Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetem? SE-ÁOK vagy...

Orvosi egyetem? SE-ÁOK vagy SZOTE?

Figyelt kérdés
Igen tudom, hogy már sok ilyen kérdés volt, de én arra lennék inkább kíváncsi,hogy a közösségi élet hol jobb. Tudom, h a Semmelweis nagyon jó, de attól félek, hogy ott mindenki csak a tanulásból áll ki, és nincs idő, vagy nem akarnak ismerkedni, barátokat szerezni. Erről kérdeznék, hogy ilyen szempontból melyik a jobb egyetem? Az utazás mindegy, hisz ugyanolyan messze vagyok mind2-től.

2014. febr. 2. 10:53
 1/1 bensdorp ***** válasza:

Biztosíthatlak, hogy a SOTE közösségi élete igen nagyon pezseg, és rengeteg életre szóló élményt szerezhet az, aki részt vesz benne. :) Szegedre ugyan nem jártam, de az ottani ismerőseimtől is ugyanilyen pozitív véleményeket hallok. Szóval rosszul nem dönthetsz, ne félj!


Ami ebben a kérdéskörben Budapest mellett szól:

- sok másik egyetem van itt rengeteg hallgatóval és még több kikapcsolódási lehetőséggel - ezekbe mind becsatlakozhatsz ismerőseid + ismerősök ismerősei közvetítésével, így sokkal több embert megismerhetsz, mint egy kisebb városban

- az ország legnépesebb és egyik legaktívabb hallgatói szervezete működik a SOTÉ-n (IÖCS)


Ami pedig Szeged mellett:

- a kisebb lélekszám miatt családiasabb

- a város tisztább


Én azért választottam és választanám újra Budapestet, mert úgy gondolom, hogy minden magyar ember (aki teheti), csak nyerhet azzal, hogy 1-2 évet a fővárosban él le az életéből. Erre pedig legalkalmasabbak az egyetemista évek: a gyermeknevelést már/még nem hátráltatják az utcai veszélyek (szennyezettség, közlekedés, bűnözők gyakoribb előfordulása) és a távolságok, a megannyi kikapcsolódási lehetőség kiélvezésére viszont ilyenkor van a legtöbb ideje az embernek.

2014. febr. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!