Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » MIért kell ebben a rohadmányos...

MIért kell ebben a rohadmányos országban mindent ilyen hülyén megoldani?

Figyelt kérdés

2 diplomával ( tanári ) gondoltam továbbtanulok, és kiegészítve meglévő tudásomat, tapasztalatomat elvégzem a pszichológiát mert iskolapszichológus szeretnék lenni.

Persze nem tavaly érettségiztem, mert nem 19 vagyok, és így nincs is emelt érettségim, csak hagyományos, színötös.

Úgy gondolom, amikor én érettségiztem, maximális eredménnyel, akkor a tőlem telhetőt megtettem, utána szereztem 2 diplomát...stb.

Ezt miért nem tudják figyelembe venni? Miért gondolják, hogy csak a 17-18 évesek tanulnak tovább egy ilyen bizonytalan és nehéz gazdasági helyzetben?



2014. febr. 1. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Ezzel a választékos stílussal inkább ne legyél tanár!
2014. febr. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Elég elképesztő, ahogy ehhez hozzáállsz, főleg tanári diplomával. Nem akarlak megbántani, de senki sem hal bele abba, hogyha egy tárgyból utólag le kell tennie egy emelt érettségit.

A felfogásoddal se tanárnak, se pszichológusnak nem vagy való.

2014. febr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Miért nem mentél pl. ősszel újraérettségizni,

ha az kellene (emelt érettségi)-

Vagy az nem tetszik, hogy fizetni kell érte?

2014. febr. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Még mindig jelentkezhetsz érettségire (azt hiszem

febr.15 a hat.idő) Nyilván nem fog nagy gondot okozni

letenni, pláne diplomával

2014. febr. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy miből és hogyan érettségiztél.

Ha normál iskolai érettségit tettél, az nehézségében akkor is a középszintűnek felelt meg, és az ötösödet most 100%-on számítják át akkor is, ha 85% körüli teljesítményre kaptál ötöst (akkor nem is százalékoltak).


Ha központi összevont írásbeli-felvételi dolgozatot írtál, amire eleinte matekból meg természettudományos tárgyakból volt lehetőség, később már magyarból is, akkor az megfelel az emelt szintű érettséginek a nehézségében, viszont arról meg nem tárol a rendszer olyan adatokat (pláne hitelesen), ami alapján rekonstruálni lehetne az eredményt, mert csak a jegyeket őrizték meg. Én is ebben a cipőben járok, matekból és fizikából központit írtam, de az most csak egy 100%-os középszintűnek felel meg, nekem is újra kéne vizsgáznom a felvételihez.


Mindig az adott évben érvényes szabályok szerint kell felvételizni, a teljesítményed akkor lesz összehasonlítható a most érettségizőkével, ha a kétszintű rendszerben emeltezel.


Egyébként van olyan tárgyból összevont érettségi-felvételid, amiből most emeltet kérnek? Mert ha nincs, akkor eleve nincs oka a sértődésnek, hiszen abból a tárgyból még nem teljesítettél emelt szinten. Ha van, akkor így jártál, peched van, de akkor talán nem olyan nagy gond újból felkészülni.


Szerintem add be gyorsan a jelentkezésedet az emeltre, tanári diplomával nem lehet gond felkészülni addig, és jó előszoba lesz az újabb egyetemhez, mivel úgyis vissza kell szoknod az intenzív tanulásra (ez már biológiailag is hátrányos helyzet a 19 évesekkel szemben, de egy tanárnak ezzel meg kell birkóznia).


Szóval nem kitolásból van így, hanem az összehasonlíthatóság miatt. Ha akkor jelentkeztél volna pszichológiára, amikor te érettségiztél, akkor meg felvételizned kellett volna, ezt már elfelejtetted? Mégpedig pszichológiából, amit akkor nem tanítottak középiskolában, és a kevés olyan tárgy egyike volt, amiből totál önállóan kellett a gyerekeknek felkészülniük a felvételi vizsgára, iskolai támogatás nélkül. Ez a mérleg másik serpenyője.

2014. febr. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%
Mivel én metaforikusan új vizekre eveztem az említett országból így nem tudok a kérdéshez érdemben hozzászólni, de a megfogalmazás tetszett. Rohadmányos... :D Hogy örült volna Kazinczy!
2014. febr. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Végül jelentkeztél?

2014. febr. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!