Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lenne esélyem bent maradni...

Lenne esélyem bent maradni egyetemen?

Figyelt kérdés

Úgy tudom egyetemen egy-egy vizsgára elég hosszú dolgozatokat kell leadni, és nem tudom képes lennék-e azt teljesíteni.

Középsuliban ha kellett írnom egy 3 oldalas dolgozatot, nehezemre esett 2 oldalnál többet írni, mert mindent leírtam abban a két oldalban.

Ezek után nem tudom, hogy egyetemen képes lennék-e teljesíteni a minimumot, nem azért, mert lusta vagyok, hanem mert nem tudok úgy fogalmazni, hogy oldalakon keresztül írjak kb semmiről.

Persze egyetem teljesen más, többet is kell tanulni, így többet is lehet írni, de ugyanakkor a minimum határt is gondolom jóval feljebb viszik, vagy hogy van ez?


2014. jan. 31. 17:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Hmmm, csak nem megint egy jó kis bölcsész vs. orvos vs. mérnök vita van kipattanóban?

Kedves orvosis, te is azt tanulod amit szeretsz. Akkor miért olyan elképzelhetetlen neked, hogy valakit meg éppen az irodalom vagy az esztétika érdekel? Miért számít NEKED az, hogy lesz e munkája egy bölcsészdiplomás embernek? Nem fogja előled elvenni a munkát, legyél nyugodt.

2014. febr. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Akkor társulok én is mint programozó!

Am tényleg nem tudom, hogy a sok bölcsész hol akar munkát találni?

2014. febr. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem volt szó a bölcsészek elhelyezkedési lehetőségeiről.
2014. febr. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"tanultam orvosi pszichológiát"

Mennyit is? Két tárgyat, esetleg hármat? És szerinted miért hívják "orvosi" pszichológiának? (Megsúgom: Nyilván annyi van benne, amit nektek kell.)

Azt, hogy ti mit tanultatok pszichológia néven, a te ügyed...de köze sincs a valósághoz.

Az hogy orvostanoncként, főként ténylegesen 0 tapasztalattal a pszichológiával kapcsolatban meg nagyon szomorú és elkeserítő. (Ugyanakkor vagy nagyon tapasztalatlan vagy még vagy egyszerűen nem haladsz a korral, ami gáz.)

Majd ha előtted lesz az a hasfájós gyerek, és nem találsz semmilyen testi magyarázatot a tüneteire, hazaküldöd nyugodt szívvel? (A Heim Pálban leküldik a pszichológusokhoz.) Majd ha nem lehet biztonságosan elaltatni a pácienst, akkor azt mondod veszett fejsze nyele, megcsinálom anélkül? (Vagy hívsz egy hipnoterapeutát, ami külföldön már egy bevett gyakorlat?)

Ha a páciens allergiás, és fogalmad sincs miért, depressziós, szociális fóbiában szenved és hiába adsz neki gyógyszert, mit csinálsz?


Voilá itt egy sablon orvos, aki szerint a pszichológusok csak megkérdezik sok pénzért, hogy hogy érzed magad.


Az, hogy itt mik terjengenek a bölcsészekről, meg inkább hagyjuk. -_-' Kéne még egy műszaki diploma nekem a közgazdász diplomám mellé, hátha akkor már adnak hitelt a szavamnak... (?)

Ó vagy várjál ő meg kockák. Az egészségügyben dolgozók meg embertelenek. A bölcsészek mekisek és értéktelen a diplomájuk. Még van valami?

2014. febr. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az hogy orvostanoncként, főként ténylegesen 0 tapasztalattal a pszichológiával kapcsolatban meg nagyon szomorú és elkeserítő.


kimaradt: hogy a pszichológiával kapcs. ez a véleményed.

2014. febr. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Még oldalakt tudnék írni a témáról, de visszafogom magam és még két gondolatot engedjetek meg:

1) Nincs olyan, hogy értéktelen tudás. Ha előítéleted van egy adott szakkal kapcsolatban, az a felsőoktatási rendszer és az adott minta hibája. Ahogy egy eszme nem felelős a követőiért, úgy egy tudomány nem felelős azért, hogy ki tanulja, vagy épp ki tanítja...

2) Ha ránézel a képre és azt mondod szép, de nem látod, érted a kép jelentését, felületesen ismerted csak meg azt a képet. Az édentől keletre egy nagyon jó kis családregény avatatlan olvasóknak is. Egy művelt, olvasott ember teljesen máshogy élvezi, felfedezi benne a rengeteg apró szimbólumot, és a paradicsomi történetet. A műveltség, olvasottság és a kapcsolódó tárgyi tudás hiányát pótolják ki azok, akik az irodalmi elemzéseket készítik.

Amikor olvasod a könyvet, nem tudod, hogy ki valójában az író, melyik korban élt, mi az élettörténete, milyen körülmények között írta meg a regényét, ki inspirálta, milyen aktuálpolitikai történések szerepelnek benne, mik voltak az akkori kor emberét leginkább foglalkoztató problémák, és mi képezte akkor az általános műveltség részét.

Egy jó elemzést ehhez hasonló, rengeteg háttértudással végeznek el. Vannak rossz, blabla elemzések, de azok inkább véleménynyilvánítások, megérzések...mint ahogy minden szakmának van kókler képviselője.

Mindenesetre ne legyünk birkák, és ne csak nézzük azt a képet, és felületesen olvasgassuk azt a regényt.


No ennyit akartam. Remélhetőleg a kérdezőnek nem lesz sok beadandója.

2014. febr. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Majd ha előtted lesz az a hasfájós gyerek, és nem találsz semmilyen testi magyarázatot a tüneteire, hazaküldöd nyugodt szívvel?"


Természetesen nem. PSZICHIÁTER SZAKORVOSHOZ küldöm! Nem pedig egy bölcsészhez, akinek fogalma sincs az orvostudományról.


"Majd ha nem lehet biztonságosan elaltatni a pácienst, akkor azt mondod veszett fejsze nyele, megcsinálom anélkül?" Ez pedig az anesztes dolga. Ha nem lehet altatni megcsinálja spinálisan.

"Ha a páciens allergiás, és fogalmad sincs miért,"


Ez orvosi szempontból értelmetlen mondat. Max azt nem tudom, hogy MIRE!


"depressziós, szociális fóbiában szenved és hiába adsz neki gyógyszert, mit csinálsz?"


Pszichiáter. Ugyanis ők jobban értenek hozzá, mint ti. Ráadásul ők gyógyszerelhetnek is.

2014. febr. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!