Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy is van ez? (Érettségi)

Hogy is van ez? (Érettségi)

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,hogy az érettségi szóbeli tételek (pl. magyar és töri) lefedik az írásbelit,vagy írásbelin bármi előfordulhat? Úgy tudom,hogy bármi lehet,de szeretnék biztosra menni.
2014. jan. 27. 16:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Szóbeli érettségin konkrét tételek vagy témakörök vannak, ez a TÖREDÉKE az egész anyagnak - ez így van töriből és magyarból is. Írásbelire teljesen máshogy és sokkal több mindent kell tudni. De nézd meg a neten az eddigi évek érettségi feladatsorait, hogy lásd.
2014. jan. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem fedi le a szóbeli sosem az írásbelit. Írásbelire emelt törin volt tematika, hogy milyen anyagokból válogatják össze a feladatsort (ami amúgy kb az egész 4 éves anyagot jelentette), gondolom középből is van. Magyar írásbelire pedig teljesen felesleges tanulni, kb szövegértés az egész. Az más kérdés, hogy rohadtul kétértelmű a dolog sokszor, 2 éve amikor én érettségiztem, akkor pl egy feladatot több nem hivatalos megoldókulcsban is teljesen másképp értelmeztek magyartanárok, mint a hivatalosban.
2014. jan. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!