Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lenne esélyem bent maradni...

Lenne esélyem bent maradni egyetemen?

Figyelt kérdés

Úgy tudom egyetemen egy-egy vizsgára elég hosszú dolgozatokat kell leadni, és nem tudom képes lennék-e azt teljesíteni.

Középsuliban ha kellett írnom egy 3 oldalas dolgozatot, nehezemre esett 2 oldalnál többet írni, mert mindent leírtam abban a két oldalban.

Ezek után nem tudom, hogy egyetemen képes lennék-e teljesíteni a minimumot, nem azért, mert lusta vagyok, hanem mert nem tudok úgy fogalmazni, hogy oldalakon keresztül írjak kb semmiről.

Persze egyetem teljesen más, többet is kell tanulni, így többet is lehet írni, de ugyanakkor a minimum határt is gondolom jóval feljebb viszik, vagy hogy van ez?


2014. jan. 31. 17:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

" egyetemen egy-egy vizsgára elég hosszú dolgozatokat kell leadni"


Hol? Milyen szakon?

2014. jan. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

'hanem mert nem tudok úgy fogalmazni, hogy oldalakon keresztül írjak kb semmiről.'


hat bizony az egyetemen nem a 'semmirol' kell sok oldalon keresztul irni, ugyhogy ezzel nem lesz gond...

2014. jan. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%
Eddig öt évet húztam le egyetemen, és ez alatt szerintem kevesebb mint 15 oldal beadandót írtam... Nem kell rizsológiára menni és akkor nem kell a semmiről írni oldalakat.
2014. jan. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Jó tudni, valamiért az volt a fejemben, hogy egyetemre folyton több tíz oldalas dolgozatokat kell leadni.
2014. jan. 31. 21:01
 5/17 anonim ***** válasza:
72%

Hát ha valami bölcsészszakra mész akkor igen, biztos kell ilyeneket leadnod.


Én műszakin vagyok, ott nem kell.

2014. jan. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért bölcsészkaron sem ez a tendencia, első félévben összesen 13 oldalt kellett írnom, és az sem rizsa volt, hanem száraz tények, melyek kisebb kutatómunkán alapultak. Az egyik ebből konkrétan egy mű keletkezésének körülményeit taglalta, valamint egy motívum megjelenését abban, a másik pedig egy szó etimológiája volt.
2014. febr. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Műszaki szakra mennék, szóval akkor megnyugodtam.

Bár tudom, hogy így is nagyon nehéz lesz, de így legalább "csak" tanulnom kell, és nem kell órákon keresztül gondolkoznom, hogy hogy írjak össze még valahogy legalább egy oldalt.

2014. febr. 1. 10:28
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Na azért álljunk meg egy pillanatra -_-'

Én minden évben rengeteg beadandót írtam, a bölcsész szakomon (pszichológia) ennek nagyjából a fele statisztikai adatok elemzése, a másik fele meg kutatómunka, szakirodalmi összefoglaló, bárcsak bölcsész rizsát kellett volna írnom... A másik, gazdasági szakomon (idegenforgalom) meg szálloda, utazási iroda megvalósíthatósági tanulmányát készítettük el, ott a "rizsa" a vonatkozó jogszabályok voltak, amúgy tiszta számolás az egész.

Azért mert egy karon, szakon beadandókat kérnek, még nem gyengébb, hanem egyszerűen ezt a számonkérési formát választották...ja és ez csak ugye az aláírás megszerzéséhez feltétel, ettől függetlenül van zh, vizsga mellette...

De választanék nektek valami jó kis bölcsész szakot, tuti nem tudnátok egy épkézláb képelemzést összeszedni...


Kérdező, ez csak a szakon, karon múlik, ha a választott szakon önállóságot várnak el tőled pl. kutatómunka formájában, akkor bizony lesznek beadandók. Ezeknek általában van egy minimum karakterszáma, de ha szereted, amit tanulsz, inkább azon kell majd filóznod, hogy hogyan csökkentsd a karakterszámot. Másrészt nem a véleményedet, hanem az anyagot kérik számon, ha alapos szakirodalmazás, kutatás előzi meg a házi dolgozat megírását, akkor nem kell félned a terjedelmi követelményektől...

2014. febr. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ja bocs, most látom, hogy műszakira mész.

Ettől függetlenül ne becsüljük le a beadandókat ;)

2014. febr. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Kedves pszichológus, tanultam orvosi pszichológiát... annyira imádtam, olvasod a jegyzetet és semmi tényleges információ nincs benne tíz oldalra jut egy oldal érdemi infó a többi rizsa, egy orvosi tankönyvben szinte minden mondat fontos információt hordoz, amin életek múlhatnak. Ti imádjátok az aranyos körmondatokat, a sz.r is meg van magyarázva bennük, de tényleges információ nulla.

Arról nem is beszélve, hogy megsúgom, a bölcsész elemzéseitek egy reálos számára alapból rizsának és baromságnak számítanak. A hollóba is belemagyarázzátok, hogy olyan mint az íróasztal, kifacsart, megerőszakolt logikát alkalmaztok. Arról nem is beszélve, hogy a művészetet nem elemezni kell, a művészetet élvezni kell, és egy elemzésnek egy-két kivételt eltekintve semmi értelme, mert egyazon mű teljesen mást jelenthet nekem, mint a szomszéd Józsinak. Arról nem is beszélve, hogy az egész bölcsész képzés a nyelveket leszámítva olyan, mint a vallás, valaki kitalál valami baromságot aztán az a szentírás, azt kell tudni, mert a Józsi azt mondta, és amit a Józsi mondott az biztos frankó. Nálunk viszont hiába mondja valaki, hogy a szív így, meg úgy működik, a szív úgy fog működni, ahogy ő szeretne, ahogy a természet íratlan törvényei diktálják neki, ha megtanulom a törvényeit, vagy sejtem őket, mert még sok mindennel nem vagyunk tisztában, akkor bele tudok avatkozni a működésükbe, tudok gyógyítani. Az a baj a bölcsészekkel, hogy a munkájuknak csak egy kis része teremt értéket, a többi semmi más csak okoskodás, belemagyarázás és rizsa, a pszichóval pedig nem érdemes példálozni, mert nem tipikus bölcsész diszciplína, mivel némileg kötődik az orvostudományhoz is.

2014. febr. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!