Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Angliában élek, eddig itt...

Angliában élek, eddig itt tanultam. Hogyan volna lehetséges, hogy Magyarországon tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
Pár éves koromban kiköltöztünk Angliába a családommal, és ott tanultam. Megszereztem a GCSE vizsgát, és idén teszem le az A-Level vizsgáját. Hogyan lehetne megoldani, hogy magyar főiskolára jelentkezzek, szóval Magyarországon tanuljak tovább?

2014. jan. 5. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel Magyar állampolgár vagy, ezért minden további nélkül beadod a jelentkezésedet, és drukkolsz, hogy elég pontod legyen hozzá. Ez után már csak az a pár százezres tandíj van, meg a szívás, amit angliai emberként HIDD EL nehéz lesz elviselni, vagy akár elképzelni.
2014. jan. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2014. jan. 5. 20:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem felvételi alapján fogják eldönteni, hogy mehetsz e. De nem tudom, hogy lehetséges e. Ennek elég egyszerű oka van. Angliában egyrész más módszertan van, így a szintek is eltérőek a magyarhoz képest és hidd el...az angol messze elmarad a magyartól ( ezt nem kell feltétlen negatívumként értelmezni. Én azt mondom sokkal jobb, hogy nem vernek a gyerekek fejébe annyi baromságot, mint magyarban.) A másik az, hogy még ha ugyanazt tanultad volna...de nem. Történelem, irodalom, nyelvtan, földrajz, biológia, fizika, kémia...mind eltérő. történelemből csak mi magyarok vagyunk olyan idióták, hogy ugyanolyan mélyen tanuljuk szinte minden ország történelmét, az irodalomból viszont főként magyar irodalmat tanítanak, nyelvtan meg logikus, hogy magyar nyelvtan....ha magyarba akarsz egyetemre járni, fel kell kötnöd a gatyaszárat és meg kell tanulnód jó pár év lemaradást.
2014. jan. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!