentje:
De mindenképpen állami támogatottra szeretnék bekerülni. valaki mondjon egyetemet, leginkább a nagyvárosokból, ahova van esélyem. Én miskolcra gondoltam.
2014. febr. 6. 07:01
 8/9 anonim ***** válasza:

#5-ös válaszadó vagyok

Gödöllőre múlt évben 250, Miskolcra 240 volt a ponthatár, tehát jó esélyed van idén is mindkét helyre, ha ezek az egyetemek jobban tetszenek. Bár nem értem a választásodat, mert Zala megyétől Miskolc az aztán jó messze van. Tehát akkor a távolság nem szempont Neked.

Minden hely állami amit néztem akár az 5-ös válaszomban akár ezek itt fentebb.

2014. febr. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én nem azt mondtam, hogy nekem a távolság az szempont. Csak azt mondtam, hogy Alföldre nem szeretnék menni, ha már itt ezen a felén is vannak megfelelő egyetemek.
2014. febr. 6. 09:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!